Maminka.czKrálovská rodina

Sedm! Princ George slaví narozeniny. Proč musel letos zapomenout na oslavu v Karibiku?

kog 22.  7.  2020
Je to už taková tradice. Vždy, když má některé z královských dětí narozeniny, zveřejní vévodkyně Kate jejich fotku, kterou sama pořídí. Tentokrát slaví sedmé narozeniny George a celá Británie už se nemohla dočkat, až uvidí snímek malého rošťáka a nejstaršího z dětí Kate a Williama. Tady je!

Snímek se objevil na Instagramu a Facebooku Kensingtonroyal před půlnocí. Princ George slaví narozeniny 22. července: "Sdílíme novou fotografii pořízenou vévodkyní z Cambridge k sedmým narozeninám prince George," stojí v příspěvku, pod nímž se hned vyrojilo spoustu gratulací. "Vše nejlepší nejsladšímu chlapci na celém světě," píše se například v jednom komentáři. 

Zatímco jeho sourozenci, princezna Charlotte a princ Louis, oslavili letos své jarní narozeniny minimalisticky v době koronavirového lockdownu, princ si menší rodinnou oslavu přece jen užije, opatření se zmírnila.

Ale rodina − na rozdíl od loňska − nebude princovy narozeniny slavit na ostrově Mustique v Karibiku, kde si loni na týden pronajali vilu. Tentokrát zůstávají na venkovském sídle v Norfolku, kde to má celá rodina ráda. 

Vévodkyně Kate se pochlubila i tím, že sama vyrábí narozeninový dort. Ačkoli preferuje zdravou stravu s minimem cukru, během oslav svým dětem dopřává. 

A téma oslavy? Že by fotbal? Malý George je velkým fotbalovým fanouškem, stejně jako otec fandí týmu Aston Villa a sám také fotbal hraje. "Nebylo by divu, kdyby jeho narozeniny byly na téma fotbal," citoval web magazínu Vanity Fair rodinného přítele. 

Mléčné zuby jsou pryč!

Prince George je v pořadí třetí následník trůnu. Stejně jako před rokem je na snímku v tmavozeleném tričku s límečkem a usmívá se. Zatímco loni měl ještě mléčné zuby a pár mu jich chybělo, nyní už má přední zuby dospělé. A roste z něj pohledný mladík.
 
"Celý William" píšou někteří v diskuzi pod příspěvkem. Na Facebooku "George Prince of Cambridge" se objevila ještě jedna, méně formální fotka, na které má George maskáčové tričko. Je u ní nápis: "Magických sedm!" Je možné, že i tu pořídila sama Kate. 

Princ William a vévodkyně Kate zveřejňují snímky svých dětí při jejich narozeninách pravidelně. Na starší fotky George se můžete podívat v naší fotogalerii. 

 
To je doják! Královské děti na videu děkují doktorům a sestrám
Témata: Slavní rodiče, Instagram, Královská rodina, Mléčné zuby, Tradice, Princ George, Fotka, Click, Trůn, Narozeniny, Kari, Facebook, Georgi, Kate, Ostrov, Následník, Velká Británie, Máma, Královské dítě, Karí, Následník trůnu, William, Lockdown, Rošťák
Mohlo by vás zajímat
Sedminásobná máma, ekonomka Markéta Šichtařová: Poslednímu těhotenství jsem se nejvíc divila já sama!
Víchová Tereza
Slavné maminky
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Prachařová Kateřina
Vaše příběhy
7 věcí, které s dětmi musíte zažít o adventu
Víchová Tereza
Advent
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Marie Doležalová má syna, na svět přišel nečekaně. Jak se jmenuje?
kog
Slavné maminky
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod