Maminka.czRozhovor

Show pokračuje! Michal mi přes video říká, jak mám tančit, směje se Andrea Sestini Hlaváčková. Co na její výkon říká dcerka?

Simona Formánková 30.  10.  2021
"Připadám si trochu jako blázen. Najednou řídím něco, čemu vůbec nerozumím," směje se Andrea Sestini Hlaváčková při otázce, jak nyní probíhají tréninky sobotního vystoupení ve StarDance. Nad ním viselo kvůli povinné karanténě jejího tanečního partnera mnoho otazníků. Ukazuje se ale, že je Andrea naprostým profíkem a stejně jako vládla tenisovým kurtům, dokáže nyní zazářit i na tanečním parketu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Andreu Sestini Hlaváčkovou jsme oslovili již před pár dny. Zastihli jsme ji zrovna ve chvíli, kdy se vracela z tréninku s tanečníkem Michalem Necpálem, se kterým ladili poslední detaily jejich sobotního vystoupení. O pár hodin později však bylo vše jinak. Kvůli pozitivně testovaným účastníkům musel Andrey partner do karantény a osud jejich vystoupení byl nejistý. Pouhé dva dny před sobotním přenosem zjistila, že tančit bude, avšak po boku Michalova bratra Jakuba Necpála.

Vývoj kolem StarDance je poslední týden bouřlivý! Jak probíhal u vás?

Já jsem od začátku věděla, že si nezatančím s Michalem, to bylo jasné. Protože my budeme vždy dodržovat hygienická pravidla. A co se týče toho, jestli já si zatancuju, tak to mi taky řekli celkem brzo, že se pro mě bude hledat náhradní řešení, protože jsou pravidla BBC, která na takovéto situace myslí. A celá StarDance se podle těchto pravidel řídí. Takže pokud vypadne profesionální tanečník z jakýchkoli důvodů, tak je nahrazen jiným profesionálním tanečníkem a show pokračuje.

To pro vás muselo být smutné přijít o "svého" tanečníka.

Mě až překvapilo, jak moc mě to mrzí, protože člověku to dojde, až když tam toho dotyčného nemá. Není to sranda.

Budete vystupovat se stejným tancem, nebo jste s Jakubem zvolili nějaké provizorní řešení?

Ne, to ani nejde. My jsme měli pouze den a půl na to se na sebe napojit. Což je pro mě nemyslitelný. A už vůbec by nešlo naučit se něco nového. Takže já jsem učila Kubu tančit (směje se). Naše tréninky probíhají tak, že já mu říkám: „A tady mi Michal říká tohle… A tady dělá Michal tohle… A tady bys měl víc tohle!” Takže si připadám trochu jako blázen, protože já tomu vůbec nerozumím. Najednou je ze mě člověk, který říká kapele, co má dělat, scénografovi co má dělat, tanečníkovi co má dělat… A přes videa to posílám Michalovi, který zase říká mně, co mám dělat. Je to opravdu dost práce, když se to svrhne na někoho, kdo tomu nerozumí.

VIDEO: Takovou dřinu jsem nečekala! Říká Andrea Sestini Hlaváčková o StarDance

Účinkování ve StarDance asi musel být pro vás jako mámu velký skok. Jak moc se změnil váš rodinný režim?

No hrozně se to změnilo, fakt mega! My jsme začali trénovat 1. 8., to byl i týden, kdy ještě probíhala olympiáda v Tokiu a já jsem měla pracovní povinnosti i tam. Musím říct, že to byl vlastně první týden po dvou letech, kdy muselo jít maminkování na vedlejší kolej. Nemůžu říct druhou, protože to asi maminky pochopí, že to nikdy nebude druhá kolej, ale vedlejší. Do toho musela malá nastoupit na tři dopoledne v týdnu do školky, aby se to všechno zvládlo.

Tak to vypadá na skvělou logistiku. Běží vše podle plánu?

Školka a podzim samozřejmě přinesly i nějaké ty nemoci. Hned v průběhu toho prvního týdne jsem měla takovou přechozenou virózku a i malá byla doma. Za ty 3 měsíce příprav jsme si toto kolečko prošli asi tak 3x. Já jsem si pořád říkala „až tohle udělám, skončí olympiáda a už toho bude míň,” a ono zase ne. Připravuji rozhovory v rádiu, do toho jsem vydala vlastní diář na příští rok, který prodáváme s nakladatelstvím Slovart a zároveň na mém Instagramu – takže těch věcí je pořád hodně.

A jak byste odpověděla na typickou otázku „jak se máte”?

Teď mám pocit, že za sebou mám krásné dva týdny. Malá byla díky bohu zdravá, ale co bude, bude, to člověk prostě nikdy neví, s čím se mu ráno dítě probudí. Já za ní vždycky ráno běžím a kontroluju čelíčko a říkám si: „Jo, je to dobrý, je to dobrý, další den k dobru.” (směje se)

Změna byl určitě i začátek přímých přenosů, jak to zvládáte?

Tak je to opravdu masakr. Bibi je sice ve školce, ale třeba ve středu ji musí po zbytek dne ještě někdo hlídat. V pátek máme hlídání na celý den, protože jsem celý den na place, a v sobotu to samé. Takto probíhají celkově tři dny v týdnu a to už se vám to mateřství hodně ukrajuje. Dcera je naštěstí s lidmi, kteří ji hlídají, moc ráda. Je spokojená ve školce, je ráda s paní na hlídání, s manželem, s mojí maminkou, mojí sestrou. Ona opravdu ty lidi miluje, což mi dává velký klid.

Na vašem Instagramu jsem si všimla, že vaší největší fanynkou je dcera Bibi. V přímém přenosu jste i říkala, že si neustále dokola pouští záznamy z vašeho tancování. Chce po vás učit tančit, když jste spolu doma?

Na to je ještě moc malinká, aby takto mohla fungovat, takže to ne, ale je sranda, že když začnu doma zpívat, tak ona okamžitě řekne „mami, stop stop”. Prostě nesmím vydat ani tón, u nás ukolébavky moc nejedou. Já hlavně zpívat neumím, takže ona má pravdu. (směje se) Když jsem se snažila něco zatančit doma, tak na mě dělala taky „stop”, ale pak se zakoukala a nakonec ji to bavilo, takže dobrý. Ze StarDance zatím viděla jen ten první díl, dneska jí asi pustím ten druhý a jsem zvědavá co mi na to řekne a jestli to bude chtít pouštět taky pořád dokola. Protože minule se jí to líbilo asi hlavně proto, že to bylo takový veselý oranžový a ona si k tomu zpívala tu písničku. 

StarDance tedy přináší i komické situace do rodiny...

Teď se u nás teda děje to, že jakmile se doma otevřou dveře a zacinkají klíče a Bibi není připravená, že jde, tak i kdybych jela nakoupit, tak ona okamžitě říká: „Mama dancing? Mama dancing?” Má teď odloučení spojené s tím, že všichni, kdo ji hlídají, jí říkají, že „maminka tancuje a pak přijde” a ona od té doby říká: „Daddy working a mama dancing.”

Chodí s vámi dcerka občas na tréninky?

Ano, párkrát byla, ale to hlavně v přípravném období. Teď díky bohu funguje školka a zdraví. Já tréninky mohu mít, pouze když je školka, jinak je nemám. Ale když byla nemocná, tak samozřejmě do školky jít nemohla. Takže jsem vzala někoho na hlídání s sebou, šli jsme na trénink, chvilku byli se mnou na tréninku, pak šli ven a zase se pro mě vrátili. Takže to bylo takový nenásilný.

Je vidět, že tenhle projekt vám nastavuje úplně jiný život po tom miminkovském období!

Je to po dvou letech, maminky se určitě vrací do práce i dřív. Prostě taková nová etapa života. Je to správně pro mě i pro ni. O to víc si užívám, když se potom vidíme. Za chvíli si malou vyzvednu ve školce a už nechci vidět telefon a zbytek dne spolu využijeme aktivně. Nechci jí pouštět filmy, abych se jí zbavila, chci jí prostě dát veškerou energii. Myslím, že i maminky, které začnou chodit do práce to takto vnímají. Že už to nejsou takové chodící zombie, které jsou s dětmi 24/7. To také není správně. Já v tom vidím také tu výhodu, že mám do mateřství úplně jinou chuť.

Marika Šoposká ve Stardance: Tohle je máma dvou dětí? Sambou v růžových šatech všechny okouzlila

Mě by, čistě žensky, zajímalo, jestli si užíváte ve StarDance i ty úžasné kostýmy, líčení, krásné účesy a vše, co k tomu vystoupení patří?

Já jsem v tomto směru asi takový střední proud. Mně se samozřejmě líbí, když mě někdo učeše, namaluje, obleče. Ale co mi na tom není vlastní, že se o mě stará tolik lidí. Někdo mě hodinu a půl líčí, někdo mě dvě a půl dělá vlasy, někdo na mých šatech maká celý týden. Je za tím tolik lidí, kteří nejsou vidět, já jsem jejich výsledný produkt a nakonec všichni chválí mě. Hlavně to není vůbec moje zásluha, protože já kolikrát ani nemluvím do jejich stylu. Já nejsem princezna, která by se chtěla nechat opečovávat. Já ani jinak moc nechodím na nehty, maximálně na kosmetiku, a i tam se cítím blbě. Ale je to show, takže člověk nesmí brát úplně vážně, jak tam vypadá, prostě je to součást vystoupení. A nebudu to vždycky já.

Sluší vám to ale na obrazovce moc!

V prvním díle jsem to byla hodně já – krátké šaty, dlouhý culík. A v tom druhém díle už jsem to tolik nebyla já – romantické šaty, romantické rozpuštěné vlasy. Příště to bude zase někdo úplně jiný, měla bych být za bludičku. Je to vlastně nádech spíš herecké kariéry, ty herečky se v té situaci cítí daleko lépe.

 
Témata: Galerie, Mateřství, Slavné maminky, Instagram, Fotografie, Dcera, Rozhovor, Mateřská škola, Trénink, karanténa, míč, tanečník, olympiáda, Mama, StarDance, Bibi, Dcerka, Maminka, Tokio, STOP, Dancing, Mícha, Michalov, Star Dance, Tanec
Mohlo by vás zajímat
Neuvěřitelné – tahle holčička se narodila přeložená napůl!
len
Kuriozita
Pobuřující a zvrhlé? Nikoli, takhle se vychovávalo za dob našich prababiček. Neuvěřitelné fotografie jsou důkazem!
Mrázková Dita
Retro
Ve dvou letech platila za nejkrásnější batole na světě. Jak vypadá a žije „živá panenka“ Aira Marie Brown dnes?
len
Životní příběh
Před pěti lety získala titul Nejkrásnější dívka světa. Jak vypadá Anastasiya dnes a čím by chtěla být, až vyroste?
Mrázková Dita
slavné děti
První láska ze školky? Tohle prosím zamilovaným dětem nedělejte!
Brožová Lenka
Malé lásky
Intimní partie dětí: Přetahovat, nebo nepřetahovat předkožku u chlapečků? A jak na srůsty u holčiček? Poradí dětská uroložka
Láchová Michaela
Zdraví
Porod v detailu a bez příkras. Podívejte se na 102 snímků, které vás ohromí svou krásou i syrovostí
Stöckbauerová Vanda
Galerie
GALERIE: To je ale háro! Pobavte se nad fotkami roztomilých vlasatých miminek
Stöckbauerová Vanda
Galerie
Nejstarší miminka na světě slaví první Vánoce. Jako o embrya o ně 30 let nikdo nestál
Brožová Lenka
Příběhy