Maminka.czSlavní rodiče

Šest dětí Angeliny Jolie a Brada Pitta: Jak dnes vypadají a kdo se nebaví s otcem?

Andrea Machajdíková 8.  12.  2023
Kdysi byli Angelina a Brad považováni za nejkrásnější manželský pár Hollywoodu, ale v roce 2016 tahle pohádka definitivně skončila. Jak se dnes má jejich šest dětí? A vídají se vůbec s otcem?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Maddox Chivan Jolie-Pitt (22)

Nejstarší z dětí tehdejšího slavného páru se narodil v roce 2001 v Kambodži, kde Angelina Jolie natáčela film Lara Croft: Tomb Raider. Malého Maddoxe adoptovala ze sirotčince, ve kterém žil sedm měsíců. V té době byla Angelina ještě provdaná za Billyho Boba Thorntona, ale rozhodla se adoptovat Maddoxe sama. Později, když už žila s Bradem Pittem, stali se oficiálními adoptivními rodiči oba dva. 

Maddox proti svému adoptivními otci však svědčil u soudu. Jolie totiž Pitta obvinila z napadení na palubě soukromého letadla. Maddox se prý své adoptivní matky zastal už během incidentu a pak také později u soudu. Podle zpráv z různých zahraničních magazínů se o Pittovi nevyjadřoval příliš lichotivě. Na sociálních sítích ho dokonce na Den otců nazval "world class asshole", což v překladu znamená zhruba "d**bil první kategorie". Přidal pak ještě větu, že jeho adoptivní otec stále dokazuje, jak je hrozný a opovrženíhodný člověk. 

Konec hvězdného páru: Angelina Jolie podala žádost o rozvod s Bradem Pittem

V roce 2019 pak Maddox začal studovat biochemii na prestižní jihokorejské univerzitě Yonsei, a proto se odstěhoval do Soulu. Letos v dubnu byli Angelina a Maddox pozváni do Bílého domu, kde prezident Joe Biden a první dáma Jill Biden hostili jihokorejského prezidenta Yoon Suk Yeola a první dámu Kim Keon Hee. 

Klepněte pro větší obrázek

Zahara Marley Jolie-Pitt (18)

Zahara se narodila v roce 2005 v Etiopii, kde ji Angelina a Brad adoptovali, když jí bylo pouhých sedm měsíců. Dnes jde Zahara ve stopách své adoptivní matky, ať se jedná o cit pro módu a design nebo filantropii. V roce 2021 spolu vedly diskusi s politiky o zákonu o násilí na ženách. O rok později se připojila ke své matce na návštěvě Washingtonu, kde se zase řešila ochrana obětí trestných činů. 

Loni v létě začala Zahara studovat na dívčí škole Spelman College a následně se připojila k seskupení Aplha Kappa Alpha, což je historicky první univerzitní černošský spolek. Při zahajovací ceremonii do sesterstva prý nahlas uvedla své jméno bez příjmení Pitt, což vyvolalo spekulace o tom, že také Zahara si o svém adoptivním otci myslí své. 

Klepněte pro větší obrázek
Nikdy jsem nechtěla být těhotná ani mít děti, otevřeně přiznala šestinásobná máma a herečka Angelina Jolie

Shiloh Nouvel Jolie-Pitt (17)

Shiloh se narodila v roce 2006 v Namibii císařským řezem a je prvním biologickým dítětem Angeliny a Brada. Když se narodila, namibijský guvernér nazval tento porod poctou pro jejich zemi. Shiloh se během dospívání oblékala jako kluk, nosila také krátké vlasy a vyžadovala prý, aby ji všichni oslovovali Johne, takže se často v médiích řešila její sexualita. Angelina se k tomu vždy vyjádřila vesměs stejně, a to tak, že není typ rodiče, který by své děti nutil být někým, kým nejsou. Děti by podle ní měly mít možnost vyjadřovat své pocity jakýmkoliv způsobem, aniž by je někdo soudil. 

Shiloh ráda doprovází svou matku na společenské akce, ať už se jedná o "červené koberce", předávání cen nebo události charitativního rázu. Na premiéře snímku Eternals se objevila po boku své matky v krásných šatech a s dlouhými vlasy, ale nedávno zase byla vyfocena v sestřihu na kluka a ve volném oblečení. Ať už je to jakkoliv, je dokonalou kombinací svých krásných rodičů, takže jí vlastně každá image maximálně sluší. 

Klepněte pro větší obrázek
Angelina Jolie, Michelle Obama nebo Blake Lively: Jak ze svých dětí vychovávají dobré lidi?

Pax Thien Jolie-Pitt (20)

Pax se narodil v roce 2003 ve Vietnamu. Jeho biologická matka bojovala se závislostí a opustila ho pouhé dva dny po porodu, takže žil v sirotčinci. V necelých čtyřech letech ho adoptovala Angelina Jolie sama, a to kvůli vietnamským zákonům, které znesnadňují adopci nesezdaným párům. V následujícím roce ho pak formálně adoptoval i Brad Pitt. 

Angelina tehdy prohlásila, že téměř čtyři roky života strávil v jedné místnosti s dalšími dvaceti dětmi, spal v malé železné posteli a neměl žádné možnosti. Najednou se pak ocitl na svobodě, měl milující rodiče a sourozence, učil se anglicky a bylo na něm vidět, jak je šťastný. 

Angelina Jolie, David Beckham nebo Jennifer Aniston se svým mladším já: Podívejte se, co vykouzlil Photoshop!

Pax byl většinu času mimo záři reflektorů, ale přesto herectví okusil. Zahrál si mini roli fotografa ve snímku First They Killed My Father, který režírovala sama Angelina. Pax vystudoval prestižní soukromou školu v Los Angeles. Podle zpráv ze zahraničních magazínů je vztah Paxe s jeho adoptivním otcem na bodu mrazu a nejsou vůbec v kontaktu. 

Klepněte pro větší obrázek

Knox Léon Jolie-Pitt (15)

V roce 2008 Angelina a Brad oznámili, že čekají další přírůstek do rodiny. V červenci téhož roku se jim ve francouzském městě Nice narodila dvojčata Knox a Vivienne. Dnes už patnáctiletý Knox se věnuje bojovému umění a velmi zřídka se objevuje na veřejnosti po boku svých rodičů. 

Vivienne Marcheline Jolie-Pitt (15)​

Nepatrně mladší z dvojčat, dívka Vivienne, se před kamerou nestydí. Už v pěti letech si zahrála po boku své matky ve snímku Maleficent, kde ztvárnila princeznu Auroru. Podle Angeliny to byla ideální volba, protože ostatní děti v tomto věku by se jí s velkými rohy, které během natáčení musela nosit, asi bály. Ve volném čase se nejvíce věnuje péči o své domácí mazlíčky. 

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Angelina Jolie a její dcery na filmovém festivalu v Římě!

Témata: Slavní rodiče, Slavné maminky, Rodiče, Dvojčata, Matka, Otec, slavné děti, Shiloh Jolie-Pitt, Angelina Jolie, Hollywood, Vivienne, Zahara, Rozvody, Knox, Pax, Jolie-Pitt, Madox, Brad Pitt, Namibie, Vietnam, Bílý dům, Manželský pár, Washington, Billy Bob Thornton, Eternals

Video