Maminka.czMateřídouška

Rodinná procházka nemusí být nuda. Máme super tipy na zábavu!

Bětka Niebauerová 10.  9.  2021
Dostali jste nápad, že si jako rodina vyrazíte na procházku? Bojíte se, že to bude hrozná nuda? Tady je pár nápadů, jak si čerstvý vzduch všichni užijete a ještě se při tom nasmějete.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Klepněte pro větší obrázek

OPIČÍ DRÁHA

Postav si s rodinnou výpravou outdoorovou opičí dráhu, kterou ou budete muset jeden po druhém m celou zdolat. Jak může taková trasa vypadat? Po startu musíš š třeba oběhnout pár stromů, pak vyskočit na kámen, chvíli hopsat po jedné noze, přebrodit potůček a nakonec se k cíli dostat pozadu. Možností je spousta a záleží jen na vaší fantazii, co vše v okolí využijete.

Klepněte pro větší obrázek

ABY CESTA UBÍHALA

Nemusíš hned vymýšlet psí kusy, aby se z procházky stala zábava a rychleji ti utíkala. Vyzkoušej něco úplně jednoduchého:

1. Počítej si, kolik uděláš kroků za minutu.

2. Víš, čemu se říká indiánský běh? To chvíli jdeš a stejnou chvíli běžíš.

3. Popros rodiče, aby si zapamatovali slova: VELKÁ VODA a BOMBA. Kdykoli během procházky některé z nich řeknou, musíš vylézt alespoň metr nad zem (velká voda), nebo se při bombě někam schovat.

Klepněte pro větší obrázek

ROVNOU ZA NOSEM

Vyrazili jste si na procházku do lesa? Vyzkoušejte, co to znamená, jít rovnou za nosem. Hoď do vzduchu klacík, a kam bude po dopadu na zem ukazovat, tím směrem se vydejte. Určete si dopředu pravidla, aby byla cesta bezpečná! Jak daleko se dostanete za deset minut? Zastaví vás na cestě kopřivy, strom nebo mraveniště?

Klepněte pro větší obrázek

ZVÍŘECÍ ZÁVOD

Závodit v obyčejném běhu je už okoukané. Co si zahrát na zvířata a napodobit při běhu jejich pohyby a chování? Jak na to? Na předem vytyčené kratší trase se hromadně přesunete do cíle třeba žabími skoky doprovázenými kvákáním, chůzí po straně jako krabi nebo ve dřepu a vydávající zvuky jako opice. Kdo z rodiny bude nejrychlejší zvířátko?

Klepněte pro větší obrázek

ŠKOLKA S MÍČEM

Tuhle hru znají tví rodiče i prarodiče ze svého dětství nejspíš velmi dobře. Potřebuješ k ní jen míč a nějakou zídku. O co jde? Míč házíš o stěnu a pak ho chytáš. Ale aby to nebylo tak jednoduché, musíš například hodit míč, a než k tobě doletí zpátky, tlesknout před i za tělem, anebo míč po odrazu na zem chytnout jen jednou rukou. Jaké další úkoly si pro tebe rodiče vymyslí?


Foto autor: ILUSTRACE: LIBOR DROBNÝ

Lavičková posilovna. Vyzkoušejte 6 skvělých cviků

 

Témata: Mateřídouška, Rodina, procházka, Čerstvý vzduch, Nápad, Pár nápadů, Směr, Míč, Nuda, Zábava, Bomba, Super, Tip, Žába, Strom