Maminka.czGalerie

RETRO: Jaké poklady jste v aktovce pašovali do školy? A co nosí dnešní děti?

Simona Procházková 18.  3.  2024
Krasohled, céčka, samolepky se Šmouly, mončičáci, skleněné kuličky, památníčky... Pamatujete na ikony svých školních let? A máte přehled, jaké hity momentálně frčí mezi vrstevníky vašich ratolestí? Některé kousky určitě důvěrně znáte, protože je po večerech nevěřícně lovíte ze dna aktovek nebo nacházíte v kapsách bund či kalhot (při troše štěstí ještě předtím, než je hodíte do pračky).

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Podívejte se do galerie a připomeňte si doby, kdy jste si se spolužáky vyměňovali barevné pohlednice s legendárním náčelníkem Apačů Vinnetouem, obrázky ze žvýkaček Bajo nebo miniaturní samolepky se Šmouly. Škemrali jste u šťastnějšího kamaráda, zda se můžete ještě jednou podívat do plastového krasohledu, a o přestávkách jste pořádali ve třídě velká klání, kdo jako první složí Rubikovu kostku nebo vyndá ježka z klece.

VIDEO:  Retro: Dětské pokojíčky za socialismu

Kdo byl absolutně největší frajer, hodný obdivu? Přece ten, kdo vlastnil nejdelší a nejbarevnější řetěz z plastových céček (a také déček, áček nebo esek), přičemž totálně top byla ta fosforová, která potmě svítila. Za jediný exemplář byli mnozí z nás ochotni téměř položit život.

Nevzpomínám si, že by se mezi mými spolužačkami našla některá, která by nevlastnila alespoň jednoho mončičáka, přičemž za vůbec nejžádanějšího (rozuměj, téměř nebylo možné ho sehnat) platil ten růžový s dlouhýma ušima. 

RETRO: Hračky našeho dětství své kouzlo nikdy neztratí. Máte také igráčka, mončičáka nebo stavebnici Merkur?

S trochou nostalgie možná sledujete, jak si vaše ratolesti místo dřevěného joja nebo plechového mini kapesního fotbálku hrají s podivnými barevnými popits připomínajícími bublinkovou fólii. Angličáky vystřídaly v centru zájmu školáků spinnery a fingerboardy. Nebo se možná snažíte své potomky přesvědčit, že sbírat známky je přece mnohem, ale mnohem lepší než předražené čínské kartičky s lehce šílenými pokémony.

Prohlédněte si naši retro galerii a zavzpomínejte s úsměvem na své bezstarostné školní časy. Možná se pak přestanete rozčilovat a ty nezbytné a nepostradatelné "poklady" schované na tajňačku ve školních aktovkách s nadhledem přehlédnete.

Témata: Děti, Školák, Galerie, Hry pro děti, Retro, Školy, Retro hračky, Sam, Šmoulové, angličáky, Aktovka, Pračka, Bunda, Dnešní dítě, Sběr, Poklad, Památník, Šmoula, Pohlednice, Hodný obdiv, Školní rok, Ace, Kulička, Rubik, Bajo