Maminka.czCelebrity

Rooney Mara a Joaquin Phoenix čekají druhé dítě. Stanou se z potomků vegani, jak by si přál jejich táta?

Dita Mrázková 22.  2.  2024
Rodiče tříletého syna Rivera se těší na nový přírůstek! Novinku odtajnila hollywoodská herečka na filmovém festivalu Berlinale těhotenským bříškem, které se jí rýsovalo pod černou róbou. Co slavný pár řekl na téma rodičovství?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Když se herečka známá z filmů Muži, kteří nenávidí ženy, Máří Magdalena a ze spousty dalších filmů objevila před pár dny na premiéře svého posledního filmu La Cocina na berlínském filmovém festivalu, nešlo si ani pod volnými šaty nevšimnout jejího rostoucího těhotenského bříška. 

VIDEO:  Film Napoleon (trailer)

Rooney Mara (38) se tak letos stane dvojnásobnou maminkou. Se svým snoubencem, hollywoodským idolem a držitelem Oscara Joaquinem Phoenixem (49) už vychovává tříletého syna Rivera. Toho pojmenovali po Joaquinově bratrovi, který byl také hercem a ve 23 letech zemřel na předávkování drogami.

Klepněte pro větší obrázek

Pár si své soukromí bedlivě střeží, Rooney však prozradila, že díky mateřství otevřela své srdce. "Pro mě jako novopečenou maminku má letošní Den matek zvláštní význam. Výchova našeho syna Rivera otevřela mé srdce úplně novému životu naplněnému nadějí a větším odhodláním než kdy jindy a dává mi sílu vytvořit laskavější a udržitelnější svět," řekla u příležitosti Dne matek před několika lety.

Klepněte pro větší obrázek

Ve stejném roce, jako se narodil jejich syn, se manželé otevřeně vyjádřili ke kauze stovek dětí migrantů, které imigrační úředníci na americko-mexické hranici oddělili od rodičů.

"Jako novopečení rodiče si jen těžko dokážeme představit, jaké by to bylo, kdyby nám bylo naše dítě odebráno na jeden jediný den, natož na celé roky. Přesně tuto situaci právě teď zažívá více než 500 dětí a jejich rodičů. Jak jednou vysvětlíme našemu synovi, až se nás zeptá na tuto dobu, na to, jak jsme zacházeli s vyděšenými bezbrannými dětmi, z nichž některé už možná nikdy neuvidí své rodiče?" nechal se slyšet slavný pár.

Joaquin je také známý odpůrce zabíjení zvířat a je dlouholetým veganem. V rozhovoru pro britský deník The Times z roku 2021 prozradil, že by si přál, aby šel v jeho šlépějích i jeho syn. "No, samozřejmě že bych chtěl, aby byl vegan, ale nehodlám svému dítěti vnucovat své přesvědčení. Nemyslím si, že je to správné..."

Tohle musíte vidět! Jak by vypadali potomci 10 bývalých hollywoodských párů, kdyby založily rodinu?
Témata: Slavní rodiče, Láska a vztahy, Mateřství, Rodičovství, Životy slavných, Syn, Rodiče, Celebrity, herečka, Herec, Děti slavných, Hollywood, idol, ikona, Den matek, Oscar, Rooney Mara, Filmový festival, Joaquin Phoenix, Rooney, Napoleon, Rivera, Joaquin, Vegan, The Times