Maminka.czKrálovská rodina

Sedm! Princ George slaví narozeniny. Proč musel letos zapomenout na oslavu v Karibiku?

22. 7. 2020
Je to už taková tradice. Vždy, když má některé z královských dětí narozeniny, zveřejní vévodkyně Kate jejich fotku, kterou sama pořídí. Tentokrát slaví sedmé narozeniny George a celá Británie už se nemohla dočkat, až uvidí snímek malého rošťáka a nejstaršího z dětí Kate a Williama. Tady je!

Snímek se objevil na Instagramu a Facebooku Kensingtonroyal před půlnocí. Princ George slaví narozeniny 22. července: "Sdílíme novou fotografii pořízenou vévodkyní z Cambridge k sedmým narozeninám prince George," stojí v příspěvku, pod nímž se hned vyrojilo spoustu gratulací. "Vše nejlepší nejsladšímu chlapci na celém světě," píše se například v jednom komentáři. 

Zatímco jeho sourozenci, princezna Charlotte a princ Louis, oslavili letos své jarní narozeniny minimalisticky v době koronavirového lockdownu, princ si menší rodinnou oslavu přece jen užije, opatření se zmírnila.

Ale rodina − na rozdíl od loňska − nebude princovy narozeniny slavit na ostrově Mustique v Karibiku, kde si loni na týden pronajali vilu. Tentokrát zůstávají na venkovském sídle v Norfolku, kde to má celá rodina ráda. 

Vévodkyně Kate se pochlubila i tím, že sama vyrábí narozeninový dort. Ačkoli preferuje zdravou stravu s minimem cukru, během oslav svým dětem dopřává. 

A téma oslavy? Že by fotbal? Malý George je velkým fotbalovým fanouškem, stejně jako otec fandí týmu Aston Villa a sám také fotbal hraje. "Nebylo by divu, kdyby jeho narozeniny byly na téma fotbal," citoval web magazínu Vanity Fair rodinného přítele. 

Mléčné zuby jsou pryč!

Prince George je v pořadí třetí následník trůnu. Stejně jako před rokem je na snímku v tmavozeleném tričku s límečkem a usmívá se. Zatímco loni měl ještě mléčné zuby a pár mu jich chybělo, nyní už má přední zuby dospělé. A roste z něj pohledný mladík.
 
"Celý William" píšou někteří v diskuzi pod příspěvkem. Na Facebooku "George Prince of Cambridge" se objevila ještě jedna, méně formální fotka, na které má George maskáčové tričko. Je u ní nápis: "Magických sedm!" Je možné, že i tu pořídila sama Kate. 

Princ William a vévodkyně Kate zveřejňují snímky svých dětí při jejich narozeninách pravidelně. Na starší fotky George se můžete podívat v naší fotogalerii. 

 
To je doják! Královské děti na videu děkují doktorům a sestrám
Nákupy - Maminka CZ
Témata: Slavní rodiče, Instagram, Královská rodina, Tradice, Mléčné zuby, Facebook, William, Velká Británie, Ostrov, Královské dítě, Máma, Kate, Rošťák, Princ George, Narozeniny, Fotka, Georgi

Mohlo by vás zajímat
Bez plenek, bez hraček a bez pravidel! 15 slavných matek se zvláštními výchovnými metodami
Dětem stačí jen třetina hraček. S čím si hrají jejich vrstevníci ve světě?
Distanční výuka: Rodiče, buďme v klidu. Povinnosti nemáme téměř žádné!
Strií se nezbavíš, už se nevyspíš! Tohle těhotným neříkejte, radí herečka Arichteva
Kristýna Leichtová rodila doma! Mezi herečkami nebyla první
Vše, co vás zajímá o hlenové zátce. Jak vypadá, jak dlouho odchází před porodem
Šéfkuchař Přemek Forejt: Jsem krkavčí táta. Dceru nevídám moc často
Dítě s horečkou nevyšetřím! Pozor, Covid mění pravidla návštěv u pediatrů
Kdy nechat svoje děti chodit do školy a na kroužky samotné? Nebojte se toho!

Horoskopy

Rak Na konci pracovního týdne vám spadne kámen ze srdce a hlavou se vám začnou honit myšlenky, které vás…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zlata, Zlatuše, Aurelie

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné