Maminka.czNovorozenec

Šaty dělají mimino

, Časopis Maminka
4. 8. 2009
Šaty dělají mimino
Když nám krátce po příchodu z porodnice začaly návštěvy nosit ne jedno nebo dvě, ale v průměru nejméně tři bodýčka, ťukal jsem si na čelo. Teď po deseti měsících už chápu, že miminko opravdu unosí obrovské hromady oblečení.

Už když byl Jáchymovi měsíc, musel jsem mu jeho šatník závidět. Měl víc věcí než já a přítelkyně dohromady a denně přibývaly další. Dřív k nám návštěvy chodívaly vyzbrojené láhví vína nebo kořalky, teď se hrnuly do dveří třímajíce miniaturní bodýčka, ponožky velikosti mého palce nebo čepičky jako dlaň. Známí nosili i tak bizarní věci jako lyžařskou kombinézu nebo golfové tričko Benetton. Miminkovská garderoba začala zabírat další a další šuplíky a spousta užitečných věcí jako sbírka korálů a kamínků ze seychelských podmořských útesů (na kterou jsem od té doby, co jsem ji pracně nasbíral, ani nesáhl), košile, které už asi deset let nenosím (ale možná se do nich jednou vrátím) nebo staré video (jasně, že máme DVD rekordér, ale přece to nevyhodíte?!), musely v rámci akce Více místa pro miminko! putovat do sklepa.

Prvních pár měsíců stačilo Jáchymovi jedno bodýčko na den, jedno na noc a k tomu zavinovačka – ideálně barevně sladěná. Ovšem od té doby, co konzumuje netekutou stravu, která se milostpánovi servíruje na lžičce (za kterou se dá velice snadno chňapat, případně ji nepozornému rodiči rovnou ukořistit a následně s ní vítězoslavně mávat a ohodit kaší či rozmixovaným jablíčkem nejen sebe, ale i všechno v dosahu tří metrů), převléká se několikrát denně a většinu svých modýlků využije. Navíc se po dlouhém snažení konečně naučil plazit, a tak těmi oblečky, které nestihne ušpinit jídlem (nebo poslintat tak, že by se daly ždímat), vytře za sedací soupravou a spolehlivě najde všechna místa, kde to naše uklízečka Oxana trochu odflákla. Co se týká samotného aktu oblékání a svlékání, zatím při něm kupodivu moc nebojujeme, a když miminko není vyloženě špatně naladěno, celkem bez problémů spolupracuje.

Ochotně nastavuje ruce i nohy a asi je ještě moc malý na to, aby protestoval proti nesympatickým barvám nebo materiálům. Jen ponožky nemá rád – tedy nemá je rád na nohou, mnohem raději je žvýká.

V jejich svlékání je přeborník, a tak mu je mnohokrát za den oblékáme, vysvětlujeme, že fakt nejsou k jídlu, a demonstrativně před ním pochodujeme sem a tam v těch svých – ovšem bez valného výsledku. Nejspokojenější je ale stejně coby nudista, a proto už se moc těšíme na horké léto (jestli letos nějaké bude), kdy si konečně tuhle zábavu bude moci dosyta užít.

Speciál časopisu Maminka Back to school
Témata: Děti, Novorozenec, Časopis Maminka, Mimi, Šaty, Horké léto, Mimino

Mohlo by vás zajímat
Bláznivá letní láska: Málem jsem utekla od dětí a muže. Doteď se stydím
Lékařka mi řekla, že dcera je autistka. Ona ale špatně slyšela!
Kdyby chlapi chodili k porodům, nebyly by války, říká zpěvák Roman Tomeš
100 mimořádných fotek z porodu! Podívejte se, jak ho rodiny prožívají
Marie Doležalová: Po porodu jsme všechny tlusté. Kašleme na ostatní
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu
Mahulena Bočanová: Epileptický záchvat dcery přišel zničehonic, změnil mi život!
Teď, nebo nikdy! Na poslední pokus o miminko si půjčili. A mají trojčata

Horoskopy

Lev Milí Lvi, toto srpnové pondělí je pro vás klidné. Pomalu přechází potíže v pracovním prostředí a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Bernard, Anabela, Dino

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu