Maminka.czRodičovství

Single táta zažil šok: Rodiče kamarádky jeho dcery požadovali "inspekci" domu, kde měla dívka přespat. Proč?

Dita Mrázková 31.  3.  2024
Nepříjemný zážitek sdílel tatínek osmileté dcery. Ta si domů chtěla pozvat na přespání svou kamarádku. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby se dívčini rodiče nerozhodli k nepříjemné konfrontaci svobodného táty a odhalili její skutečný důvod.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Osmiletá Anna se domluvila na hřišti se svou stejně starou kamarádkou, že následující víkend budou spát v domě jejího tatínka Michaela. Maminka se od rodiny odstěhovala a on se o dceru staral sám od jejích pěti let.

VIDEO: PODCAST MAMINKA: POSTÝLKA, NEBO RODIČOVSKÁ POSTEL?

Kamarádčino přespání tatínek dovolil, ale netušil, že se stane terčem obrovské nedůvěry. Dva dny před víkendem se mu ozvali rodiče Anniny kamarádky s tím, že mají cestu kolem a že by se na chvíli zastavili. S tím neměl Michael problém. Když rodiče i s dcerkou přijeli, navrhla její máma, aby si obě dívky šly hrát na zahradu. Michael zůstal v domě s párem o samotě a žena mu sdělila důvod jejich návštěvy.

"Berte to jako takovou malou inspekci. Naše dcera má u vás přespat a my prostě musíme vědět, v jakém prostředí má zůstat přes noc." S tím Michael neměl problém. Rodiče provedl domem a když přišli do pokoje jeho dcery, ptala se žena, kde má ložnici on. Michael ukázal na protější dveře. Pořád ještě netušil, o co rodičům jde.

"Vy nemáte žádnou přítelkyni, která by tu s vámi mohla přespat?", položila podivný dotaz Michaelovi žena. Michael pořád ještě netušil, proč se tak vyptává.

Single mámy a kamarádky se rozhodly pro společné soužití: Hodně jsme ušetřily a vzájemně si hlídáme děti, pochvalují si

Rodičům řekl, že partnerku nemá a zeptal se, jestli je to nějaká podmínka pro přespání jejich dcery v domě. Odpověď mu vyrazila dech. "Víte, přece jen jste muž, který žije sám. Jakou můžeme mít jistotu, že s vámi bude naše dcera v bezpečí, když v domě není žádná žena?"

Michael nevěděl, jestli se má smát, nebo se urazit. Jak později popsal na síti, kde se s nepříjemným zážitkem svěřil, zrychlila se mu tepová frekvence a musel se hodně držet, aby podezíravým rodičům neřekl něco hodně nepříjemného.

Zmohl se jen to, že pokud si o něm myslí, že je pedofil, pak by musel být pedofilem každý svobodný táta na světě. Rodiče to nijak nekomentovali a rozloučili se. Svou dceru na přespání nakonec pustili. Přesto byl ale Michael tímto zážitkem poněkud znechucený. 
Na sociální síti se dočkal spousty reakcí. Většině lidí přišly pochyby rodičů nevhodné a přes čáru. Zazněl ale i názor, že jejich obavy byly na místě, a že na tom nevidí nic špatného. S tím Michael souhlasil, podotkl, že se ho dotkla bizarní podezíravost a impertinentní dotaz ženy-matky, která z něj "bůhví proč udělala sexuálního predátora".

Co si o tom myslíte vy? Byli rodiče v právu? A jak to máte s přespáváním potomků u kamarádů vy? Diskutovat o tom můžete na našem Facebooku.

Témata: Příběhy, Rodičovství, Rodina a vztahy, Výchova, Rodiče, Dcera, Kuriozita, tatínek, Otcové, Dívka, Táta, Kamarádka, NEBO RODIČOVSKÁ POSTEL, Inspekce, Annina, Anna, Postýlka, Facebook

Video