Maminka.czKam s dětmi

S Letní Letnou za cirkusem, divadlem a příjemným posezením

redakce 16.  8.  2013
Rozhodujete se, kam jít s dětmi ven za kulturou, zábavou a příjemnou letní atmosférou? Na festivalu Letní Letná, který se koná od 18. srpna do 3. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech, máte všechno pěkně pohromadě – po celý den dětská představení, výtvarné a cirkusové dílny, koncerty a divadla pod širým nebem a večer profesionální novocirkusová představení v podání zahraničních hvězd i předních domácích souborů. Mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná letos slaví kulaté desáté výročí.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na co se mohou těšit malí návštěvníci? Dopoledne i odpoledne jsou pro ně připraveny pohádky a dětská představení. Uvidí například Teátr Víti Marčíka, Divadlo ANPU, bublináře Václava Strassera, Divadlo Koňmo, Circus Sacra, kejklíře Vojtu Vrtka a řadu dalších souborů. Děti se také budou moci zapojit do výtvarných a cirkusových dílen,dospělí si pak včer užít velkolepá profesionální novocirkusová představení, koncerty, divadlaa posezení v příjemné kavárně, která se večer změní v pulzující bar.

Sobota 31. srpna proběhne ve znamení Dne s Českým rozhlasem, kdy se malí i velcí mohou těšit mimo jiné na Kašpárka na valníku, novou koncertní šou oblíbeného Kašpárka v rohlíku. Bude uvedena třikrát a přístupná zdarma. V rámci festivalu také proběhne již počtvrté letní festivalová škola pro děti od 6 do 15 let nazvanáLetní Letňák. Děti se formou „příměstského tábora“ učí základům herectví, žonglování, výtvarných a dalších aktivit a na konci festivalu předvedou veřejnosti představení, které v průběhu aktivit secvičily.

Zahájení festivalu obstaráv neděli 18. srpna od 21 hodin zdarma přístupné unikátní představení, při němž pod režijní taktovkou Rosti Nováka spojí své tvořivé síly téměř všichni přední zástupci nového cirkusu u nás.

Všechny informace o programu a vstupenkách najdete na www.letniletna.cz.


Témata: Kam s dětmi, Maminka cestuje, Letní Letná, Příjem, Letní festival, Div, Rösti, Posezení, Let, Žonglování, Diva, Český rozhlas

Video