Maminka.czRetro

RETRO: Děti osmdesátek – samostatné, odolné a otrlé. Nad těmihle fotkami se dnešním rodičům zatají dech!

Tereza Víchová 1.  11.  2022
Na krku klíče, domů "do tmy" a starší mají na starosti mladší. Kdo už dosáhl na zvonek bytovky, mohl jít sám ven. Vyrůstali jste v osmdesátkách? Pak si na něco z našich fotek budete pamatovat. Zavzpomínejte na bezstarostné a "beztelefonové" dětství!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Dnes je kontrolujeme na každém kroku. Nahlašují nám polohu, často bychom se bez toho ani nedohodli, v kolik je kde vyzvedneme. Cestu do školy a domů znají z okýnka auta a volný čas tráví na kroužcích a angličtině.

Vůbec retro fotkami nechceme říkat, že autosedačka je zbytečnost nebo že se mají děti nechat spálit od sluníčka a mají si hrát kolem drátů s vysokým napětím. Ale realita dneška je často v ledasčem až příliš úzkostlivá. Když si dříve malé děti zlomily nohu a těšily se, jak jim spolužáci pomalují sádru, byl to standard. Dnes má nejeden rodič pocit, že selhal on, když se dítě při hře zranilo. Koneckonců kluk, který leze na stromy, se už zas tak běžně nevidí. 

VIDEO: Móda z devadesátek se vrací!

Dnešní děti jsou vybaveny mobily a GPS náramky. A když nezvednou telefon nebo hned neodepíšou na esemesku, je spousta rodičů nervózních. Být celé odpoledne "někde venku"? Z toho má spousta z nás spíš strach. Raději děti neustále rozvíjíme: ve tři na angličtinu, ve čtyři kroužek Vaření s příběhem a pak výtvarka. Děti nemají čas na hru podle své vlastní fantazie – a mámy? Ty bývají logistikou uštvané.

GALERIE: Cigareta po porodu, jízda bez autosedačky? Retro fotky ukazují, co by se dnes už určitě nestalo!

Každá doba nese své. Děti dneška jsou digitálně zdatné, nesedí jen doma na návsi a spoustu věcí zvládají dřív než jejich rodiče. Něco krásného jim ale asi uniká. Možná by se hodilo hledat zlatou střední cestu. A vzít si z každé doby to NEJ. Třeba si při pohledu na fotky vybavíte své dětství a něco z něj přenesete na své potomky.

Témata: Rodiče, Galerie, Děti, Retro, jídlo, Fotografie, Dětství, angličtina, Dnešní rodič, Sporák, Osmdesátka, Odpoledne, GPS, Fotka, Kroužky, Dech
Mohlo by vás zajímat
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První těhotný muž světa porodil 3 děti. Nechtěl jsem zůstat lesbickou ženou, opačné pohlaví je pro mě přirozenější, říká
Formánková Simona
transgender
Použitý kondom nebo ojetá pneumatika? Tyhle těhotenské fotky jsou kreativní až za hranu! Posuďte sami
Formánková Simona
Galerie
Princ George nebo princezna Charlotte jako dospělí: Jak se promění tváře dětí z královských rodin za několik let?
Formánková Simona
Galerie
Nejmladší matka ve Velké Británii otěhotněla už v 11 letech! Dceru jí odebraly úřady, dodnes se s tím nevyrovnala
Mrázková Dita
Životní příběh
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Vyhodit, nebo vykrojit? Víme, jak ušetřit na jídle a kdy raději neriskovat zdraví
Blesk pro ženy sim inb
Inflační brzda
Upečte si dokonale vláčný perník. S nastrouhanými jablky bude nepřekonatelný
redakce
Recepty
Chlapec žil pouhých 10 dní. Společně strávený čas pro nás byl požehnáním, tvrdí rodina. Jejich dojemný příběh obletěl celý svět
Formánková Simona
Příběhy