Maminka.czDěti

S dítětem v autě: Vychytávky, které zpříjemní cestu dětem i vám

Reklama
1. 6. 2020
S dítětem v autě: Vychytávky, které zpříjemní cestu dětem i vám
Mnoho rodin vyrazí na letošní dovolenou vlastním nebo půjčeným autem. Podívejte se na pár vychytávek, které vám i dětem cestu do cílové destinace zpříjemní. Navíc většina z nich kromě toho, že zvyšují komfort, tak také chrání vaše děťátko.

Léto bez pocení 

Klepněte pro větší obrázek

Ať je potah autosedačky vyrobený ze sebelepších látek, v létě se v ní budou děti bohužel potit. Nadměrnému pocení a přehřívání dokáže zabránit letní vložka BREEZE s technologií Air flow. Vyrábí se ve třech velikostech - do vajíček, pro autosedačky kategorie 1 a do sedaček kategorie 2/3.  Díky tomu se dokáže přizpůsobit velikosti dítěte i danému modelu autosedačky. Navíc je designovaná tak, aby její používání neomezovalo funkčnost žádných bezpečnostních technologií autosedačky. 

Příliš mnoho sluníčka

Klepněte pro větší obrázek

Děti na cestách rády pozorují z okýnka okolní svět. Aby je neoslepovalo sluníčko, pořiďte jim na okno clonu, přes kterou uvidí ven. Vyberte takovou, která děti zaujme svými motivy. Když je přestane zajímat krajina, dokáží se zabavit i s obrázky na cloně.

Organizovaná zábava

Během delších cest je dobré mít pro děti připravenou zábavu a drobné občerstvení, kterými si zkrátí dlouhou chvíli. Aby se hračky, láhve s pitím a další věci neválely volně po autě, doporučujeme pořídit organizér, do kterého vše uložíte, a děti si z něj snadno vytáhnou, na co zrovna budou mít náladu. Volně ležící předměty v autě totiž nedráždí pouze pořádku milovné rodiče, ale můžou také v případě nehody ohrozit všechny pasažéry v autě.

S nejmenším miminkem, které jezdí ještě proti směru, organizér tolik nevyužijete. Podívejte se ale na chránič sedadla a organizér v jednom od Zopy. Ten je složený ze dvou kusů. Dokud jezdí dítě protisměru, chrání sedadlo v autě před ušpiněním, jakmile malý cestovatel začne jezdit ve směru jízdy, jednoduše rozdělíte chránič na dvě části a tu, která kryla zádovou opěrku, umístíte na sedadlo jako organizér.

Pod dohledem

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jste máma řidička a cestujete s dítětem v autě sama, doporučujeme spolu s první autosedačkou rovnou pořídit i zpětné zrcátko. To připevníte na hlavovou opěrku sedadla, na kterém budete vozit miminko ve vajíčku. Ve zpětném zrcátku auta pak můžete kontrolovat, jak si miminko jízdu užívá, případně hned zjistíte, co způsobuje jeho pláč a zda je nutné hned zastavit.

Více o dalších vychytávkách do auta najdete ve videu na našem YouTube kanálu FunBaby.

Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Aneta Krejčíková je dvojnásobná máma, má dceru! Jak se jmenuje?
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z dítěte roste psychopat
Přehledně: Kolik hodin spánku potřebuje dítě pro zdravý vývoj
To vás pobaví! Sourozenci nafotili rodičům k výročí srovnávací fotky
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Holčička se narodila s jizvou na tváři. Zranili ji lékaři při císaři
Alena Šeredová porodila holčičku. Jak něžně ji oslovuje?
Mateřská dovolená 2020: Vše, co potřebujete vědět
Matka rodila na zahradě, kde si hrály děti. Porod natočila a zveřejnila

Horoskopy

Váhy Jste přitažliví jako nikdy. Volný den si tedy užijete ve společnosti opačného pohlaví. V hlavní roli…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bohuslava, Vilibald, Donald

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné