Maminka.czMaminka cestuje

S dětmi do Krkonoš: 3 nejzábavnější stezky na Benecku, které zvládnete i s kočárkem

redakce 16.  3.  2024
Jak děti nadchnout pro turistiku? Zvolte trasu se zajímavostmi, úkoly a dětským hřištěm. Na Benecku najdete takové stezky hned tři. Kterou si vyberete právě vy? Nebo je během dovolené zdoláte všechny?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Máme pro vás informace k beneckým rodinným stezkám i tipy na skvělá ubytování s dětmi.

Benecká přírodní stezka

Okružní stezka měří 3,4 km a začíná přímo u Centrálního parkoviště Benecko. Vede po málo frekventovaných asfaltkách a zpevněných lesních cestách, takže ji bez potíží projedete i s kočárkem.

Čeká vás celkem 10 zastavení se zajímavostmi o krkonošské přírodě a aktivitami pro děti. Budete poznávat jedlé houby i stopy zvířat, porovnáte délku svého skoku s blechou či veverkou a naučíte se speciální myslivecké výrazy.

Benecká přírodní stezka vás zavede i na 2 dětská hřiště. Na první narazíte u Horského hotelu Kubát, kde vás čeká také krásná vyhlídka do okolí. A velké hřiště před Hotelem Bára je opravdu parádní.

Po značkách Benecké přírodní stezky se dostanete zase zpět na centrální parkoviště. Na oběd můžeme doporučit Restauraci Skalka. A pokud vám síly stačí, vydejte se i na Lufťákovu stezku, také začíná u parkoviště. 

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Tipy na srpnové výlety

Lufťákova stezka

Lufťákovu stezku si nejvíce užijete ve větší skupině. Celá trasa měří při využití lanovky necelé 3 km. Na jednotlivých stanovištích jsou připraveny nejrůznější hry a výzvy, jako jsou třeba házení na cíl, piškvorky či karaoke.

Trasa začíná u centrálního parkoviště, půjdete kolem kapličky sv. Huberta, kde najdete dětské hřiště, a dorazíte ke spodní stanici lanovky Kejnos. Během letních prázdnin lanovka jezdí od 9 do 16 hodin vždy v úterý, pátek a sobotu. Pokud tu budete mimo tyto dny, čeká vás výšlap po svých. Lanovkou bezplatně přepravují kočárky, kola a koloběžky.

Lufťákova stezka pokračuje u horní stanice lanovky a zavede vás zpátky na centrální parkoviště.

Klepněte pro větší obrázek

Sojčí hravá stezka

Do Krkonoš patří Krakonoš a k němu sojka. Tady si na sojky přímo zahrajete, a poznáte tak způsob jejich života. Sojčí hravá stezka začíná na benecké Zlaté vyhlídce, pokračuje až na vrchol Žalý s rozhlednou a končí u občerstvení Rovinka. Stezka měří 5,3 km a zvládnete ji s kočárkem vhodným do terénu. 

U rozhledny Žalý si děti užijí hezké hřiště přímo v lese a těšit se můžete i na horskou boudu s kachlovými kamny, kde si můžete dát třeba krkonošské kyselo nebo borůvkové knedlíky.

Pokud zaparkujete na Centrálním parkovišti Benecko, na začátek stezky u Zlaté vyhlídky se dostanete po červené značce (1,4 km) a od konce Sojčí hravé stezky vás zpět na parkoviště dovede značení Benecké přírodní stezky (2,7 km). Celý okruh tak měří 9,4 km.

Klepněte pro větší obrázek

Kde se ubytovat?

Léto s dětmi

Hledáte inspiraci, co podniknout a kam vyrazit s dětmi  o prázdninách? Kde si užijete sport, zábavu a dobrodružství? Přinášíme spoustu inspirativních nápadů, praktických tipů a rad. Dozvíte se, kde najdete nejkrásnější místa na výlety, rodinné cyklo a pěší turistické stezky, kam se vydat za kulturou, kde objevíte zajímavá místa. Nechybí ani praktické tipy a důležité informace, týkající se dovolené a cestování, které potřebujete vědět.

Témata: Dovolená s dětmi, Cestování, Kočárek, Tipy na výlet, Maminka cestuje, Prázdniny, Výlety, Léto s dětmi, Volný čas, příroda, Bára, Krkonoše, Benecko, Centrální parkoviště, Vítkovice, Ubytování, Dětské hřiště, Žalý, Lanovka, Kyselo, Letní prázdniny, Vítkov, Stezka, Turistika, Krakonoš, Kočárky na Heureka.cz