Maminka.czSlavné maminky

Romantické vyznání herečky a maminky malé Amélie Ivany Korolové: Co láskyplného vzkázala svému muži?

Dita Mrázková 20.  10.  2021
Není jen herečkou, jejím hlasem k nám z obrazovek promlouvá animovaná postavička Líza Simpsonová a Ivana je i autorkou debutového alba Kruhy, jehož písničky "V tom" nebo "PMS" potěší nejednu mámu. Jak si užívá mateřství a co zásadního si po narození dcerky uvědomila?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Povídáme si jen pár minut před půlnocí. Co se vám právě honí hlavou?

Dcera Amélie… Před chvílí usnula a já se zase těším, až se ráno vzbudí (usmívá se).

Nazpívala jste písničku s příznačným názvem V tom. Vzpomenete si na den a na pocity, kdy jste zjistila, že čekáte miminko?

Jojo, to víte, že vzpomínám. Ač jsme si s mým mužem řekli, že už se tomu nebudeme bránit, stejně mě překvapilo, že se to povedlo tak rychle. V první moment mě napadlo: „Co řeknou v divadle, vždyť jsem právě dozkoušela muzikál Tarzan a vedení bude muset hned hledat náhradu a taky vydávám svoji první desku??! To se na tom křtu ani neopiju?“ (směje se) Ale vzápětí mě polil pocit neuvěřitelného štěstí.

VIDEO: Jak zvýšit šanci na otěhotnění

„Všichni říkají, že to stojí za to…“, zpívá se v textu.  Co stálo v období těhotenství nejvíc za to u vás?

Všechno, co je spojené s početím a dítětem samotným, stojí za to!

Vím, že máte ráda cestování. Jak se najednou cestuje s malým dítkem na (nebo v) zádech?

Perfektně! Amélie je asi po nás. Je zvědavá a společenská. Byli jsme s ní letos v létě v Řecku, v Itálii a v Rakousku na horách a všechno bylo super. Program samozřejmě musíme přizpůsobit a je to jiné, ale moc nás to s ní baví!

Sama vím, jak diametrálně odlišné je cestovat s partnerem ve dvou a jak ve třech. Jenže, nechte toho prcka doma, že…

Však se nám bez dcery nikam na delší dobu zatím ani nechce. Vždycky si všude říkáme, že by nám bez ní bylo smutno. Chceme jí všechno ukázat a ona je ze všeho tak upřímně nadšená, že nás to absolutně naplňuje. Milujeme hory a treky. Túry jsme si zatím odpustili, ale příští rok už to zase nějak vymyslíme a třeba vezmeme s sebou babičku a dědu a na jeden den zmizíme do hor sami.

V klipu vaší další písničky PMS si spolu s vámi zahrály i vaše kamarádky herečky Marika Šoposká a Patricie Pagáčová, které jsou také mámami. Musím říct, že jsem se při sledování klipu dost bavila, navíc tam všecky vypadáte tak, jako byste ani jedna premenstruační syndrom vůbec neznala.

Text téhle písničky má na svědomí právě Marika. Řešily jsme spolu témata a texty písní, Marika přišla s premenstruačním syndromem a já byla nadšená. Zdá se, že se text pořád opakuje, ale o tom to právě je. Že se nám to opakuje každý měsíc pořád stejně. No a klip jsme samozřejmě točily, když ani jedna z nás PMS neměla. (směje se)

PMS aneb Ubližuje vám přítel, šéfová i váš pes?

PMS, to je velké téma, hlavně pro naše muže… Býváte v tomto období taky podrážděná, přecitlivělá a náladová?

Nebývám! Teda myslím… Ale možná by můj muž řekl něco jiného.

S manželem jste se brali před čtyřmi lety.  Změnil nebo posunul se svatbou váš vztah?

Svatbou se mnoho věcí vlastně nezměnilo. I když to vnímám jako závazek a taky, že už od něj jen tak neuteču. Ale naše soužití nabralo grády a úplně nový směr s narozením naší dcery. To teprve začala jízda. Teď vím absolutně jistě, že Jirka je muž s velkým M a úžasný táta s láskyplným T.

Témata: Batole, Děti, Těhotenství, Slavné maminky, Mateřství, Životy slavných, Instagram, herečka, zpěvačka, svatba, Dabing, Marika Šoposká, Ivana Korolová, Lisa Simpson, Roman, Amélie, Patricie Pagáčová, Klip, PMS, muzikál, Itálie, Tarzan, Jojo, Vyznání, Ivana