Maminka.czPeníze a kariéra

Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!

6. 8. 2010
Sháníte někoho na hlídáni dětí? Vyzkoušejte „výpomoc“!
Potřebujete vymalovat, posekat trávu nebo třeba každý čtvrteční večer pohlídat děti? Z vašich známých nemá nikdo čas, aby pomohl? Nepropadejte zoufalství a panice!

Můžete využít na portálech Práce.cz a Jobs.cz novou službu, a to zadat na dva nejnavštěvovanější pracovní servery nabídku „Výpomoci“!

Výpomoc je nový typ přivýdělku. Jedná se o krátkodobou a velice flexibilní formu práce, nazývané také občanská výpomoc. Každý z nás se může ocitnout kdykoliv v situaci, kdy nutně potřebuje např. pomoci s úklidem, se stěhováním, s doučováním, nebo pohlídat děti či domácí mazlíčky. Právě tento typ nabídek mohou soukromé osoby zadávat zcela zdarma.

Velkou výhodou této služby je, že můžete inzerát zadat hned a zájemci mohou reagovat téměř okamžitě. Jestliže vám večer znenadání odřekne hlídání vašeho dítěte kamarádka, nepropadejte panice a zasedněte k počítači.

Stačí jen na příslušných portálech vstoupit do sekce „Brigády“ (popř. „Brigády a přivýdělky“), kde objevíte možnost „Vystavit brigádu zdarma“. Vyberete si sloupec „Jsem soukromá osoba“ a můžete zadávat vaši nabídku, kde vyplníte místo pracoviště (region, město), adresu práce, obor práce a typ a délku práce – budete jen zaškrtávat z daných možností.

Tato novinka je zajímavá i pro ty z vás, kteří si naopak potřebují přivydělat a nemají zájem nebo možnost pracovat na plný úvazek. Paleta pracovních nabídek je velmi pestrá. V současné době můžete vybírat z výpomocí typu: lektor/ka cizího jazyka, doučování (chemie, cizí jazyk…), lektorka sportovních lekcí, tvorba jednoduchých www stránek, výpomoc do redakce, výpomoc s administrativou, osobní asistence pro postižené, fyzioterapeutka – cvičení, převoz zahradního materiálu, drobné manuální práce - dokončení malování a úklid, sběr ovoce nebo třeba modelka na novou kolekci účesů. Tento druh přivýdělku je běžný i v zahraničí.

Ale pozor! Pokud se bude jednat z vaší strany o pravidelné poskytování služeb neboli o soustavnou činnost, stáváte se tak podnikatelem a můžete tyto služby poskytovat pouze na základě živnostenského oprávnění.

Témata: Děti, Peníze a kariéra, Hlídání dětí, Hlídání, Nový typ

Mohlo by vás zajímat
Nesměla jsem se citově vázat, po porodu přišla deprese, říká náhradní matka
Šikanu dcery zavinila třídní učitelka! Vyhlašovala koktu týdne a podobně
Čekáte miminko? Oznámit to můžete vtipně a s nápadem. Třeba takto
Jsem v tom? Jak poznáte, že jste těhotná, i bez testu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu