Maminka.czTipy redakce

Rodinná dovolená v Mariánských Lázních? Klidně i na podzim!

1. 9. 2020
Napadlo vás někdy, že byste se vydali na rodinnou dovolenou do některých ze zdejších lázní? Děláte chybu, protože ty už dávno svou nabídku zaměřují i na rodiny s dětmi. Takže směle vyrazte třeba do Mariánských Lázní.

Zkušenosti rodin s dětmi, které si užily část léta například v lázeňských hotelech Ensana v Mariánských Lázních, mluví jasně: Byla to skvělá alternativa tradiční dovolené u moře, s níž to letos bylo poměrně složité. Není důvod, proč se do lázní i s dětmi nevydat i v jiných ročních obdobích. 

Mariánské Lázně mají rozhodně co nabídnout. Čistý vzduch, nespočet parků a lesů, překrásnou přírodu, která nabízí nekonečné možnosti pro výlety pěšky nebo na kolech.

Tipy na rodinné výlety vlakem! Proč je to lepší než jet autem?

Na rodinnou dovolenou ale lákají i svou vybaveností pro děti, které si mohou užít spoustu zábavy na zdejších hřištích, sportovištích a v bazénech. Hosté hotelů Ensana si mohou vypůjčit kola, elektrokola nebo koloběžky, k dispozici jsou venkovní i vnitřní fitness centra.

Město nabízí kurty pro tenisový match a samozřejmě si můžete zahrát golf na zdejším vyhlášeném královském golfovém hřišti, které je nejstarším v České republice. Golfové hřiště nabízí také dětskou golfovou akademii, soukromé trenéry a další dětské aktivity.

Lázeňské oplatky jako svačina se zážitkem

K hlavním symbolům města patří Hlavní kolonáda, která je historickou památkou českého lázeňství, a také Zpívající fontána, která se rozeznívá každou lichou hodinu, večer navíc s barevným osvětlením. Při procházce lázeňským centrem si děti určitě užijí svačinu ve formě vyhlášených lázeňských oplatek. 

Na okraji města leží naučně poznávací okruh park Boheminium s dokonalými maketami významných památek České republiky, jako jsou Karlštejn nebo Hluboká. Návštěvu parku můžete spojit s výletem na vrch Krakonoš, na který se dostanete lanovkou.

Děti nejspíše bude bavit i krmení daňků v nedaleké oboře. Přírodní park u Prelátova pramene nebo také "hravý pramen" opět nabízí vyžití především pro děti. Můžete si zde opéct buřty nebo vyzkoušet opičí dráhu, prolézačky a další atrakce.

Nejlepší dětské zábavní parky v Česku! 9 tipů na místa, kam stojí za to vyrazit

Pobyty je možné rezervovat například na webových stránkách Ensana, kde si můžete vybrat jeden z mnoha pobytových balíčků. Pro rodiny s dětmi je připravena speciální nabídka ubytování v dvoulůžkových a rodinných pokojích kategorie Superior v hotelu Centrální Lázně s polopenzí na tři a více nocí. Balíček zahrnuje návštěvu solné jeskyně a využití bazénu, saun a fitness pro celou rodinu. V hotelu je také herna a hřiště. 

K dovolené patří i možnost nechat se hýčkat, a tak je samozřejmě možné využít wellness a beauty služby hotelu jako masáže nebo kosmetická ošetření. Pro hosty budou samozřejmě také připravené nejrůznější procedury, které zajistí detox a ozdravení pro tělo a mysl a skvěle posílí imunitu.

Matky na Instagramu. Které se vyplatí sledovat? Ne všechny jsou perfektní
 
Témata: Rodina, Cestování, Tipy na výlet, Cestujeme, Tipy redakce, Prázdniny, Česká republika, Superior, Fontána, Rodinná dovolená, Lázně, Karlštejn, Oplatka, Bazén, Krakonoš, Microsoft, Hluboká, Fitness, Mariánské Lázně, Hotel

Mohlo by vás zajímat
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Nejdojemnější fotka týdne! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Katy Perry a Orlando Bloom mají holčičku. Oznámili to hodně originálně!
Koronavirus u dětí? Nikoliv jen kašel, ale i průjem či zvracení, tvrdí vědci
Bez cenzury a hlavně vtipně: Život s malými dětmi přesně takový, jaký je
Veronika Arichteva má syna Luka Christa. Dvě nohy, dvě ruce a boží nos!
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?

Horoskopy

Vodnář Když vám bude chtít partner pomoc a podpořit vaše nápady, tak se tomu nebraňte. Moc dobře ví, že nejste…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Silvie, Sylva, Sylvie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné