Maminka.czHoroskopy

Sebevědomé děti horoskopu. V těchto čtyřech znameních se rodí děti, které mají silnou sebedůvěru

aši inf 24.  2.  2024
Osobnost dítěte nespočívá ve fyzických vlastnostech, ale především v těch duševních. Jde o to, jakým způsobem člověk mluví a vystupuje. A právě sebedůvěra je jednou z klíčových složek silných osobností, k nimž ostatní vzhlížejí. A zdravé sebevědomí se nejlépe získává v raném věku – tedy v dětství.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Sebevědomí částečně závisí na vrozených dispozicích dítěte a jeho okolí, ale značnou roli v tom sehrává také astrologie. Některá znamení zvěrokruhu zcela přirozeně disponují silnou sebedůvěrou. Kdo k nim patří? Které děti jsou sebevědomější než ostatní?

VIDEO: Čínský horoskop 2024: Jiří Čermák

Beran

Beran je ohnivé znamení, které je velmi ambiciózní, odvážné a rozhodné. Už od malička jsou malí Berani velmi spontánní a sebevědomí. Někdy možná až příliš, jak rodiče velmi záhy zjistí. Děti narozené v tomto znamení si velmi věří a málokdy o sobě pochybují. Nedělá jim problém říct svůj názor, a to i učitelům nebo cizím lidem. Je tedy možné, že se čas od času objeví v jejich žákovské knížce nějaká poznámka.  Za to se ale na ně nezlobte, je dobře, když se dokážou ozvat. Tyto děti potřebují, abyste jim jako rodiče důvěřovali, a ony tak mohly naplňovat svoje sny. Občas ale budete muset usměrňovat jejich ambice, aby malí Berani nebyli až moc zahlceni spoustou aktivit.

Lev

Lvi jsou známí tím, že jsou zamilovaní do sebe a do všeho, co se k nim vztahuje. Lev je ohnivé znamení a lev jako král džungle se nikomu neklaní. Malí Lvíčci si užívají pozornosti a jsou neuvěřitelně sebevědomí. Občas mívají nos nahoru, a ne s každým si budou povídat, zvláště když by je měla čekat kritika. Děti narozené ve znamení Lva jsou ale zároveň štědré, laskavé a velkorysé. Nikdy se nestydí a obvykle se nenechají ničím rozhodit. Rodiče by měli malé Lvy vést i k tomu, že ne vždy musí vyhrát a že i prohra je někdy zapotřebí.

Nejúspěšnější a nejtalentovanější děti zvěrokruhu. Kterým dětem se bude vždycky dařit a proč?

Střelec

Není překvapením, že mezi nejvíce sebevědomé děti patří ohnivá znamení, tedy i Střelec. Děti narozené v tomto znamení jsou optimistické a nadšené, což je klíčové pro sebevědomí. Vždy mají pozitivní přístup k životu a jakoukoli výzvu přijímají s odvahou. Na sebevědomí jim přidává také jejich dobrodružná povaha, protože chtějí pořád zkoušet něco nového. Malí Střelci mají velkou sebedůvěru, která jim pomáhá překonávat cokoli. Nevadí jim změny a rádi riskují. To se ostatně projeví i častými úrazy. Na to by měli dávat rodiče pozor nejvíce, protože děti v tomto znamení nikdy nebudou sedět na jednom místě.

Štír

Štíři jsou často extrémně ostražití, takže jen těžko projeví nejistotu. Děti narozené v tomto znamení jsou sebejisté a nebojí se riskovat nebo jít za tím, co chtějí. Nejsou sice tak paličaté jako třeba ty ve znamení Berana, ale i s nimi si jako rodiče dost užijete. Cítí se dobře, když mají vše pod kontrolou, a především samy sebe. Už v dětství se Štíři rádi pouští do řešení různých problémů, a právě díky svému sebevědomí téměř nikdy neustoupí před výzvou. Máte-li doma malého Štírka, pak určitě víte, že se moc nestará o to, co si o něm myslí druzí, protože Štíři jsou si jisti sami sebou. V tom je budete muset trošku krotit.

Témata: Horoskopy, Rodiče, Dětství, Znamení podle horoskopu, Beran, Střelec, Jiří Čermák, Znamení, Horoskop, Sebedůvěra, Osobnost dítěte, Děti, Sebevědomí