Maminka.czTěhotenství

Rodím, rodíš, rodíme...

, Časopis Maminka
19. 7. 2010
Rodím, rodíš, rodíme...
Otěhotněla vaše kolegyně a vy máte najednou pocit, že vás každý kočárek rozněžní, každé zvětšené bříško motivuje k dlouhým diskusím s partnerem, že je načase zahnízdit?

Vědci odhalili, že pokud otěhotní vaše kolegyně, zvyšuje se vaše šance na početí až o deset procent. A to i v případě, že jste se s partnerem o miminko zatím snažili marně.

Podívejte se schválně kolem sebe. Vyskytuje se mezi vašimi kamarádkami a kolegyněmi nějak moc těhulek či novopečených maminek?

Pak se nad svým stavem nejspíš zamyslíte i vy. Začnete přehodnocovat svůj postoj, že dítě si pořídíte až po dovolené v Thajsku a že před rodičovstvím ještě musíte stihnout trek v Austrálii. Vědci se domnívají, že hormonální spouštěč takových změn nálad a postojů mají ženy v hlavě již od nepaměti.

V pravěku, kdy lovili muži v tlupách a ženy na ně čekaly v jeskyni, také byly víceméně všechny ve fázi těhotenství nebo výchovy svého potomka. Dnes se dají tyto touhy a snahy korigovat hormonální antikoncepcí, ale i tak se švédští vědci domnívají, že na probuzení touhy po vlastním dítěti nic nefunguje lépe, než pohled na miminko do načinčaného kočárku…

Slovo má nejen partner

Jistě, když se rozhodnete založit rodinu, prodiskutujete svou touhu především s partnerem. Pokud se shodnete v načasování, máte vyhráno, jestliže ne, budete diskutovat dále. Ale vaše pocity i rozhodnutí významnou měrou ovlivňuje právě to, co zrovna probíhá ve vašem okolí. Chování lidí v naší blízkosti nás totiž ovlivňuje víc, než si připouštíme, upozorňují švédští vědci.

Jste vzdělaná?

„Nakažlivost“ pořídit si potomka prý navíc ovlivňuje stupeň vašeho a partnerova dosaženého vzdělání. Pokud jej máte spíš nižší, budete náchylnější ke kopírování trendů stejně jako při koupi nové plazmové televize nebo značkových bot. S vyšším vzděláním se sice budete se svou touhou prát, ale budete si schopna rozumově zdůvodnit, proč by bylo s plozením potomka ještě vhodné počkat. Podle závěrů švédské studie mají navíc ženy s nižším vzděláním větší tendenci podléhat ženám na vedoucích pozicích.

A co na to tatínek?

Nebojte, pokud jste těhotnou nadřízenou mužů, podobný problém se vás netýká.
Odborníci a psychologové tvrdí, že muže nechává pohled na vypouklé bříško ledově chladnými, stejně jako ženy nereagují hormonální smrští na oznámení, že jejich kolega se za čas stane otcem.

Další zajímavé články se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Jen pro maminku, Hormonální smršť

Mohlo by vás zajímat
Herečky Kristýna Leichtová a Marie Doležalová porodily. Obě mají holčičku
Máte už novou Maminku s dárkem? Objednejte si ji přes SMS
Jaký druh inteligence má vaše dítě? Logickou, sociální, nebo pohybovou?
Jak silné je první zamilování a jak s dětmi o lásce mluvit?

Horoskopy

Střelec Pokud má špatnou náladu jen jediný člen rodiny, samozřejmě se to odrazí i na celkové atmosféře.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bernard, Anabela, DinoRegistrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu