Maminka.czKoronavirus

Rodina baví svět v karanténě. Jejich parodii na slavný song musíte slyšet

Simona Procházková 8.  4.  2020
Rodina baví svět v karanténě. Jejich parodii na slavný song musíte slyšet
Tenhle rodinný band má vážně talent, pokud jde o originální texty, a také velký smysl pro humor, v dnešní době tolik potřebný! Podívejte se, jak svým domácím vystoupením okouzlili svět!

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Se sociální izolací a nuceným „domácím vězením“ se každý vyrovnává po svém. A že to jde i s humorem a nadhledem, ukazuje tahle bláznivá britská rodina. Na videu, které zveřejnil na sociálních sítích Dr. Ben Marsh, vystupuje celá jeho rodina, manželka Danielle (42) a jejich čtyři děti, kterým je od osmi do třinácti let. Podařila se jim tragikomická, lehce absurdní parodie na populární píseň „One Day More“ ze slavného muzikálu Bídníci (Les Misérables).

„Ještě jeden den, další den, další osud…,“ zpívá Danielle: „Nakupování online s doručením až domů. Zkouším to pořád znovu a znovu, jen abych zjistila, že do září nebude k mání nic. Ještě jeden den…“ A song pokračuje například: „I krátká procházka je parádním odvazem, sluníčko provokuje svými paprsky, zatímco jsme všichni uvízli uvnitř domovů. Naši milovaní prarodiče jsou na míle daleko a neumějí používat Skype. Máme zlomená srdce…“

To je doják! Královské děti na videu děkují doktorům a sestrám

Marshovic omladina pak zpívá o tom, jak se všichni nudí a zda by se neměli před výukou převléknout do čistého oblečení, když teď mají školu doma.

„Nápad vycházel ze všech zážitků a trablů, se kterými se lidé v posledních týdnech musí potýkat a ne vždy je dobře snášejí. Osamělost, nejistota, jak to bude všechno pokračovat dál… Nemůžeme chodit do školy, do práce, jít na návštěvu k přátelům, vidět prarodiče, zahrát si fotbal. Chtěli jsme trochu rozveselit kamarády a příbuzné, kteří měli nebo budou mít narozeniny a nemůžou je oslavit se svými blízkými,“ řekl médiím Dr. Ben Marsh, který je učitelem historie.

„Je to perfektní. Smál jsem se i plakal a pomohlo mi to aspoň na chvíli odpoutat se od všech starostí, zapomenout na smutnou realitu. Děkuji za rozjasnění dne v izolaci,“ zní jeden z komentářů od tisíců lidí, kteří povedené video shlédli na Facebooku.

Rodinná nahrávka má navíc ještě vyšší záměr než jen pobavit: „Pokud se vám toto video líbí, přispějte prosím alespoň malou částkou na charitu, na kterou věnujeme veškerý náš příjem, což je Fond solidarity Světové zdravotnické organizace COVID-19: www.facebook.com/donate/1564752357011737/,“ vzkazuje Dr. Marsh.

Tenhle táta válí. Oblékl smoking a v karanténě servíroval super večeři

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Témata: Koronavirus, Rodiče, Rodina a vy, Rodina a vztahy, Rodina, Děti, song, Danielle, Velký smysl, Facebook, Humor, Jimmy, Karanténa, Skype, Parodie
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky