Maminka.czKam s dětmi

Shakespearovské slavnosti poprvé nabídnou dětský den

26. 6. 2011
Shakespearovské slavnosti poprvé nabídnou dětský den
Prvním představením Zkrocení zlé ženy ve čtvrtek 23. června začínají letos na Pražském hradě Letní shakespearovské slavnost

i. Komedie s Tatianou Vilhelmovou a Romanem Zachem tu má oficiální premiéru 29. června. Svou premiéru bude mít na slavnostech brzy i Shakespearův dětský den. Ten proběhne už v pondělí 27. a v úterý 28. června, vždy od 16.00 do 20.00 hodin na nádvoří Nejvyššího purkrabství Pražského hradu.Celkem uvedou slavnosti osm Shakespearových her, generálním partnerem přehlídky je už dvanáctým rokem skupina PPF.

Zábavné odpoledne nabídne malým návštěvníkům interaktivní naučnou cestu po stopách shakespearovského herce. Koncept a režii vytvořila Apolena Novotná, známá z divadel MINOR a NABLÍZKO, výtvarnou podobu navrhla Kateřina Štolcpartová. Vstupné na akci je 100 Kč pro děti (6-15 let), jejich doprovod a mladší děti mají vstup zdarma. Lístky na dětský den i na všechna další představení Shakespearovských slavností nabízí síť Ticketportal.

„Na děti budou v Purkrabství čekat zastávky a dílny s různými zábavnými úkoly, díky nimž se dozvědí různé zajímavosti o Shakespearovi a jeho době - třeba co je to komedie a co tragédie, proč se dříve psalo ve verších, jaké kostýmy, masky a líčení herci v 17. století používali i jaké nejznámější hry William Shakespeare vytvořil," říká Apolena Novotná.

Děti budou Purkrabstvím provázet postavy ze Shakespearových her, profesionální herci a herečky v historických kostýmech, které jim pomohou úkoly splnit. Malí návštěvníci mohou vyzkoušet různé dílny, kde jim postavy ze hry Sen noci svatojánské pomohou vyrobit jednoduchý kostým elfa nebo víly, složit renesanční límec a dívkám i namalovat kapesníček pro svého kavalíra.

Hermie naučí své dámy, jak správně omdlít, Titanie ukáže kroky renesančního tance a Puk jim prozradí, jak správně čichnout ke kouzelné květině. Jak tasit meč, jezdit na koni i jak se dvořit dámě poučí mladé pány Lysander. Princ Hamlet a jeho družina pozvou odvážné kluky i dívky do mistrovského kurzu šermu, Romeo a Julie je zas seznámí děti s tím, co všechno umí loutka. Umění podepisovat své texty pravým husím brkem jim pak předvede sám William Shakespeare...

Program doplní živá hudba a také krátké divadelní výstupy pro rodiče a kamarády, které herci pomohou dětem připravit. „Celé nádvoří se tak až do pozdního večera promění v jedno velké pouliční setkávání, zkoušení a hraní si," říká autorka a režisérka Apolena Novotná.

Další premiérou bude v Praze slovensko-česká komedie Oko za oko – niečo za niečo: hru s Martinem Trnavským, Ivanou Jirešovou a Richardem Stankem v režii Michala Vajdičky uvidíme na Pražském hradě od 2. do 6. srpna.

www.shakespeare.cz

Témata: Kam s dětmi, Den, Slavnost, Malý návštěvník, Ticketportal, Zábavný úkol, Živá hudba

Mohlo by vás zajímat
Mateřská dovolená 2018 – vše, co potřebujete vědět
9 faktů o plodných dnech: Víte, které dny cyklu jsou plodné?
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Růstový spurt: období nenasytného kojence vás potká několikrát
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?
Starat se o dítě je mnohem těžší než vrcholově sportovat, tvrdí nová studie!
Rodičovské vychytávky. Co dospělí nevymyslí, aby měli klid od dětí?
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Nemůžeme si dovolit bohatého ježíška. Děti jsou nespokojené

Horoskopy

Kozoroh Hned na pokraji třetího pracovního dne se vám začne v práci ještě více dařit. Ujasnili jste si myšlenky…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Lenka, Eleonora, Lena

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu