Maminka.czLáska a vztahy

„Učte se erotické dovednosti ještě před porodem," radí sexkoučka maminkám

Jana Potužníková 3.  11.  2017
„Učte se erotické dovednosti ještě před porodem," radí sexkoučka maminkám
Ano, jsme mámy. Ale taky chceme zůstat pořád ženské a k nakousnutí, cítit se sexy. A zrovna to je po porodu a nabraných kilech i změněných proporcích mnohdy nerozlousknutelný oříšek. Proč? A čím začít, aby se pocit svůdnosti vrátil i do mateřského života?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Teorie se dobře čte, ale není nad praktické návody. Na ty jsme se ptaly odborníků, respektive jedné z nich. Sexkoučka Julie Gaia Poupětová vám pak ve svých odpovědích nabídne, jak pracovat s fyzickou praxí, jak se cítit sexy při sexu po porodu, jak fyzicky vnímat své tělo jako to, které stojí za hřích!

Jak po porodu začít s tím, abych své „nové“ tělo doopravdy cítila jako to sexy? Jak se s ním znovu seznámit, sžít čistě po fyzické stránce?

Překvapivě velké množství žen (i mužů) má po porodu strach se podívat „tam dolů“, na ženské genitálie. První věc, kterou je tedy třeba udělat jako žena, je se podívat, jaké změny nastaly, přijmout to, klidně si poplakat, dovolit si „JI“ trochu politovat nebo pochválit, prostě akceptovat emoce, které žena v souvislosti s genitáliemi po porodu má.

A hned vzápětí je třeba začít se statickými doteky v oblasti vulvy (vnějších genitálií), které žena kombinuje s dechem. Jedná se jednoduše o přikládání bříška prstu ukazováčku na různá místa kolem poševního vstupu, vždy tak na minutu a k tomu přidat vědomý dech (prostě si uvědomuji, že dýchám společně s vjemem doteku). Je dobré dělat to v leže nebo třeba ve sprše či ve vaně při hygieně.

Nejenže technika umožňuje rychlejší hojení poporodních jizev, ale zároveň napomáhá sebepřijetí a znovuobnovení citlivosti. Ženy, se kterými jsem pracovala a praktikovaly toto cvičení, se velmi rychle po šestinedělí dostaly ke svému tělu. Některé dokonce začaly prožívat hlubší a zajímavější orgasmy než před porodem.

Udělám si to... hezké! Masturbace v těhotenství jako příprava na porod

Když má dojít na první intimnosti, doteky po porodu… Co dělat se strachem z toho, že se mu nebude líbit, na co sáhne? Krajkové prádlo tenhle pocit nesmaže…

První variantou je si uvědomit, která část mého těla během těhotenství naopak zkrásněla. Mohou to být tváře, prsa, ruce, u někoho hýždě... A požádat partnera, aby se věnoval polibkům a dotekům na těchto místech. Druhou variantou je si nejprve vyzkoušet masturbaci sama se sebou a poté zkoušet sebepotěšení v přítomnosti partnera. Cílem by opět nemělo být se dostat k orgasmu.

Ale naopak si vzájemně poskytnout momenty, kdy váš partner vidí vzrušení ve vašich očích a ve vašem těle. Takové tělo a tvář bývají pro muže mnohem atraktivnější než oči a tělo naplněné obavami z přijetí na druhé straně.

Co když se mi náhle nelíbí partnerovy doteky? Nebo se zdá, že se dotýkat ani nechce?

Tady je znovu psychologicky hodně důležitý fakt, zda muž přijal vaše genitálie po porodu. Někteří muži se bojí se tam dolů podívat, sáhnout tam, natož tam ženu líbat. Mohou se obávat oprávněně, že by způsobili bolest. Ale stojí za to partnera jemně navigovat, co a kde vám dělá dobře a jak se vás má dotýkat tak, aby to bylo příjemné.

Pokud se muž odmítá genitálií dotknout, podívat se na ně a nechce o tom ani mluvit, může tím ženě vytvořit solidní blok a pocit studu vůči vlastnímu tělu. Takže, chlapi, buďte odvážní, vaše ženy vás potřebují!

Tajemství dobrého sexu (i po letech): Naučte se být jako muži – sobci v posteli

Je dobré mluvit s mužem o tom, že se na sex necítím dost sexy?

Osobně si myslím, že by muž měl být schopný projevit empatii a porozumět pocitům ženy. Zároveň ale dodávám, že řada žen z našich seminářů dokáže díky svým dovednostem, které se naučily, dát muži právě v tomto období velmi sexy masáž penisu.

Ve vztahu takový přístup umožňuje zachovat intimitu, nenutit ženu do vzrušení, a přitom jí zvednout sebevědomí a ještě navíc uspokojit muže tím, že mu žena věnuje pozornost na patřičných místech.

Kdy na sex vlítnout po porodu

Je ještě něco, co bychom si měly my ženy ve vztahu ke svému po porodnímu pocitu „jsem sexy“ uvědomit?

Víte, v období po porodu se extrémně projeví, jak dobře partneři opravdu „umí sex“ a také jak dobře se ho umí učit. Jejich dovednosti a poznatky o vzájemném vzrušení, komunikaci, dotecích i o tom, co každému z nich dělá dobře, se po porodu hodně zúročí.

Pokud partneři dokáží komunikovat o změnách a začleňovat do svého erotického života různé variace a vzájemně pracovat se studem, bude pro ně po porodu mnohem snadnější obnovit sexuální a intimní život. A ještě u toho možná objeví něco nového.

Pokud ale před porodem jeli vzájemně pouze na stereotypu, období po porodu odhalí absenci jejich vzájemných intimních dovedností a bude je to pochopitelně vyhazovat z konceptu, protože si nebudou vědět rady. Nejlepší rada tedy je: Učte se erotické dovednosti ještě před porodem!

Video: Co je to vaginální fitness a jak mít díky němu orgasmus

Zeptali jsme se sedmi mužů, jak vnímají sex s těhotnou partnerkou
Venušiny kuličky jako prevence inkontinence. Erotických hraček se nebojte
Ať už kojíte nebo ne, vyzkoušejte braletku, je pohodlná a sexy
Témata: Porod, Časopis Maminka, Láska a vztahy, Sex, Praktický návod, Partner, Dotek, Hýždě, Moment, Krajkové prádlo, Intimnost, Druhá varianta, Mateřský život, Porodní pocit, První věc, Dov, Julie Gaia, Genitálie, Orgasmus, Rychlé hojení, Intimní život, Nabrané kilo, Fyzická stránka, Velké množství, Tělo
Mohlo by vás zajímat
Perličky ze žákovských knížek: Tyhle poznámky vás zaručeně pobaví, máte nějakou podobnou?
kog sim
Školák
Těhotenství s trojčaty týden po týdnu. Podívejte se na neskutečnou proměnu ženského těla
kog
Těhotenství
Markéta a porod miminka koncem pánevním: V hlavě jsem měla nastaveno, že se Anežka narodí přirozeně!
Víchová Tereza
Maminka v porodnici
Tyto trapasy se nám opravdu staly! Maminky přiznaly, jaké zážitky si odvezly s sebou z porodnice
redakce
Porod
Tohle že je máma 5 dětí? Známá fitness trenérka ukázala své tělo 9 týdnů po porodu dvojčat
Formánková Simona
Po porodu
Jako vejce vejci? Těchto 12 dětí celebrit vypadalo ve stejném věku přesně jako jejich rodiče
Formánková Simona
Galerie
Syn se narodil hodinu po přijetí do porodnice, sama jsem mu nahmatala hlavičku: Jana se s námi podělila o porodní příběh i fotky
Formánková Simona
Vaše porodní příběhy
Maminka roku 2022: Mateřství je mým smyslem života. Mí sledující mě považují za zkušenou, říká "maminka čtyř loupežníků"
Maminka roku 2022
Pippa Middleton čeká třetího potomka: Co si zastánkyně zdravého životního stylu nehodlá odepřít ani u třetího těhotenství?
Mrázková Dita
Slavné maminky