Maminka.czPorod

Když chce miminko na svět příliš brzy! Neuvěřitelné příběhy žen, které už to do porodnice nestihly

Simona Formánková 17.  3.  2024
Na chodníku před porodnicí, na trávníku před domem nebo v letadle? Pokud byste si mohla vybrat místo, kde přijde váš potomek na svět, tato zmíněná by to jistě nebyla. Ale miminko se neptá, a když „zavelí“, je ideální místo jednoduše tady a teď! Neuvěříte, jaké příběhy se s porody na neobvyklých místech pojí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Porod je jednoznačně zážitek na celý život. Chvíle, kdy přichází váš potomek na svět, se vám vryje navždy do paměti. O to víc, když se miminko začne dožadovat maminčiny náruče, a ona sama na to není tak zcela připravena. V tu chvíli musí přispěchat na pomoc tatínek, doprovod nebo odvážný kolemjdoucí. 

Podobný případ se stal ve slovenském Liptovském Mikuláši. Malá Simonka si měla u maminky v bříšku ještě pár dní počkat, ale nakonec se rozhodla přijít na svět dříve. A že je opravdu tvrdohlavá, dala najevo svým rodičům i při výběru místa porodu. Místo teplého nemocničního lůžka přišla na svět na chodníku před nemocnicí během mrazivého večera. Navíc přímo do tatínkovy náruče. 

VIDEO: Podívejte se, jak poznat začátek porodu

Tomu, že by holčička přišla na svět takto nečekaně, však předtím nic nenasvědčovalo. V rozhovoru pro slovenský deník Nový čas popsal tatínek Tomáš chvíle před porodem. „Žena mě vzbudila s tím, že má bolesti a kontrakce. Tchyně přišla hlídat starší dceru a my jsme během půlhodiny vyrazili.“ Před nemocnicí prý byli do patnácti minut a stačilo ujít zhruba 50 metrů, které je dělily od urgentního příjmu. Tento úsek už však Simona podle manželových slov ujít nedokázala a začala rodit. „Měla silné stahy a řekla mi, že už rodí. Pomohl jsem jí lehnout si na zem a vtom jsem uviděl už půl hlavičky našeho děťátka,“ vypráví Tomáš, který se zachoval opravdu duchapřítomně a nezpanikařil. 

„Vůbec mi to nebylo jedno, ale musel jsem rychle reagovat. Jednal jsem intuitivně. Když manželka zatlačila podruhé, byla Simonka venku. Začala plakat, takže jsem věděl, že je v pořádkuPoložil jsem ji ženě na břicho, zakryl je svou bundou a běžel jsem na vrátnici a urgentní příjem,“ vzpomíná tatínek Tomáš na chvíli, kdy přišla jeho dcera na svět. Od zdravotních sestřiček si malá Simonka vysloužila přezdívku otužilec Wim Hof podle nejznámějšího otužilce na světě. Nyní už je celá rodinka v pořádku doma a s péčí o malou Simonku pomáhá i dvouletá Janka. 

Témata: Těhotenství, Porod, Video, Rodina, Mateřství, Kojenec, Novorozenec, Miminko, Vaše příběhy, Porodnice, Rodičovství, mladá maminka, zdravotní sestra, Apple, letadlo, Nový Čas, Emily, Trávník, Příběh žen, Netušil, Liptovský Mikuláš, Delta, Janka, Kansas, Wim Hof