Maminka.czRodina

Zábavný silvestr s dětmi? Tančete, převlékejte se, hodujte a bavte se celý den!

Simona Procházková 31.  12.  2020
Zábavný silvestr s dětmi? Tančete, převlékejte se, hodujte a bavte se celý den!
S nostalgií vzpomínáte na roky, kdy jste novoroční oslavy trávili v baru nebo na pořádném mejdanu s partou přátel, kdy spát se šlo až se svítáním? Jenže teď si na podobné akce musíte nechat zajít chuť. Ostatně, rodiče malých dětí to znají už dlouho.

Rozhodně to ale neznamená, že musíte kvůli tomu jen sedět doma u televize a ládovat se chlebíčky. Můžete si užít zábavu naplno i doma spolu s vašimi ratolestmi! Poradíme jak!

Rodinná pohoda a zábava ve vlastní režii u vás doma? Ano. Fakt, že máte malé děti a navíc je letošní rok tak trochu „jiný“ a nepřeje společenským radovánkám, bujarým mejdanům a setkávání většího počtu lidí, ještě neznamená, že musíte poslední den v roce jen prosedět u televize a rozčilovat se, že děti zlobí a nechtějí jít spát.

Velká GALERIE! Takhle vypadal finálový den soutěže Maminka roku 2020

Dejte si práci a uspořádejte doma pořádnou party, na kterou budete všichni dlouho vzpomínat.

Obvolejte příbuzné a přátele

Na velké oslavy a návštěvy známých můžeme letos zapomenout. Moderní technologie ale nabízejí spoustu možností, jak se s nimi "potkat". Uspořádejte video hovor přes Skype, Zoom nebo jinou aplikaci a připijte si na zdraví a štěstí se všemi, které máte rádi a nemůžete s nimi momentálně být, alespoň na dálku.

Silvestr bez alkoholu. Přežiju to? Tipy na skvělé nealko drinky

Originální občerstvení

Co takhle, kromě klasických chlebíčků, kanapek a misky oříšků nebo popcornu nachystat pro malé i velké labužníky něco netradičního? Děti nadchne zábavně pojaté občerstvení s nápadem. Zapojte je do přípravy, sýry, šunku, bagetu nebo zeleninu můžete vykrajovat tvořítky na cukroví, suroviny na mísách a talířích ať děti poskládají do tvaru zvířátek nebo kytiček, vyzkoušejte nové varianty pomazánek nebo si vyrobte vlastní chipsy z mrkve nebo červené řepy.

Dejte si práci s výzdobou

Čím barevnější a bláznivější, tím budou děti nadšenější! Fantazii se meze nekladou, nechte prcky vyrobit řetězy z krepového papíru, pořiďte konfety, závěsné spirály, papírové čepice, třpytivé vločky, frkačky, lampiony, prskavky a samozřejmě balonky, zkrátka vše, co patří k pořádné oslavě! Děti ať vyzdobí dům či byt podle svého gusta, vytvoří jistě velice originální dekorace! Jejich radost a nadšení za ten následný úklid přeci stojí.

Uspořádejte maškarní bál

Převleky pobaví při každé příležitosti! Děti ať vytáhnou ze skříně karnevalové kostýmy, vy si můžete vypůjčit nebo vyrobit své vlastní, v papírnictví nebo v prodejnách s dárky a suvenýry koupíte škrabošky, čepičky i masky. Vytvořit si můžete také vtipné paruky. Poslední den v roce je slavnostním okamžikem, takže i v případě, že „maškarním“ příliš neholdujete, oblékněte se stylově, můžete si dovolit i odvážnější model, ve kterém běžně ven nechodíte – šaty se třpytivými flitry, velkou kolovou sukni, perlový náhrdelník, blyštivou čelenku a tak podobně.

Učte se od dětí: Blázněte a zpívejte! Vykašlete se na to, jak u toho vypadáte

Půlnoc v devět? Proč ne!

Pokud máte malé děti, budou později večer nejspíše již hodně unavené a tím pádem přetažené a nerudné. Pozvěte proto půlnoc domů o něco dříve a přivítejte nový rok ve velkém stylu klidně o pár hodin s předstihem, ať si to ratolesti, které nezvládnou zůstat vzhůru tak dlouho, užijí naplno a ne v polospánku. V televizi nebo na internetu sledujte reportáže z oslav v zemích na druhém konci světa, kde slaví příchod nového roku s časovým posunem, tedy o pár hodin dříve než u nás

Staňte se barmany

Už jste si někdy zkusili namíchat vlastnoručně drink? Pokud potřebujete zabavit neposedné potomky, vsaďte na barmanskou školu. Připravte si suroviny – sodovku, džusy, ochucené husté sirupy, čerstvé ovoce a kostky ledu a vyhlaste soutěžní klání o nejlepší a nejoriginálnější nealkoholický nápoj. A rozhodně nezapomeňte na barevná brčka s třásněmi a mini deštníčky na ozdobu, ty nesmí chybět.

10 způsobů, jak oslavit Silvestra s dětmi

Zahrajte si na „dýdžeje“

Domácí diskotéka? Proč ne! Stačí si na notebooku nebo tabletu připravit „playlist“ neboli seznam skladeb (zařaďte dětské i dospělácké hity, zkrátka všechny ty, které mají rádi jednotliví členové rodiny, aby měl radost úplně každý), po pokoji rozvěsit blikající světýlka, světelné řetězy a žárovičky (v době vánočních svátků jich seženete v každém obchodě spoustu), odsunout stůl, židle nebo křesla, aby vznikl provizorní taneční parket a začít tančit. Pobavíte se všichni a navíc příjemně rozhýbete, což se po vánočním hodování jistě hodí!

Povídejte si a vzpomínejte

Naše babičky dobře věděly, proč je tak fajn scházet se se sousedy a známými u hořících kamen a jen tak si společně rozprávět, vzpomínat, zpívat si a smát se. Zkuste to a budete překvapeni, jak vás takový večírek sblíží. Po celý rok jste neustále ve spěchu a shonu, tak využijte chvilek klidu, kdy můžete jen tak „být“ se svými nejmilovanějšími. Zhasněte, po místnosti rozestavte hořící svíčky, nechte svítit jen stromeček, pokud máte krb, přiložte a kochejte se pohledem do ohně. Sesedněte se na gauči nebo klidně na podlaze a povídejte si, co kdo zažil letos pěkného, co se podařilo, jaké máte plány a přání do příštího roku, zavzpomínejte na své blízké, kteří už s vámi bohužel nejsou, vyprávějte dětem o svém mládí, smějte se společně veselým historkám, prohlížejte dávné fotky.

Nudíte se po večerech doma? Máme pro vás 23 deskovek, které stojí za vyzkoušení!
Silvestrovské recepty: Pochutnejte si na závěr roku
Témata: Děti, Rodina, Rodina a vy, Rodina a vztahy, Praktické rady, Speciální prohlídka, Litomyšl, Skype, Čerstvé ovoce, Prosek, Bouzov, Novoroční oslava, Diskotéka, Zoologická zahrada, Vystoupení, Kámen, Malé dítě, Drink, Historka, Kašperské hory, Shon, Originální dekorace, Blaník, Soutěžní klání, Bly
Mohlo by vás zajímat
Pět holek na krku! Jak se žije rodině s paterčaty?
Formánková Simona
Instagram
3v1 jsou kompletní. Nikol Leitgeb je podruhé maminkou
Formánková Simona
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Sedm znaků, podle kterých poznáte, že z vašeho dítěte roste psychopat
Kolinová Gabriela
Péče o dítě a jeho výchova
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
VIDEO: Tohle těhotenství bylo největší překvapení mého života, říká herečka Petra Hřebíčková
Víchová Tereza
Slavné maminky
Autismus u dětí: Pozor na první příznaky již u kojenců a batolat
Machová MartinaProcházková Simona
Autismus
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko