Maminka.czKuriozita

Seznamte se s Gillianne a Nicole. Jsou jednovaječná dvojčata a své syny porodily jen pár hodin po sobě

Simona Procházková 6.  9.  2023
Jednovaječná dvojčata Gillianne Gogas a Nicole Patrikakos z australského Melbourne jsou na sebe „napojená“ ještě intenzivněji, než si myslela. Otěhotněly v podstatě ve stejnou dobu, a co víc – obě přivedly na svět své potomky ve stejný den. Naše životy a vzájemné propojení to posouvá do úplně jiné roviny, shodují se.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Šestatřicetileté sestry Gillianne a Nicole mají spolu od dětství velmi intenzivní vztah, spojují je podobné záliby, spoustu věcí dělají a vždy dělaly společně, tráví spolu i v dospělosti hodně času. Že ale porodí jen pět hodin po sobě, to nenapadlo ani jednu z nich.

VIDEO:  Sestry ze Slovenska porodily ve stejný den.

„Nic takového jsme ani v nejmenším neplánovaly,“ uvedla Gillianne. „Když jsme vyrůstaly, byly jsme si velmi blízké. Vždycky jsme dělaly všechno tak nějak synchronizovaně,“ popisuje Nicole.

Klepněte pro větší obrázek

Sestry bydlí se svými rodinami jen pár ulic od sebe, v jednom městě, tudíž když nastal okamžik s velkým O, ocitly se ve stejné porodnici. Obě se shodují, že i když věděly, že mají stanoven od lékařů téměř totožný předpokládaný termín porodu, přesto ani v nejmenším nečekaly, že své syny nakonec přivítají na svět během jediného odpoledne. A co víc, oba porody vedl jeden lékař, který podle svých slov zažil podobný případ vůbec poprvé.

„Pocity mám různé, emoce samozřejmě pracují, byla to radost i šok najednou. Takové načasování se zkrátka nedá naplánovat, pořád tomu nemůžeme uvěřit,“ svěřila se Gillianne, která porodila syna Alexandera (doma má už dvě starší děti), její dvojče Nicole se raduje z prvorozeného chlapečka jménem William. Oba kluci prý navíc po narození měli naprosto shodnou hmotnost, vážili tři a půl kilogramu.

Klepněte pro větší obrázek

Malí bratranci k sobě tedy nejspíš budou mít opravdu blízko. Na „synchronizovaný porod“ nerozlučných sester bude prý celá rodina nejspíš dlouho s úsměvem vzpomínat. Obě novopečené maminky s úsměvem slíbily, že společná narozeninová oslava kluků bude každý rok stát za to.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Porod, Rodičovství, Příběhy, Dvojčata, Kuriozita, Životní příběh, Syn, Zajímavosti, Nicole, Melbourne, U Apolináře, Dvojče, Vzájemné propojení, William
Mohlo by vás zajímat