Maminka.czPorod

Rozzářená Lucie Benešová: „S Larou je to naprostá pohodička!“

7. 3. 2012
Rozzářená Lucie Benešová: „S Larou je to naprostá pohodička!“
Sympatickou sedmatřicetiletou herečku Lucii Benešovou, známou z řady televizních seriálů, jsme potkali na charitativním prodeji pečiva občanského sdružení Dejme dětem šanci v Galerii Myslbek, kam poprvé přivedla ukázat i svou několik týdnů starou dcerušku Laru. Role maminky pro ni ale není vůbec nic nového! Má už dva vlastní syny Luciána (15) a Štěpána (6), před pěti lety si spolu s manželem Tomášem Matonohou vzali do pěstounské péče i holčičku Sáru (13).

Proč jste se zapojila právě do této charitativní akce na pomoc dětem z dětských domovů?

Už rok jsem patronkou občanského sdružení Dejme dětem šanci a s lidmi, kteří se o celý projekt starají, se snažím objíždět akce a tím pomáhat. Vybrali si mě na základě jednoho rozhovoru, kde jsem se zmínila, že bych ráda pomáhala právě v této oblasti. Byla jsem samozřejmě nadšená!

Spolu s manželem máte v pěstounské péči holčičku Sáru…

Ano, Sára je s námi už pět let, takže máme přímou zkušenost. Dodnes si myslím, že šlo o jednoznačně nejlepší rozhodnutí, jaké jsme mohli udělat!

Jak Sára zapadla do vašeho rodinného klanu?

Úplně úžasně! Vím, že všechny případy nejsou bohužel tak růžové, jako u nás, ale jsme důkazem, že vzít si k sobě dítě z dětského domova není pohroma. Sára je opravdu skvělý člověk.

ČTĚTE TAKÉ: Hitem internetu se stala píseň o laktační psychóze

Jak jste se se Sárou vůbec poznali?

Byla jsem na návštěvě v dětském domově Domino a zajímalo mě, jak bych mohla dětem pomoci, aby měly možnost jít také za kulturou - do kina nebo divadla. Už při druhé návštěvě mě hned napadlo, že bych vlastně chtěla pomoci mnohem víc. A už po třech měsících jsme se stali pěstouny. Bylo nám úplně jedno, jaké dítě to bude.

Byli jste s manželem v tomto rozhodnutí od začátku za jedno?

Ano, bez toho by to ani nešlo! Pokud si jeden z partnerů není osvojením cizího dítěte jistý, rozhodně to nelze tlačit za každou cenu. Nakonec by byli všichni nešťastní.

ČTĚTE TAKÉ: Horoskop na březen 2012

Máte pár dní doma z porodnice malou dcerušku Laru, jak se vám daří?

Zatím je opravdu strašně moc hodná. Moji oba synové byly od první chvíle docela nároční a zlobili. S Larou je to naprostá pohodička. Snad to tak bude pořád! Nenechali jsme si říct pohlaví miminka až do porodu. I když jsem se o tom bála mluvit veřejně, přála jsem si malou princeznu.

Pokračování >>>

Témata: Děti, Těhotenství, Porod, Slavní rodiče, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Lucie, Celý projekt, Benešov, Charitativní akce

Mohlo by vás zajímat
5 věcí, které můžete udělat pro lepší partnerský život!
Muž už nechce další děti. Studium mi ale nedopřeje. Co dělat?
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Úsměvné pověry babiček: Posviťte do pochvy, dítě půjde za světlem

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu