Maminka.czZdraví

S dítětem do infrasauny? 3 důvody, proč do toho jít

Podzim je tu a s ním i vlna chřipek a nachlazení. Předcházejte absenci vašeho dítěte ve školce nebo ve škole a zkuste infrasunu. Posílením imunitního systému to teprve začíná.
Komerční článek
29. 10. 2015
S dítětem do infrasauny? 3 důvody, proč do toho jít

1. Účinné saunování při nižších teplotách

Infrasauna představuje revoluční způsob saunování, kdy jsou jako zdroj tepla využívány infračervné paprsky. Více než 80 % infračervené energie je spotřebováno na hloubkové prohřátí těla, zbylých 20 % ohřívá okolní vzduch.

V klasické sauně naopak nejprve dochází k vysokému zahřátí vzduchu, který až následně povrchově zahřívá tělo. Oproti klasické sauně se tedy v infrasauně při mnohem nižších teplotách (50-60 °C) 2x více zapotíte a podle výzkumů se společně s potem vyloučí z organismu větší množství toxických látech.

Díky nižším teplotám a vlhkosti vzduchu se vám bude lépe dýchat a po ukončení saunování není třeba absolvovat prudké ochlazení těla. Tento šetrný způsob saunování je při nižších provozních teplotách vhodný i pro astmatiky, alergiky a kardiaky. Díky minimálnímu zatížení organismu je infrasauna výbornou volbou, jak začít se saunováním dětí.

2. Blahodárné účinky na zdraví

O léčivých účincích infračerveného záření není pochyb. Běžně se využívá ve zdravotnictví, rehabilitačních centrech, ale i sportovních klubech. Infrasauny se v poslední době stále častěji objevují v domácnostech, kde upevňují v pohodlí domova zdraví celé rodiny.

  • Posílení imunitního systému oceníte obzvlášť v období chřipek a nachlazení. Jestliže je vaše dítě často nemocné, pravidelné saunování nabízí způsob, jak snížit jeho absenci ve školce nebo ve škole.
  • Infrasauna působí jako prevence onemocnění dýchacích cest, zmírňuje projevy astmatu a vede ke zvýšení odolnosti organismu.
  • Saunování pozitivně ovlivňuje i neurovegetativní systém, děti jsou následně klidnější, vzroste chuť k jídlu a lépe spí.
  • I když s vámi bydlí místo předškoláka adolescent, mnozí z nich ocení příznívé účinky na kůži. Díky odstranění odumřelých buněk a hloubkovému čištění bude kůže hebčí, zářivější a elastičtější. Infračervené paprsky jsou účinným pomocníkem i v boji s akné.

Než navštívíte s dítětem infrakabinu, je dobré vědět, že dolní věková hranice pro saunování je cca kolem 3. roku. Pokud však dítě dokáže slovně vyjádřit své pocity už ve 2 letech, saunování nic nebrání.

Pobyt v infrasauně se doporučuje alespoň 1x týdně, přičemž doba prohřívání dětí by se měla pohybovat v rozmezí 10-20 minut. Děti se oproti dospělým prohřívají rychleji, a proto je vždy důležité zohlednit aktuální pocit dítěte a nenutit ho zůstávat v sauně déle, než si samo určí.

Společné saunování si můžete zpříjemnit poslechem hudby nebo četbou. Po saunování si dopřejte vlažnou sprchu a nezapomeňte doplnit tekutiny.

3. Bezpečné záření – mimina by mohla vyprávět

Přirozeným zdrojem infračerveného záření je slunce. Není však důvod k obavám. Infračervené záření nemá nic společného s UV zářením, které stojí za spálením kůže při nadměrném opalování. Technologie využívání infračervených paprsků je dokonce tak bezpečná, že našla uplatnění i v dětských inkubátorech. Celý systém prohřívání infračervenými paprsky odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.

Témata:Zdraví
Mohlo by vás zajímat
Poševní mykózy trápí ženy hlavně v létě. Vyhnete se jim převlékáním plavek
28 dětských hřišť, která jsou noční můrou všech rodičů. To fakt nechcete!
Návratu do práce se nebojte. Matky jsou totiž výborné manažerky
Chcete otěhotnět? Chcete mít chytré a zdravé děti? Jezte jód!

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu