Maminka.czPředškolák

Romantické filmy, které byste měla vidět… alespoň jednou za život

LH 19.  7.  2012
Romantické filmy, které byste měla vidět… alespoň jednou za život
Téma lásky je nevyčerpatelné a světová kinematografie doslova chrlí stovky zamilovaných filmů. Vybrat z té záplavy ty nejlepší, je skoro neuchopitelný úkol. Proto berte desítku filmů spíše jako doporučení na zásadní skvosty tohoto žánru.

Nejkrásnější romantické příběhy, které by neměly ujít vaší pozornosti (řazené chronologicky od nejmladších):

Láska nebeská (2003)

Romantická komedie, která neurazí. Skládačka několika příběhů o milostných problémech, které nepostrádají vtip, připomíná stylem Notting Hill nebo Deník Bridget Jones. Fanynky Hugha Granta nebo Colina Firtha, stejně jako milovníci britského humoru, si přijdou na své.

Moulin Rouge (2001)

Noční kabaret, tančírna, království nočních neřestí – to vše jedním slovem Moulin Rouge. Bohémové ze všech koutů Paříže se každý večer schází ve velkém mlýnu, aby potěšili svoje oko i tělo ženskou krásou. Uprostřed toho lehce kýčovitého mumraje vzplane láska kurtizány Nicole Kidman a chudého Ewana McGregora. Velkolepá podívaná hýřící barvami s překvapivě podařeným zpěvem obou protagonistů a rozhodně nejlepší muzikál posledních let.

Život je krásný (1997)

Robero Benigni není zrovna uhrančivý fešák, svými romatickými gesty si vás ale obmotá kolem prstu. Stejně jako učitelku Doru (Nicoletta Braschi), která sice už má bohatého nápadníka, brzy však podlehne nadbíhání italského číšníka Guida. Vezmou se a narodí se jim syn. Pětiletou idylu násilně ukončí druhá světová válka. Guido je spolu se synem odvlečen do koncentračního tábora. Ve snaze chránit chlapce, předstírá, že vše je pouhá hra… Ostrý kontrast lásky a zrůdnosti nacismu nepůsobí pateticky, díky humoru i v těch nejtěžších situacích, vás donutí zamyslet se nad silou lidského ducha.

Rozum a cit (1995)

Stará dobrá Anglie a plejáda výtečných herců. Literární klasika Jane Austenové minula málokterou čtenářku. Atmosféra 19. století, kdy středobodem vesmíru bylo pro každou nezadanou ženu najít si partnera a zajistit se tak společensky i hmotně. I mezi intrikami a manýrami společenské smetánky se občas našel prostor pro nezištnou lásku. Uvařte si černý čaj (nejlépe earl grey), naservírujte sušenky a dopřejte si milou podívanou.

Před úsvitem (1995)

Dva lidé na cestě, kteří se náhodně seznámí ve vlaku a stráví spolu jeden jediný den. Celý film je v podstatě dlouhý rozhovor mezi francouzskou studentkou (Julie Delpy) a mladým Američanem (Ethan Hawke). Časově omezený prostor, který pro sebe mají, otevírá cestu naprosté upřímnosti, protože bez budoucnosti není zodpovědnosti. Krátký románek, který se navždy vryje do paměti.
Příběh se v r. 2004 dočkal pokračování Před soumrakem, které je neméně zdařilé.

Madisonské mosty (1995)

Další z řady režisérko-hereckých filmů Clinta Eastwooda. Retrospektivně vyprávěné drama nenaplněné lásky těží hlavně z přirozenosti a uvěřitelnosti scénáře. Bez patosu a křečovitých gest vám Meryl Streepová názorně předvede, jak moc vám životem dokážou zamíchat čtyři dny s osudovým člověkem.

Hříšný tanec (1987)

Rebel bez příčiny a dívka ze slušné rodiny. Těžko říct, co dělá z filmu s tak banální zápletkou neskutečný fenomén, který můžete zhlédnout snad stokrát, a nikdy vás nepřestane bavit. Co mu nelze upřít, je výborný soundtrack (jednu z písní má na svědomí i Patrick Swayze) a profesionálně odvedené taneční scény. Ačkoliv každý při sledování čeká na tu „svou“ hlášku („Baby nebude sedět v koutě“, „Minulý měsíc jsem se ještě živil rohlíkama a dneska mi ženský cpou do kapes diamanty“ nebo „Pamatujte si, že na parketě je pánem on, ale mimo parket už ne!“), děj nemá hluchá místa a výborně se pobavíte od začátku až do konce, který je, jak jinak, než fenomenální.

Vzpomínky na Afriku (1985)

Slavný snímek s Robertem Redfordem a Meryl Streepovou. Meditace nad smyslem manželství v prostředí divoké přírody východní Afriky. Na dokonalý herecký výkon Meryl Streepové se můžete spolehnout, stejně jako na krásu africké krajiny z doby příchodu západních kolonistů. Drama, kde muž je „opravdovým mužem“, který jedná a zbytečně nemluví a žena silnou osobností s nezkrotnou touhou po velké naplňující lásce.

Prázdniny v Římě (1953)

Klasika sAudrey Hepburn a Gregory Peckem. Ztělesnění šarmu a elegance v podání křehké herečky se perfektně doplňuje s charismatem pravého gentlemana. Příběh novodobé princezny, která touží poznat obyčejný život. Jednoduchá zápletka s neuvěřitelně dojemným závěrem. Nejedná se o žádnou pohádku, tím spíš vás realistický působící osud dvou hlavních hrdinů chytne za srdce. Pokud se nebudete moct nabažit krásné Audrey Hepburn, podívejte se ještě na neméně známouSnídani u Tiffanyho.

Casablanca (1942)

Kultovní snímek starého Hollywoodu. Častěji znám jako „nejromantičtější film všech dob“, méně často už tato slova bývají potvrzována z vlastní zkušenosti. Generačně zasáhl spíše naše rodiče a prarodiče, nezaškodí si však připomenout romantiku dřívějších časů, ikdyby se místy jevila trochu pateticky a sentimentálně. Noblesa Humphreyho Bogarta, s jakou obětuje vlastní štěstí pro dobro uhrančivé Ingrid Bergmanové, vám vše bohatě vynahradí.

JAKÝ FILM JE VÁŠ NEJOBLÍBENĚJŠÍ? HLASUJTE V ANKETĚ UMÍSTĚNÉ V PRAVÉM SLOUPCI U ČLÁNKU.

Témata: Těhotenství, Děti, Kojenec, Porod, Batole, Novorozenec, Předškolák, Jen pro maminku, Školák, filmy, Meryl Streepová, Ethan, Skládačka, Grey, Romantická komedie, Aleš, Celý film, Ewa, Světová válka, Hugh Grant, Obyčejný život, Podívaná, Plejáda, Román, E. coli
Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
kog Blesk pro ženy
Po porodu
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Bolest, slzy a pleny pro dospělé. Tohle je realita po porodu, ne jak píšou!
Blesk pro ženy
Porod
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko