Maminka.czZdraví

S dítětem do infrasauny? 3 důvody, proč do toho jít

Podzim je tu a s ním i vlna chřipek a nachlazení. Předcházejte absenci vašeho dítěte ve školce nebo ve škole a zkuste infrasunu. Posílením imunitního systému to teprve začíná.
Komerční článek
29. 10. 2015
S dítětem do infrasauny? 3 důvody, proč do toho jít

1. Účinné saunování při nižších teplotách

Infrasauna představuje revoluční způsob saunování, kdy jsou jako zdroj tepla využívány infračervné paprsky. Více než 80 % infračervené energie je spotřebováno na hloubkové prohřátí těla, zbylých 20 % ohřívá okolní vzduch.

V klasické sauně naopak nejprve dochází k vysokému zahřátí vzduchu, který až následně povrchově zahřívá tělo. Oproti klasické sauně se tedy v infrasauně při mnohem nižších teplotách (50-60 °C) 2x více zapotíte a podle výzkumů se společně s potem vyloučí z organismu větší množství toxických látech.

Díky nižším teplotám a vlhkosti vzduchu se vám bude lépe dýchat a po ukončení saunování není třeba absolvovat prudké ochlazení těla. Tento šetrný způsob saunování je při nižších provozních teplotách vhodný i pro astmatiky, alergiky a kardiaky. Díky minimálnímu zatížení organismu je infrasauna výbornou volbou, jak začít se saunováním dětí.

2. Blahodárné účinky na zdraví

O léčivých účincích infračerveného záření není pochyb. Běžně se využívá ve zdravotnictví, rehabilitačních centrech, ale i sportovních klubech. Infrasauny se v poslední době stále častěji objevují v domácnostech, kde upevňují v pohodlí domova zdraví celé rodiny.

  • Posílení imunitního systému oceníte obzvlášť v období chřipek a nachlazení. Jestliže je vaše dítě často nemocné, pravidelné saunování nabízí způsob, jak snížit jeho absenci ve školce nebo ve škole.
  • Infrasauna působí jako prevence onemocnění dýchacích cest, zmírňuje projevy astmatu a vede ke zvýšení odolnosti organismu.
  • Saunování pozitivně ovlivňuje i neurovegetativní systém, děti jsou následně klidnější, vzroste chuť k jídlu a lépe spí.
  • I když s vámi bydlí místo předškoláka adolescent, mnozí z nich ocení příznívé účinky na kůži. Díky odstranění odumřelých buněk a hloubkovému čištění bude kůže hebčí, zářivější a elastičtější. Infračervené paprsky jsou účinným pomocníkem i v boji s akné.

Než navštívíte s dítětem infrakabinu, je dobré vědět, že dolní věková hranice pro saunování je cca kolem 3. roku. Pokud však dítě dokáže slovně vyjádřit své pocity už ve 2 letech, saunování nic nebrání.

Pobyt v infrasauně se doporučuje alespoň 1x týdně, přičemž doba prohřívání dětí by se měla pohybovat v rozmezí 10-20 minut. Děti se oproti dospělým prohřívají rychleji, a proto je vždy důležité zohlednit aktuální pocit dítěte a nenutit ho zůstávat v sauně déle, než si samo určí.

Společné saunování si můžete zpříjemnit poslechem hudby nebo četbou. Po saunování si dopřejte vlažnou sprchu a nezapomeňte doplnit tekutiny.

3. Bezpečné záření – mimina by mohla vyprávět

Přirozeným zdrojem infračerveného záření je slunce. Není však důvod k obavám. Infračervené záření nemá nic společného s UV zářením, které stojí za spálením kůže při nadměrném opalování. Technologie využívání infračervených paprsků je dokonce tak bezpečná, že našla uplatnění i v dětských inkubátorech. Celý systém prohřívání infračervenými paprsky odpovídá mezinárodnímu bezpečnostnímu standartu.

Témata: Zdraví
Mohlo by vás zajímat
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Utrpení matek perfekcionistek... Perfektní chtějí být většinou prvorozené dcery

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu