Maminka.czKoronavirus

Rouška z trička: Jednoduchý návod bez šití! Video s postupem

17. 3. 2020
Rouška z trička: Jednoduchý návod bez šití! Video s postupem
Je skvělé, jak se všichni dali do šití roušek. Ale co když nemáte šicí stroj, šikovné ruce ani zbytky látek: Použijte bavlněné tričko, poslouží nejméně stejně dobře. Hlavně roušku noste, když někam jdete. Video, které vám dnes přinášíme, natočila módní návrhářka Iva Burketová, kterou známe pod značkou Odivi.

Heslo dne: noste roušku. Vždycky, když jdete někam ven, kde byste mohli někoho potkat – platí to tedy pro nezbytné cesty do zaměstnání, k lékaři a podobně. Jinak buďte doma nebo v přírodě. 

Rouška nepředstavuje ani tak ochranu pro vás, ale pro ostatní – pro případ, že už byste byli nakažení, což nemusíte vědět. A naopak, roušky ostatních lidí chrání vás. 

DEBATA O KORONAVIRU S OSTATNÍMI RODIČI? TADY

Ne každý má možnost si roušku ušít, ale naštěstí to jde i jinak – dneska pro vás máme návod, jak vyrobit roušku z trička, které vůbec nemusí být nové. Video, které vám dnes přinášíme, natočila módní návrhářka Iva Burketová, kterou známe pod značkou Odivi

Pokud budete tuhle roušku prát, můžete ji obšít, nebo ji berte jako roušku na jednorázové použití a pak ji prostě vyhoďte. Tričkovina se sice některým lidem nemusí zdá být tak účinná jako například pláténko, ale není tomu tak, chrání zhruba stejně a výhodou navíc je, že pružný úplet lépe přilne. 

Berte doma šitou roušku jako skvělé, ale přece jen provizorní řešení. Protože zhruba po dvaceti minutách zvlhne a její účinnost zásadně klesá. Nemá proto například smysl nosit je v autě cestou na nákup, nasaďte si ji opatrně až před tím, než budete vystupovat.

Jak na DVTV upozornil infekcionista Nemocnice Na Bulovce Jiří Beneš, když v parku jednou za pět minut potkáte člověka, žádné riziko nikomu nehrozí.  Ani v liduprázdném lese ne. Nicméně dle rozhodnutí vlády je nošení roušek povinné. 

Víte, že ROUŠKA se dá vyrobit i ze sáčku od vysavače? NÁVOD ZDE

VŠECHNO O ROUŠKÁCH ZDE

JAK JE TO S LÉKY NA KORONAVIRUS? 

Ukazuje se také, že tento typ lépe drží lidem, kteří mají delší vlasy a mohou si například podobně jako autorka – tou je módní návrhářka Iva Burketová – udělat culík. 

Speciál o koronaviru

Koronavirus se objevil poprvé na začátku prosince 2019 v  čínském městě  Wu-chan. Onemocnění, které tento koronavirus způsobuje, dostalo označení COVID-19.  Koronaviry vyvolávají nemoci od běžného nachlazení po syndrom akutního těžkého onemocnění dýchacích cest. Onemocnění se přenáší vzduchem  kapénkovou infekcí a nejčastěji zasahuje sliznice horních a dolních dýchacích cest a spojivky. Inkubační doba je 7 - 14 dní. Mezi příznaky koronaviru patří zvýšená teplota, dušnost, kašel, únava a bolesti svalů.

Uzavření škol|Nárok na ošetřovné|Testování na koronavirus|Léčba koronaviru|Rouška bez šití
 
Předplatné Matka
Témata: Koronavirus, Jednoduchý návod, Tričko, Jiří Beneš, Šití, Návrhářka, Módní návrhářka, Návod, DVTV, Rouška

Mohlo by vás zajímat
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Dojemná svatba! Nevěsta měla dceru na zádech po celou dobu obřadu
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Jak si ušít roušku? Kdy ji kvůli koronaviru nosit?
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Dítě, které vás dokáže nejvíc vytočit, se vám prý nejvíc podobá

Horoskopy

Blíženci Šéf je na vás ostrý jako břitva, ale nepodléhejte tomu. Snažíte se mu až moc zavděčit. Dělejte svou…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Erika, Aron, Áron

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné