Maminka.czVýchova

Rodiče létají první třídou, své děti nechávají v ekonomické. Je to pro jejich dobro, reagují na kritiku za sobectví

Dita Mrázková 5.  11.  2023
Počin tohoto páru vyvolal na sociální síti vášnivou debatu na téma, jak nerozmazlovat své děti. Ač je rodina finančně zajištěná, při cestování letadlem máma s tátou tráví let v business třídě, zatímco jejich dvě malé děti posadí o třídu níž. Jaké reakce rodiče sklidili?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na obhajobu rozhodnutí podnikatel, britský realitní magnát a táta dvou malých dětí, Samuel Leeds, sebevědomě prohlásil, že tento počin je pro výchovu dětí z bohatých rodin víc než důležitý a ujistil všechny kritiky, že jejich děti tráví v ekonomické třídě čas se svou chůvou.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: JAK NAUČIT DĚTI HODNOTU PENĚZ

"Bohatí rodiče, apeluji na vás, nerozmazlujte své děti!", vyprávěl na videu, které na TikToku upoutalo víc než 25 tisíc sledujících. Na záběrech jde vidět, jak Samuel prochází letadlem s komentářem: "Procházím se business třídou, protože jsem si ji zasloužil." Poblíž sedí jeho manželka Amanda.

Video vyvolalo širokou škálu reakcí. Příznivci podnikateli tleskali za jeho odvážný výchovný počin s komentáři, že svým potomkům předal velmi cennou životní lekci.

"Tohle se mi líbí! Jsou to vaše těžce vydělané peníze, ne jejich. Musí se naučit vydělávat své vlastní. Jednoho dne budou v první třídě a budou mít pocit, že si to zasloužili."

Další příznivce nechápal, co je na tom špatného, když dětí sedí v letadle sice jinde než jejich rodiče, ale s chůvou.

Ne všichni ale sdíleli stejný pohled na věc. Někteří vyjádřili pochybnosti o účinnosti téhle výchovné lekce a ptali se, čemu přesně se jeho ratolesti mají naučit. "Nechápu, jakou lekci jim to přinese. Proč nesedí všichni společně, jako většina rodin? Přijde mi to sobecké," namítal sledující.

Jistá maminka si ale myslela své: "Tady nejde o lekci, tady jde o klidný let jejich rodičů..."

Nutno říct, že Samuel i Amanda nejsou ten typ páru, který jen dává okázale najevo své bohatství. Na Instagramu Samuel nedávno sdílel fotografii z Ugandy, kde nechal postavit školu pro děti. 

"Dnes je velký milník. Právě jsme dostavěli školu, ve které bude bydlet 2 000 dětí. Dnes jsem přestřihli modrou pásku, když jsme slavnostně otevřeli School Hall Samuela Leeds pro 2000 ugandských dětí. Toto je první z mnoha škol, které budeme v Africe budovat..."

Video, ve kterém maminka utěšuje 4měsíční dceru v letadle, pobouřilo její sledující: Neber dítě do letadla, je to otravné
Témata: Děti, Výchova, Rodina, Rodičovství, Chování a vztahy, Rodiče, tatínek, Cestování, Finance, Peníze, Sociální sítě, TikTok, Afrika, letadlo, Samuel, Cestování s dětmi, Sobectví, Dobro, Počin, Amanda, Třída