Maminka.czPeníze a kariéra

Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!

6. 8. 2010
Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!
Potřebujete vymalovat, posekat trávu nebo třeba každý čtvrteční večer pohlídat děti? Z vašich známých nemá nikdo čas, aby pomohl? Nepropadejte zoufalství a panice!

Můžete využít na portálech Práce.cz a Jobs.cz novou službu, a to zadat na dva nejnavštěvovanější pracovní servery nabídku „Výpomoci“!

Výpomoc je nový typ přivýdělku. Jedná se o krátkodobou a velice flexibilní formu práce, nazývané také občanská výpomoc. Každý z nás se může ocitnout kdykoliv v situaci, kdy nutně potřebuje např. pomoci s úklidem, se stěhováním, s doučováním, nebo pohlídat děti či domácí mazlíčky. Právě tento typ nabídek mohou soukromé osoby zadávat zcela zdarma.

Velkou výhodou této služby je, že můžete inzerát zadat hned a zájemci mohou reagovat téměř okamžitě. Jestliže vám večer znenadání odřekne hlídání vašeho dítěte kamarádka, nepropadejte panice a zasedněte k počítači.

Stačí jen na příslušných portálech vstoupit do sekce „Brigády“ (popř. „Brigády a přivýdělky“), kde objevíte možnost „Vystavit brigádu zdarma“. Vyberete si sloupec „Jsem soukromá osoba“ a můžete zadávat vaši nabídku, kde vyplníte místo pracoviště (region, město), adresu práce, obor práce a typ a délku práce – budete jen zaškrtávat z daných možností.

Tato novinka je zajímavá i pro ty z vás, kteří si naopak potřebují přivydělat a nemají zájem nebo možnost pracovat na plný úvazek. Paleta pracovních nabídek je velmi pestrá. V současné době můžete vybírat z výpomocí typu: lektor/ka cizího jazyka, doučování (chemie, cizí jazyk…), lektorka sportovních lekcí, tvorba jednoduchých www stránek, výpomoc do redakce, výpomoc s administrativou, osobní asistence pro postižené, fyzioterapeutka – cvičení, převoz zahradního materiálu, drobné manuální práce - dokončení malování a úklid, sběr ovoce nebo třeba modelka na novou kolekci účesů. Tento druh přivýdělku je běžný i v zahraničí.

Ale pozor! Pokud se bude jednat z vaší strany o pravidelné poskytování služeb neboli o soustavnou činnost, stáváte se tak podnikatelem a můžete tyto služby poskytovat pouze na základě živnostenského oprávnění.

Témata: Děti, Hlídání dětí, Peníze a kariéra, Nový typ, Hlídání

Mohlo by vás zajímat
Herečky, které otěhotněly během natáčení! Podařilo se to zamaskovat?
Tohle napsal muž o břichu své ženy! Na internetu z toho byl poprask!
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
Tereza Ramba to schytala od matek. Kvůli nosítku! Co jí píše Třeštíková?
Dítě, které vás dokáže nejvíc vytočit, se vám prý nejvíc podobá
Jak si ušít roušku? Kdy ji kvůli koronaviru nosit?
Pozor na narušitele motorického vývoje: Proč mohou škodit odrážedla?
Ve třinácti matkou! Těhotenství tajila, její máma ale ucítila pohyby dítěte
Říkají jí Mauglí. Přežila v sibiřské divočině. Teď vyhrála soutěž krásy

Horoskopy

Ryby Během dnů volna se věnujte výhradně činnostem, které jsou odpočinkové a zábavné. Sbalte si pár věcí a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Taťána, Tatiana, Taťana

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné