Maminka.czKrálovská rodina

Zemřel princ Philip, manžel britské královny Alžběty II. Modrá krev dál koluje v jeho pravnoučatech

Veronika Zenklová 9.  4.  2021
Královna Alžběta se svým manželem princem Philipem se stali nejen nejdéle vládnoucími panovníky na britském trůně, ale také zasloužilými prarodiči už hezké řádky dětí s modrou krví. Philip královnu provázel celou její 69 let dlouhou vládou. Byl její velkou oporou, a zůstal jí po celé ty roky. Jako milující pradědeček zůstane dál v srdcích svých nejmladších pokračovatelů rodu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Manžel britské královny Alžběty II. zemřel dnes ráno. 

„Jeho královská výsost odešla v míru dnes ráno na hradě Windsor,“ píše se v prohlášení s dodatkem, že další prohlášení s podrobnějšími informacemi rodina poskytne vzápětí.

Milující pradědeček

S královnou Alžbětou II. měl princ Philip čtyři děti. Prince Charlese, princeznu Annu, prince Andrewa a Edwarda. Dále mají osm vnoučat a osm pravnoučat, přičemž další jsou na cestě.

Na Prince Phillipa bude dlouho vzpomínat celý svět.

Klepněte pro větší obrázek

Seznamte se s těmi nejmladšími z nich.

Témata: Slavné maminky, slavné děti, Královská rodina, Tradice, Pravnoučata, Král, Následník trůnu, královna Alžběta, Arthur, Způsob života, Sestřenice, Kathleen, Edward, Princ Charles, Mount, Anna, Vévodkyně, Zara Tindall, Elizabeth Diana, Brit, Pravnouče, Princ Andrew, Princ Philip, Manžel, PRÁV
Mohlo by vás zajímat