Maminka.czŠkolák

Sabina Laurinová: "Posilovnou jsou pro mě mé dvě děti!"

, Časopis Dieta
27. 9. 2011
Sabina Laurinová: "Posilovnou jsou pro mě mé dvě děti!"
I po dvou dětech má skvělou postavu, intenzivně pracuje a navíc se stíhá věnovat rodině. Zajímá vás, jak to zvládá, který sport má nejraději a čím krmí své dvě dcery a manžela?

* Vypadáte pořád skvěle. Bojovala jste někdy s kily navíc?

Asi jenom v období dospívání. Byla jsem plnější, taková víc ženská, ale nebyla jsem tlustá. Postava je podle mě hlavně záležitost genů a v tom případě nemám být po kom oplácaná.

* Omezovala jste se nějak v době těhotenství?

Ne. A vůbec jsem o tom nepřemýšlela. Žila jsem normálně jako předtím a hned po porodu šla kila okamžitě dolů. Mnoho kamarádek mi v legraci závidí, ale ono to může být za deset dvacet let všechno úplně jinak. Třeba si můj organismus řekne, že už mi nebude takhle pomáhat. I já bych ráda měla pár kilo navíc, hlavně abych doplnila vršek plavek. (směje se)

* Řešila jste někdy svůj jídelníček s odborníky?

Ani ne. Od doby dospívání se držím hesla všeho s mírou. A to neplatí jenom o jídle. Existuje spousta různých názorů na zdravý životní styl a zdravou stravu. Pro mě platí klasická věta: tělo si řekne, co potřebuje. Když se naučíte poslouchat ho, myslím, že není důvod fanaticky studovat veškeré informace o jídle a striktně se vyhýbat veškerým špatnostem.

* Co myslíte těmi špatnostmi?

Třeba sladké. Já si bez sladkého koláče neumím představit ráno. Na druhou stranu to kompenzuju hořkým čajem. Nebo třeba špekáčky. Když se jednou za čas dostanu do nějaké hospody na venkově, zbožňuju objednat si pivo a utopence s cibulí. Nikdy se ale nestane, že bych tímto způsobem hřešila dennodenně.

* Kdo u vás doma vaří?

Oba, s partnerem se střídáme. Já jsem spíš na lehčí jídla, Karel preferuje masovou klasiku. Holky mají maso rády, až je musím někdy krotit. Šunku však kupuji zásadně dětskou s vysokým obsahem masa a párkům a uzeninám se vyhýbáme. Mám ráda krůtí maso, králičí maso i ryby, ale přiznám se, že je neumím upravovat tak dobře jako moje maminka. Se smíchem říkám, že bez kuchyně mých rodičů by občas naše domácnost nefungovala.

* Také mají vaše holky chuť cpát se hamburgery a pít kolu?

Hamburgery u nás naštěstí nejsou na denním pořádku, ale kola a hranolky lákají. Maju ještě ne, ale Vája často podlehne vlivu okolí i reklamy. Asi jako všechny děti. Jenže co se zakazuje, to taky nejvíc láká. Já se snažím holkám vysvětlovat, proč by některé věci jíst neměly – třeba zrovna hranolky, kolu. Hledám jinou cestu.

* Vedete děti ke sportu?

Snažím se, aby byly aktivní. Ale to vlastně ani nemusím. Valentýnka teď nejraději jezdí na koni a i když žokejka z ní asi nebude, je to pro ni momentálně svět, kterým žije ona. Jinak plave, chodí na balet, zkrátka je ve věku, kdy mají holky spoustu zájmů a rády se předvádějí a já se z toho těším. Majolenka je ještě malá. Ale i ona už začíná sestřičce „šlapat na paty“.

* Kterému sportu se věnujete vy?

V kondici mě udržují hlavně děti a moje profese. Jsou dny, kdy se zastavím až pozdě večer. Ale to asi každá maminka, která se vrátí do práce. Co se týká tvarování postavy, mám svoji osobní sestavu, která posiluje břišní svaly, ruce i prsa. Stačí protáhnout se deset minut denně. Plavání je jeden z mála sportů, který mě skutečně naplňuje. Nedělám ho nijak pravidelně, ale ve vodě jsem šťastná. S dětmi teď přicházím na chuť i jiným sportům.

* To z plavání máte tak vypracované svaly na rukou?

Ne. (směje se) Nedávno se mě ptala moje kamarádka: Ty chodíš do posilovny? Ne, odzvedala jsem dvě děti, to bude tím. Posilovny já nevyhledávám. Říkám tomu veřejné mučírny.

Čtěte také: Sabina Laurinová: "Při výchově je nejtěžší nastavit hranice"

* Herečky mají trochu jiný režim než lidé pracující v kanceláři od devíti do pěti. Jak řešíte jídlo během dne?

Herecká profese opravdu nenabízí žádnou pravidelnost, a to se týká i jídla. Pauzy na oběd při natáčení prakticky neexistují a do divadla odcházím z domova obvykle v momentě, kdy mnoho lidí zrovna večeří. Já osobně dobíjím energii většinou až po představení v deset hodin večer. Není to dobře. Ale jiné už to asi nebude. Hladová spát prostě nepůjdu. (směje se)

* Máte dojem, že se vám za posledních několik let výrazně proměnily chutě?

Jednoznačně. Tak třeba jako malá holka jsem nenáviděla plněné papriky, boršč a dršťkovou polévku. Dneska bych se po nich utloukla a boršč je pro mě absolutní delikatesa. Vidíte, jak člověk dozrává… „pro mě jsou každodenní posilovnou mé dvě děti a také divadlo!“

Témata: Těhotenství, Děti, Porod, Slavní rodiče, Novorozenec, Batole, Kojenec, Předškolák, Školák, Časopis Dieta, Krůtí maso, Obsah masa, Herecká profese, Hořký čaj

Mohlo by vás zajímat
Své děti miluju, ale cizí mi vadí o to víc. Jsem divná?
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Nemá šanci přežít, řekli těhotné ženě. Plánovala synovi pohřeb, teď slaví rok
Jsem obézní. V těhotenství jsem cítila ze strany lékařů odpor a styděla se
Něžné, dojemné i smutné. Prarodiče se poprvé vidí s vnoučaty
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Co by měli všichni milující rodiče naučit své děti? Nejen mýt ruce a čistit zuby!
Nechci být otrokem dětí. Dva potomci stačí, říká Agáta Prachařová
Kristýna Leichtová skončila s kojením. A obrečela to! Co se stalo?

Horoskopy

Váhy Odpočinková neděle je pro vás jedinou záchranou, protože vás v pondělí čeká nášup povinností, které…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jolana, Jolanta, Dolores

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu