Maminka.czŽivotní příběh

Seznamte se s "baby Hulkem": Kojencem, který vypadá jako mini kulturista. Stejný osud potkal i holčičku (6)

Dita Mrázková 23.  10.  2023
Komiksový akční hrdina Hulk oplýval především svými svaly. Tyto holčičky, které pojí podobný osud, si však přezdívku podle této filmové postavy nevysloužily kvůli nadpřirozeným schopnostem, ale kvůli nemilosrdné diagnóze. Co všechno už mají za sebou a jak vypadají po sérii zákroků?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Devítiměsíční Armani trpí vzácnou vrozenou vadou zvanou lymfangiom, která způsobuje výrůstky v lymfatických cévách. V důsledku tohoto stavu prošla horní část jejího trupu a paže hypertrofií, která měla za následek enormní nepoměr vůči zbytku těla.

VIDEO: SOUROZENCI MATYÁŠEK A ADÉLKA TRPÍ VZÁCNÝM GENETICKÝM ONEMOCNĚNÍM

Tato diagnóza byla nastávající mamince Chelsey sdělena během 17. týdne těhotenství. Důsledkem mohl být podle lékařů genetický faktor – stejně jako hormonální nerovnováha. Po narození císařským řezem ve 33. týdnu vážila Armani 5,5 kilogramu a její maminka Chelsey svou v pořadí třetí dcerku láskyplně nazvala "baby Hulk", právě kvůli podobě s filmovým akčním hrdinou.

Klepněte pro větší obrázek

Navzdory onemocnění, kvůli němuž lékaři holčičce nedávali moc velké šance na přežití, ona si svůj život doslova vyplakala. Ostatně stejně jako její maminka, která nemohla pochopit, proč takový osud potkal právě její dítě. "Abych byla upřímná, byla jsem doslova zničená. Nechápala jsem, co se stalo, navíc když mám další dvě úplně zdravé dcery. Od porodu, kdy jsem Armani viděla poprvé, jsem brečela každý den a ptala se Boha, proč..." svěřila se Chelsey.

Dívenka má za sebou několik chirurgických zákroků na odstranění přebytečných lymfatických cév, aby se normalizovala velikost jejích paží a hrudníku. Čeká ji léčba zvaná skleroterapie, kdy jí bude injekčně podávána látka, díky níž se lymfatické tkáně zmenší.

Vzhledem k tomu, že část přebytečné tekutiny byla z paží malé Armani už odstraněna, pro její mámu je dceřina přebývající kůže už jen detail. "Říkám jí moje mačkavé miminko. Věřím, že se povede i odstranění povislé kůže a Armani si už bude brzy užívat života stejně jako její vrstevníci," těší se Chelsey.

Klepněte pro větší obrázek

Podobný osud potkal i dnes už šestiletou dívenku Madison, která absolvovala několik chirurgických zákroků a která si "vysloužila" stejnou přezdívku jako malá Armani. Na fotografie před a po zákrocích u obou holčiček se můžete podívat v galerii. 

Říkají jí Voldemort a neví, jak voní kytičky, koláč nebo máminy vlasy. Holčička narozená bez nosu má přesto radost ze života
Témata: Děti, Příběhy, Mateřství, Rodičovství, Rodina, Děti a nemoci, Kuriozita, Nemoc, Životní příběh, operace, Postižení, Dětské nemoci, osud, Handicap, Vývojové vady, vrozená vývojová vada, zákrok, Kůl, Chelsea, Diagnóza, Akční hrdina, Hulk, Armani, Madison, Holčička