Maminka.czHoroskopy

Rodiče a děti. Která znamení zvěrokruhu spolu nevycházejí snadno a vždy mezi nimi bude docházet ke střetům?

aši 9.  9.  2023
Pouto mezi rodiči a dětmi je neuvěřitelně silné. Ale jako každý vztah, i tento může být plný konfliktů, neshod a silných emocí. Podle astrologů záleží také na tom, v jakém znamení se narodil rodič a v jakém jeho dítě. Pro koho bude nejtěžší nalézt společnou řeč?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Jen málokterý rodič si asi dopředu plánuje, v jakém znamení by se mělo jeho dítě narodit. I když – pokud víte, jaké jsou vaše povahové vlastnosti vzhledem k astrologii, pak byste to možná měli zvážit. Některé páry rodič-dítě spolu totiž nebudou vycházet nejlépe.

VIDEO: Školáci podle znamení - Martina Blažena Boháčová

Beran a Panna

Beran a Panna jsou dvě naprosto odlišné osobnosti. Beran je impulzivní a spontánní, může být velmi ambiciózní a rychlý ve svých rozhodnutích. Zatímco Panna si dává na čas, vše analyzuje a směřuje ke stavu dokonalosti. Takže zatímco rodič narozený ve znamení Panny se bude snažit, aby takové bylo i jeho dítě, pokud má potomka narozeného ve znamení Berana, bude to vždy problém. Dítě Beran to bude totiž vždy vnímat jako nátlak. Tahle dvě znamení spolu budou neustále válčit.

Rak a Kozoroh

Raci jsou velmi citliví a emotivní. Kozorozi jsou na rozdíl od nich extrémně praktičtí a myslí spíše hlavou než srdcem. Pokud je tedy v rodině dítě narozené ve znamení Raka, bude se mu vždy zdát rodič ve znamení Kozoroha trochu moc přísný. Proto může cítit potřebu před ní skrývat své pocity. Takové spojení nebude snadné.

Býk a Střelec

Střelci hledají ve svém životě především dobrodružství a spontánnost. Na rozdíl od Střelců je Býk ten, který hledá pohodlí a stabilitu. Pokud máte tedy dítě ve znamení Střelce, bude vždy hledat vzrušení a rodič narozený ve znamení Býka bude toužit po stabilitě. Proto dítě Střelec bude považovat chování rodiče Býka za omezující. To může vést samozřejmě k rozdílným názorům a napětí.

Nejzábavnější matky zvěrokruhu. S kterou maminkou si děti užijí nejvíc legrace?

Štír a Blíženci

Štíři a Blíženci jsou oba velmi zapálení pro to, co v životě dělají. Nicméně, Štíři jsou až příliš intenzivní ve všem, co si myslí a dělají. Blíženci milují bezstarostný život, a protože jsou narození pod vlivem Merkura, jsou zodpovědní za logiku a erudici. Blíženci mají tendenci rychle a logicky řešit složité problémy. Pokud tedy ve vztahu rodič-dítě jeden „běží“ na logice, a druhý na vášni a emocích, je jasné, že bude docházet ke konfliktům.

Lev a Váhy

Váhy jsou o rovnováze a míru, zatímco Lvi jsou rádi středem pozornosti a vždy hledají způsoby, jak okořenit svůj život dramatem. Pokud je tedy v páru rodič narozený ve znamení Vah, a dítě Lev, pak na něj bude vždy malé lvíče působit jako lehce nezodpovědné a necitlivé. To jejich vztah umocňuje a zvyšuje se tím i napětí.

Panna a Vodnář

Panny, o kterých je známo, že jsou perfekcionistky, milují, aby vše bylo správně. Jsou to lidé, kteří jsou netolerantní k chybám druhých. Na druhou stranu Vodnáři rádi experimentují a jsou kreativnější, než si kdokoli dokáže představit. Proto se Pannám rodičům mohou zdát malí Vodnáři příliš lehkomyslní, což obvykle vede ke konfliktům mezi rodičem a dítětem. Aby to klapalo, musí oba „ubrat“ – Panna ze své snahy být perfektní, a Vodnář aby občas Pannu poslechl.

Ryby a Kozoroh

O Rybách se ví, že jsou to největší snílci zvěrokruhu. Často žijí ve svém fantazijním světě pohádek. Na rozdíl od nich je Kozoroh rozumově založený a logický dříč. Pokud jde tedy v rodině rodič a dítě v jednom z těchto znamení, velká část střetů a hádek bude způsobená jejich přístupem k životu. Nikdy to nebude snadné soužití, ale zároveň se oba mohou vzájemně obohacovat.

Témata: Děti, Horoskopy, Rodiče, Kozoroh, Býk, Vodnář, Emoce, Lev, Panna, Beran, Střelec, Blíženec, Merkur, Rod, Váha, Bezstarostný život, Vztah, Znamení, Martin Blažena Boháčová, Znamení zvěrokruhu