Maminka.czPrezentace klienta

Rodinný ráj pod horami, to je jihotyrolské Lido

Reklama 9.  11.  2023
Falkensteiner Family Resort Lido leží v Pusterském údolí v Jižním Tyrolsku na severu Itálie. V bráně do Dolomit jen patnáct minut daleko od vyhlášeného Kronplatzu nebo rodinného areálu Gitschberg-Jochtal. Na břehu vlastního jezírka v maličkém Ehrenburgu/Casteldarne hnedle za Kiens/Chienes. V místě, kde stál v 50. letech první penzion rodiny Falkensteinerů.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Najdete ho na historických fotografiích s půvabnou patinou. „ Tady bývala původní místnost, kde se tehdy podávalo jídlo,“ ukáže vám personál na požádání v novotou vonících rozlehlých prostorách a vy jako byste zabrousili strojem času o sedmdesát let zpět. Střih! Předloni tu vyrostl unikátní a exkluzivní rodinný resort, jeden vůbec z nejlepších v Evropě. Nejen inovativní architektura tady vytváří nezapomenutelný dojem se čtyřmi hvězdami plus kategorie superior only family. Děti (a jejich rodiče) tady najdou opravdu všechno.

Klepněte pro větší obrázek

Od sjezdovky s pojízdným kobercem přes jump arenu a krb pod širým nebem, kde si večer za svitu hvězd můžete opékat buřty. To vše na střeše budovy. Dále 2800 m2 rozlehlý aquaworld s nejdelším toboganem v Alpách, ale i saunami jen pro dospělé v odlehlé části domu. V létě se položíte na plata zdejšího jezírka a necháte děti samotné na dopravním hřišti.

Klepněte pro větší obrázek

V rodinných apartmánech menší i větší potomstvo zalehne do visutých hnízd namísto postelí, zatímco maminka s tatínkem se zachumlají vedle do manželského letiště. Anebo z křesílek na balkonu jen přísným pohledem kontrolují venku na sněhu dovádějící „zvěř“.

Klepněte pro větší obrázek

Síly vám dodá speciální menu plné penze. Děti si mohou ráno sami přichystat lívance, odpoledne vyrazit na mls-svačiny, večer si dát mořské potvory, ale i kuřecí chipsy s hranolkami a kečupem. A pití najdou kdekoliv a kdykoliv po celý den zdarma v malých skleněných lahvičkách tak, aby uhasily žízeň, ale nevytvářely hromady zbytečného odpadu.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud se sem vydáte s teenagery, nabídněte jim – zajisté až po řádné lyžovačce i e-sports hernu. Za kvalitními sjezdovkami musíte kousek dojet, ať už vlastním vozem, anebo zdarma a pohodlně skibusem či vlakem, který má zastávku přím před hotelem a na dolní stanici Percha pro Kronplatz jste stejně rychle jako tím autem, podobně ve Vierschachu, nástupu do areálu 3 Cime Dolomites. V lyžácích a bez poplatků za parkovné… Taky se můžete jen projít nad zámeček a venkovská stavení na okolních kopcích. Na druhou stranu až by se i marnotratně chtělo říct, že po celou dobu pobytu nemusíte s dětmi z hotelu vůbec vytáhnout paty.

Skutečně každý detail potvrzuje, komu především tento hotel slouží. Už v recepci mohou děti usednout na kolotoč, zatímco jim vyřídíte kartu od pokoje. Večer tu vyhrává dětská diskotéka, žádná techno dupárna v podzemí. Přitom všude je vidět rukopis oceňovaného architektonického a designového studia Noa, zrozeného v jihotyrolské metropoli Bolzanu. Pyšní se i tím, že 98 % zdejšího zařízení nepotřebuje využívat plastů. A pokud máte obavy z hógo fógo až příliš kosmopolitního světa, tak vězte, že Češi i Slováci patří mezi častou klientelu už od prvních dní provozu.

Znáte snad lepší místo, kam by měla vyrazit naše Maminka roku?

Témata: Děti, Dovolená s dětmi, Prezentace klienta, Reklama, zábava, lyže