Maminka.czRodičovství

Single mámy a kamarádky se rozhodly pro společné soužití: Hodně jsme ušetřily a vzájemně si hlídáme děti, pochvalují si

Dita Mrázková 22.  1.  2024
Patříte mezi samoživitelky a potýkáte se s nedostatkem financí, absencí hlídání dětí a dalšími mateřskými strastmi? Možná vás inspiruje příběh dvou mladých svobodných maminek, které se rozhodly pro společné soužití. V čem vidí největší pozitiva?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Lauryn a Samantha jsou kamarádky z dob dospívání. Samantha má pětiletého syna Kealina, Lauryn stejně starou dceru Haidyn a nově i dvouměsíční miminko. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby se ty dvě nerozhodly pro netradiční životní krok.

Samantha, která je influencerkou, si po rozchodu s partnerem a otcem svého syna uvědomila, jak těžké je své dítě zaopatřit a tak se rozhodla kývnout na nabídku své kamarádky, kterou potkal stejný osud. 

VIDEO: JAK ZAPOJIT DĚTI DO DOMÁCÍCH PRACÍ

Maminky se ihned po sestěhování dohodly na podmínkách společného soužití. Společně spravují finance, každá na domácnost přispívá rovným dílem. Lauryn se ujala role kuchařky, Samantha má na starost mytí nádobí. S úklidem domácnosti se střídají. Vypomáhají si i v případě vyzvedávání dětí ze školky, což je prý pro obě jeden z největších přínosů.

Klepněte pro větší obrázek

Obě jsou šťastné také z toho, že si jejich dvě děti rozumí. Přiznávají ale, že se díky společnému soužití staly zároveň i nevlastními mámami. I když od okolí občas zaslechnou nedůvěřivé námitky a podezření z lesbického vztahu, obě doufají, že svým příběhem inspirují další mámy samoživitelky.

Lauryn, která se nedávnou stala dvojnásobnou maminkou, je s otcem dítěte v úzkém kontaktu. Otázkou tak zůstává, jestli jí soužití s nejlepší přítelkyní vydrží i s novým přírůstkem.

Matka "bordelářka" se s úklidem nepáře: Je mi jedno, že je v domě pořád nepořádek. Jsem matka, ne služka!
Témata: Láska a vztahy, Mateřství, Rodina, Rodičovství, Vaše příběhy, Rodina a vztahy, Rodiče, Syn, Životní příběh, Matka, Inspirativní ženy, matka a dcera, Odvaha, Finance, přátelství, Samoživitelka, Maminka, Máma, Soužití, Kamarádka, Společné soužití, Děti, Lauryn