Maminka.czPeníze a kariéra

Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!

6. 8. 2010
Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!
Potřebujete vymalovat, posekat trávu nebo třeba každý čtvrteční večer pohlídat děti? Z vašich známých nemá nikdo čas, aby pomohl? Nepropadejte zoufalství a panice!

Můžete využít na portálech Práce.cz a Jobs.cz novou službu, a to zadat na dva nejnavštěvovanější pracovní servery nabídku „Výpomoci“!

Výpomoc je nový typ přivýdělku. Jedná se o krátkodobou a velice flexibilní formu práce, nazývané také občanská výpomoc. Každý z nás se může ocitnout kdykoliv v situaci, kdy nutně potřebuje např. pomoci s úklidem, se stěhováním, s doučováním, nebo pohlídat děti či domácí mazlíčky. Právě tento typ nabídek mohou soukromé osoby zadávat zcela zdarma.

Velkou výhodou této služby je, že můžete inzerát zadat hned a zájemci mohou reagovat téměř okamžitě. Jestliže vám večer znenadání odřekne hlídání vašeho dítěte kamarádka, nepropadejte panice a zasedněte k počítači.

Stačí jen na příslušných portálech vstoupit do sekce „Brigády“ (popř. „Brigády a přivýdělky“), kde objevíte možnost „Vystavit brigádu zdarma“. Vyberete si sloupec „Jsem soukromá osoba“ a můžete zadávat vaši nabídku, kde vyplníte místo pracoviště (region, město), adresu práce, obor práce a typ a délku práce – budete jen zaškrtávat z daných možností.

Tato novinka je zajímavá i pro ty z vás, kteří si naopak potřebují přivydělat a nemají zájem nebo možnost pracovat na plný úvazek. Paleta pracovních nabídek je velmi pestrá. V současné době můžete vybírat z výpomocí typu: lektor/ka cizího jazyka, doučování (chemie, cizí jazyk…), lektorka sportovních lekcí, tvorba jednoduchých www stránek, výpomoc do redakce, výpomoc s administrativou, osobní asistence pro postižené, fyzioterapeutka – cvičení, převoz zahradního materiálu, drobné manuální práce - dokončení malování a úklid, sběr ovoce nebo třeba modelka na novou kolekci účesů. Tento druh přivýdělku je běžný i v zahraničí.

Ale pozor! Pokud se bude jednat z vaší strany o pravidelné poskytování služeb neboli o soustavnou činnost, stáváte se tak podnikatelem a můžete tyto služby poskytovat pouze na základě živnostenského oprávnění.

Témata: Děti, Peníze a kariéra, Hlídání dětí, Nový typ, Hlídání

Mohlo by vás zajímat
Babičky mají rozmazlovat, ale tchyně to opravdu přehání
Zázračná dýně: Vyžene roupy i tasemnice, léčí záněty močových cest!
Miminko v manželské posteli? Nedělejte to, varuje tahle máma. Proč?
Holky kradou krásu, s klukem přiberete! Opravdu se ta těhotenství liší?
Na nočník v ten správný čas? Žádné násilí, pevné nervy a nesrovnávat!
Jak se s dětmi nezbláznit? Vytvořte si pevné body v běžném dni
Devět největších chyb, které dělají rodiče v prvním roce života dítěte
Tohle je přesné! Nejšílenější momenty, které zažíváme s dětmi na mateřské
Povzdech znechucené matky: Jak utéct před rodičovskou soutěživostí?

Horoskopy

Ryby Musíme říci, že je docela komické vaše skvělé pracovní nasazení. Vždyť je přeci pátek - poslední…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sarah, Doubravka, Marius

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu