Maminka.czMaminka roku

Sandra Nováková: Syn je osobnost, mluvíme s ním na rovinu, jako s dospělým

Michaela Láchová 14.  10.  2020
Svého syna bere jako sobě rovného už od miminka. A jak sama říká, tenhle přístup se jí zatím vyplácí. Co všechno Sandra Nováková své ratolesti bez problémů povolí a co naopak jako máma "nevydejchá"?

Herečka Sandra Nováková (38), maminka malého Mikuláše (5), je neuvěřitelně činorodá žena. Někdy žasnu nad tím, co všechno zvládá. Navrhnout a postavit synkovi domeček na zahradě, vžít se do role bytové designérky, která jí jde mimochodem báječně, o hereckém talentu nemluvě. A teď si zkusila i úlohu scenáristky filmu, který brzy zamíří do kin…

Poslední týdny vás zaměstnalo natáčení filmu Matky. Kromě toho, že jednu z matek hrajete, jste se podílela i na scénáři. Jak moc je autobiografický?

Pokud mám mluvit jen za sebe, tak moc ne. Samozřejmě spousta situací ve filmu vychází z mých zkušeností nebo zážitků, ale jsou to spíš jednotlivé situace. Jinak by ale mohla mluvit Vanda (Zaplatílková Hutařová, scenáristka, pozn. red.). Její příběh se ve filmu odráží možná víc.

Kdy bude finále soutěže Maminka roku? Tomáš Klus už to ví!


Najdete se v některé z postav i vy sama?

Naštěstí v žádné. Můj současný život je oproti těm jejich jako z pohádky! Museli jsme to našim hrdinkám trochu zavařit, aby bylo o čem hrát.

Jak jste zvládali péči o syna, když jste museli být s partnerem, který film režíruje, na place?

Na posledním natáčení byl Mikuláš s námi, protože v Matkách hraje jedno z mých dvou dětí. Jinak si občas pomůžeme chůvou nebo je ve školce. Já na place ale tolik času netrávím. Vojta (Sandřin partner, pozn. red.) je podstatně vytíženější. Celkově si snažím nakládat tolik práce, abych byla na prvním místě hlavně mámou.

O MAMINCE ROKU

Sandra je patronkou Maminky roku v kategorii Maminka HRDINKA. Jaká by podle ní měla Maminka roku být?

Bojovnice, co se nevzdává. S velikým srdcem. Ale to jsou všechny soutěžící… Jsem moc potěšená, že jsem letošní patronkou takhle vznešené soutěže, a těším se, až všechny poznám osobně! 

Myslím, že maminky se můžou vzájemně inspirovat a dodat si sílu do dalšího boje.

Všechny finalistky Maminky roku 2020 najdete TADY. 

Slavnostní vyhlášení soutěže Maminka roku se kvůli vládním nařízením přesouvá. My to však nevzdáváme a doufáme, že finálový večer proběhne v náhradním termínu 2. prosince 2020. Sledujte naše webové stránky. Budeme vás informovat.


Všimla jsem si, že Mikulášovo jméno téměř vůbec nezdrobňujete. Je to záměr?

Ano, obecně nemám ráda zdrobněliny jmen. Takže když jsme vybírali jméno pro syna, i tohle jsme brali v potaz. Myslím, že jméno dítě do určité míry formuje. Taky si myslím, že dítě je osobnost už od narození. Všemu rozumí. Není potřeba na něj šišlat, mluvit v jednoduchých větách nebo zdrobňovat jméno, které jsme mu vybrali.

Vaše dítě má mimo jiné skvělý smysl pro humor! Máte nějaké nové Mikulášovy vtipné hlášky?

Jasně, je jich spousta. Třeba: „Maminko, obejmi mě tak, že se z toho pobliju!“ Nebo: „Nejdřív Babiš, pak Zeman a pak ještě ta čínská nemoc! No tak to jsme úplně v prokletí!“ A do třetice: „Mami, když vy s tatínkem nekoukáte na televizi, televize je úplně volná. Ty koukáš do telefonu, tatínek kouká do počítače a televize je úplně volná! Tak já taky budu do něčeho koukat. Budu koukat do pohádky.“

Sandra Nováková: Neočkovat dítě? Kdyby se mu něco stalo, nezvládnu to!

Už se vás třeba ptal na to, jak se rodí děti?

No jistě, už dávno. Pověřila jsem ale tatínka, aby mu to vysvětlil. Občas mě tím schválně uvádí do rozpaků, když popisuje, jak se narodil.

Takže pohádka o čápovi asi neproběhla… Ptal se taky třeba na to, jestli někdy všichni umřeme?

Samozřejmě, na tohle téma taky došlo. Zodpovídáme mu všechny otázky. Nesnažíme se před ním vytvářet jinou realitu, než je ta, ve které žije.

Celý rozhovor se Sandrou Novákovou najdete ve speciálním třísetstránkovém čísle Maminky se slevovými kupóny. Můžete si ho koupit ještě dnes  buď v trafice, nebo na ikiosek.cz/maminka. Tady si můžete objednat i předplatné s dárkem.

Témata: Rozhovor, Maminka roku 2020, Maminka hrdinka, Sandra Nováková, Babiš, Tatínek, Pohádka, Dospělí, Scénář, Syn, Zeman, Nováková, Máma, Novák, Vládní nařízení, Maminka, Scéna, Osobnost, Matka
Mohlo by vás zajímat
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?
Láchová Michaela
Instagram
Jak rychle utišit plačící dítě? Trik zkušeného pediatra, který zabere hned!
Kojenec
Tohle neříkejte dětem, když brečí! Proč a co se může stát?
redakce
Chování a vztahy
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod
Porodila čtyřčata, přežilo jen jedno z nich. Zázračná holčička slaví tři roky
kog Blesk pro ženy
Vaše příběhy
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy