Maminka.czRodina

Zábavný silvestr s dětmi: Převlékejte se, míchejte drinky a bavte se

30. 12. 2019
Zábavný silvestr s dětmi: Převlékejte se, míchejte drinky a bavte se
S nostalgií vzpomínáte na roky, kdy jste novoroční oslavy trávili na diskotéce, v baru nebo na pořádném mejdanu s partou přátel, kdy spát se šlo až se svítáním? Jenže teď máte doma malé děti a na podobné akce si musíte nechat zajít chuť. Rozhodně to ale neznamená, že musíte kvůli tomu jen sedět doma u televize a ládovat se chlebíčky. I vy si můžete užít zábavu naplno, nejlépe spolu s vašimi ratolestmi! Poradíme jak!

Dejte si práci s výzdobou

Čím barevnější a bláznivější, tím budou děti nadšenější! Fantazii se meze nekladou, nechte prcky vyrobit řetězy z krepového papíru, pořiďte konfety, závěsné spirály, papírové čepice, třpytivé vločky, frkačky, lampiony, prskavky a samozřejmě balonky, zkrátka vše, co patří k pořádné oslavě! Děti ať vyzdobí dům či byt podle svého gusta, vytvoří jistě velice originální dekorace!

Uspořádejte maškarní bál

Převleky pobaví při každé příležitosti! Děti ať vytáhnou ze skříně karnevalové kostýmy, vy si můžete vypůjčit nebo vyrobit své vlastní, v papírnictví nebo v prodejnách s dárky a suvenýry koupíte škrabošky, čepičky i masky. Vytvořit si můžete také vtipné paruky. Poslední den v roce je slavnostním okamžikem, takže i v případě, že „maškarním“ příliš neholdujete, oblékněte se stylově, můžete si dovolit i odvážnější model, ve kterém běžně ven nechodíte – šaty se třpytivými flitry, velkou kolovou sukni, perlový náhrdelník, blyštivou čelenku a tak podobně.

Učte se od dětí: Blázněte a zpívejte! Vykašlete se na to, jak u toho vypadáte

Staňte se barmany

Už jste si někdy zkusili namíchat vlastnoručně drink? Pokud potřebujete zabavit neposedné potomky, vsaďte na barmanskou školu. Připravte si suroviny – sodovku, džusy, ochucené husté sirupy, čerstvé ovoce a kostky ledu a vyhlaste soutěžní klání o nejlepší a nejoriginálnější nealkoholický nápoj. A rozhodně nezapomeňte na barevná brčka s třásněmi a mini deštíčky na ozdobu, ty nesmí chybět.

Silvestr bez alkoholu. Přežiju to? Tipy na skvělé nealko drinky

Zahrajte si na „dýdžeje“

Domácí diskotéka? Proč ne! Stačí si na notebooku nebo tabletu připravit „playlist“ neboli seznam skladeb (zařaďte dětské i dospělácké hity, zkrátka všechny ty, které mají rádi jednotliví členové rodiny, aby měl radost úplně každý), po pokoji rozvěsit blikající světýlka, světelné řetězy a žárovičky (v době vánočních svátků jich seženete v každém obchodě spoustu), odsunout stůl, židle nebo křesla, aby vznikl provizorní taneční parket a začít tančit. Pobavíte se všichni a navíc příjemně rozhýbete, což se po vánočním hodování jistě hodí!

Povídejte si a vzpomínejte

Naše babičky dobře věděly, proč je tak fajn scházet se se sousedy a známými u hořících kamen a jen tak si společně rozprávět, vzpomínat, zpívat si a smát se. Zkuste to a budete překvapeni, jak vás takový večírek sblíží. Po celý rok jste neustále ve spěchu a shonu, tak využijte chvilek klidu, kdy můžete jen tak „být“ se svými nejmilovanějšími. Zhasněte, po místnosti rozestavte hořící svíčky, nechte svítit jen stromeček, pokud máte krb, přiložte a kochejte se pohledem do ohně. Sesedněte se na gauči nebo klidně na podlaze a povídejte si, co kdo zažil letos pěkného, co se podařilo, jaké máte plány a přání do příštího roku, zavzpomínejte na své blízké, kteří už s vámi bohužel nejsou, vyprávějte dětem o svém mládí, smějte se společně veselým historkám, prohlížejte dávné fotky.

Silvestrovská zranění: Na popáleniny rozhodně nepatří mouka či zubní pasta

Pozvěte návštěvu

Nejlépe samozřejmě tu, která dorazí s dalšími dětmi. Drobotina se zabaví a vy budete mít čas a prostor popovídat si s ostatními dospěláky. Čekání na nový rok si pak můžete zpříjemnit všichni společně třeba u deskových her, úžasně vtipné i adrenalinové může být ale také „obyčejné“ pexeso nebo „člověče, nezlob se!“ A když budou mít děti náhodou dlouhou chvíli? Nachystejte pro ně hádanky, kvízy a hlavolamy, nalákejte je na karaoke (které zaručeně chytne i vás) nebo turnaj ve stolním fotbálku. Případně v kuchyni připravte suroviny a dejte dětskému osazenstvu za úkol vyrobit pohoštění podle vlastního nápadu. Uvidíte, jak se všichni zatouží předvést!

Jak si užít sváteční čas všichni spolu? Vyndejte deskové hry, bude legrace!

Kde unavíte děti?

Zjistěte, jaký silvestrovský program se nabízí ve vašem okolí. Celá řada měst a městeček pořádá nejrůznější akce pro celé rodiny, ať už jde o pěší vycházky do přírody, soutěžní odpoledne, hudební vystoupení, výstavy nebo divadélka. 

Maminka
Témata: Děti, Rodina, Praktické rady, Originální dekorace, Speciální prohlídka, Litomyšl, Mníšek pod Brdy, Mníšek, Dětský hit, Novoroční oslava, Klání, Staré město, Malé dítě, Loučeň, Praha, Šumava, Diskotéka, Blaník, Historka, Bílá paní, Playlist, Kašperské hory, Slavnostní okamžik, Hudební vystoupení, Svítání

Mohlo by vás zajímat
Takhle vypadá porod! Neuvěřitelné detaily, dojemné první momenty, intimita
To se nedá jíst, stěžují si mámy v porodnicích. Co jste dostaly na talíř vy?
Tohle nejím! 40 vážně podivných důvodů, kvůli nimž děti odmítají jídlo
Veronika Arichteva má syna Luka Christa. Dvě nohy, dvě ruce a boží nos!
Zimní děti versus ty letní: Datum narození ovlivňuje zdraví i charakter
Vrať se, až se uklidníš! Tahle věta nic neřeší. Jak zkrotit dětské nálady?
Takhle to dopadne, když se o děti starají tatínci
20 věcí, na které se ptejte dětí, když přijdou ze školy. Jedině takhle se něco dozvíte
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit

Horoskopy

Kozoroh Milí Kozorozi, do každé práce se umíte opřít a děláte to i nyní. Kde jiní polevují, vy přidáváte. Jako…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Iva, Ivanka, Edmund

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné