Maminka.czSarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker chce, aby její dcery měly pozitivní vztah k jídlu. Tohle je její tajný trik

Irena Stará 24.  4.  2024
Slavná herečka velmi dbá nejen na výchovu, ale i na stravování svých ratolestí. Na rozdíl od striktních pravidel, která ona a její sourozenci zažili během dospívání, chce svým dcerám dopřát zdravý a vyrovnaný přístup k jídlu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

V podcastu Ruthie’s Table 4, který se zaměřuje na to, jak jídlo ovlivňuje život, se Sarah Jessica Parker (59) svěřila, s čím v dětství a dospívání bojovala. Rodiče jí diktovali, co smí a nesmí jíst, a to ji poznamenalo. Proto se teď snaží, aby svým dětem nepředala negativní vzorce chování. 

 

Žádné striktní diety!

Kromě syna Jamese, kterému je 21, má Sarah Jessica Parker s Matthewem Broderickem dvě čtrnáctileté dcery MarionTabithu. „Mám holky, a to poslední, co chci, je, aby se kvůli jídlu stresovaly, jako by to byl nepřítel, se kterým musejí neustále bojovat.“ Sama v dětství zažila přísné stravování, kdy sladkosti byly v jejich rodině naprosté tabu. „Když jsme se se sourozenci odstěhovali od rodičů, hned jsme si koupili tunu sušenek a buchet,“ popsala moderátorce Ruthie Rogers. „Tohle jsem pro holky rozhodně nechtěla!“

Klepněte pro větší obrázek
GALERIE: Jennifer Lopez, Sarah Jessica Parker i princezna Kate. Které další slavné ženy mají svou panenku Barbie?

Dopřávají si i zákusky

„Věřím, že jim vážně pomáhám mít s jídlem normální vztah. Mají a budou mít své vlastní postavy, které, doufejme, budou zdravé. Holky jsou aktivní, takže si můžou jídlo užívat bez stresu.“ Ale nejde jen o zákusky. Parker se rozpovídala, že s manželem oba rádi vaří. Povinnosti v kuchyni si dělí rovným dílem a oba se starají o to, aby lednička a stůl nezely prázdnotou a celá rodina si mohla dopřávat kvalitní jídlo.

Rodinné večeře každý den

„V neděli vždy vaří Matthew,“ říká. „Ale v podstatě vaříme každý den. Opravdu každý den. A taky se vždy snažíme jíst společně jako rodina.“ A to přesto, že mají oba s manželem hektický pracovní život. V takovém případě připraví zásoby polévky na další dny. „Nedávno jsem dopoledne uvařila jehněčí ragú a Matthew odpoledne připravil rychlou fazolovou polévku. Takže o večeři bylo postaráno.“ Neholdují totiž rozvážkovým aplikacím. To už si raději jídlo objednají a vyzvednou přímo v restauraci.

Klepněte pro větší obrázek

Vaření je pecka!

Jejich kulinářskou vášeň dokážou ocenit i děti. „Ani jeden z nás není zrovna masterchef nebo tak něco,“ směje se, „ale holky vždycky říkají, jaké mají štěstí, že všichni můžeme jíst skoro každý večer společně.“ 

Slavná představitelka Carrie Bradshaw věří, že její děti nebudou mít pocit, že jim něco chybí, ať už jde o jídlo, nebo pozitivní vztah k vlastnímu tělu. „Lidi nemůžete nutit k něčemu, co jim nejede nebo co nechtějí. Doufám, že si odnesou lásku k chutím a najdou si vlastní způsoby, jak se stravovat zdravě,“ uzavřela herečka.

VIDEO:  Seroš X: A jak to bylo dál...

Témata: Slavné maminky, Životy slavných, Sourozenci, Dospívání, jídlo, Dcera, herečka, Děti a jídlo, Sarah Jessica Parker, Sex ve městě, Carrie Bradshaw, Stravování, Matthew Broderick, Sarah Jessica Parkerová, Vztah, Marion, Tajný trik, Sarah Jessica