Maminka.czMaminka roku

Sandra Nováková: Syn je osobnost, mluvíme s ním na rovinu, jako s dospělým

14. 10. 2020
Svého syna bere jako sobě rovného už od miminka. A jak sama říká, tenhle přístup se jí zatím vyplácí. Co všechno Sandra Nováková své ratolesti bez problémů povolí a co naopak jako máma "nevydejchá"?

Herečka Sandra Nováková (38), maminka malého Mikuláše (5), je neuvěřitelně činorodá žena. Někdy žasnu nad tím, co všechno zvládá. Navrhnout a postavit synkovi domeček na zahradě, vžít se do role bytové designérky, která jí jde mimochodem báječně, o hereckém talentu nemluvě. A teď si zkusila i úlohu scenáristky filmu, který brzy zamíří do kin…

Poslední týdny vás zaměstnalo natáčení filmu Matky. Kromě toho, že jednu z matek hrajete, jste se podílela i na scénáři. Jak moc je autobiografický?

Pokud mám mluvit jen za sebe, tak moc ne. Samozřejmě spousta situací ve filmu vychází z mých zkušeností nebo zážitků, ale jsou to spíš jednotlivé situace. Jinak by ale mohla mluvit Vanda (Zaplatílková Hutařová, scenáristka, pozn. red.). Její příběh se ve filmu odráží možná víc.

Kdy bude finále soutěže Maminka roku? Tomáš Klus vám to řekne


Najdete se v některé z postav i vy sama?

Naštěstí v žádné. Můj současný život je oproti těm jejich jako z pohádky! Museli jsme to našim hrdinkám trochu zavařit, aby bylo o čem hrát.

Jak jste zvládali péči o syna, když jste museli být s partnerem, který film režíruje, na place?

Na posledním natáčení byl Mikuláš s námi, protože v Matkách hraje jedno z mých dvou dětí. Jinak si občas pomůžeme chůvou nebo je ve školce. Já na place ale tolik času netrávím. Vojta (Sandřin partner, pozn. red.) je podstatně vytíženější. Celkově si snažím nakládat tolik práce, abych byla na prvním místě hlavně mámou.

O MAMINCE ROKU

Sandra je patronkou Maminky roku v kategorii Maminka HRDINKA. Jaká by podle ní měla Maminka roku být?

Bojovnice, co se nevzdává. S velikým srdcem. Ale to jsou všechny soutěžící… Jsem moc potěšená, že jsem letošní patronkou takhle vznešené soutěže, a těším se, až všechny poznám osobně! 

Myslím, že maminky se můžou vzájemně inspirovat a dodat si sílu do dalšího boje.

Všechny finalistky Maminky roku 2020 najdete TADY. 

Slavnostní vyhlášení soutěže Maminka roku se kvůli vládním nařízením přesouvá. My to však nevzdáváme a doufáme, že finálový večer proběhne v náhradním termínu 2. prosince 2020. Sledujte naše webové stránky. Budeme vás informovat.


Všimla jsem si, že Mikulášovo jméno téměř vůbec nezdrobňujete. Je to záměr?

Ano, obecně nemám ráda zdrobněliny jmen. Takže když jsme vybírali jméno pro syna, i tohle jsme brali v potaz. Myslím, že jméno dítě do určité míry formuje. Taky si myslím, že dítě je osobnost už od narození. Všemu rozumí. Není potřeba na něj šišlat, mluvit v jednoduchých větách nebo zdrobňovat jméno, které jsme mu vybrali.

Vaše dítě má mimo jiné skvělý smysl pro humor! Máte nějaké nové Mikulášovy vtipné hlášky?

Jasně, je jich spousta. Třeba: „Maminko, obejmi mě tak, že se z toho pobliju!“ Nebo: „Nejdřív Babiš, pak Zeman a pak ještě ta čínská nemoc! No tak to jsme úplně v prokletí!“ A do třetice: „Mami, když vy s tatínkem nekoukáte na televizi, televize je úplně volná. Ty koukáš do telefonu, tatínek kouká do počítače a televize je úplně volná! Tak já taky budu do něčeho koukat. Budu koukat do pohádky.“

Sandra Nováková: Neočkovat dítě? Kdyby se mu něco stalo, nezvládnu to!

Už se vás třeba ptal na to, jak se rodí děti?

No jistě, už dávno. Pověřila jsem ale tatínka, aby mu to vysvětlil. Občas mě tím schválně uvádí do rozpaků, když popisuje, jak se narodil.

Takže pohádka o čápovi asi neproběhla… Ptal se taky třeba na to, jestli někdy všichni umřeme?

Samozřejmě, na tohle téma taky došlo. Zodpovídáme mu všechny otázky. Nesnažíme se před ním vytvářet jinou realitu, než je ta, ve které žije.

Celý rozhovor se Sandrou Novákovou najdete ve speciálním třísetstránkovém čísle Maminky se slevovými kupóny. Můžete si ho koupit ještě dnes  buď v trafice, nebo na ikiosek.cz/maminka. Tady si můžete objednat i předplatné s dárkem.

Témata: Maminka roku 2020, Rozhovor, maminka hrdinka, Máma, Dospělí, Tatínek, Matka, Sandra Nováková, Maminka, Babiš, Syn, Osobnost, Pohádka, Zeman

Mohlo by vás zajímat
Vendula Pizingerová: Těhotná ve dvaadvaceti a v osmačtyřiceti? V čem má být rozdíl?
Víte, kolik má vypít kojenec, batole a školák? Pozor na minerálky a džusy
Matky influencerky. Které vládnou sociálním sítím? Znáte je všechny?
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Takhle to dopadne, když se o děti starají tatínci
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Výborný domácí chleba i bez pekárny - vyzkoušejte náš recept!
Narážky na tělo po porodu ignorujte, radí. Jak vypadá po třech dětech?

Horoskopy

Panna Milé Panny, váš život je nyní jako na houpačce. S pracovním světem jste nadmíru spokojení, ale trvalý…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Nina, Rafaela

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné