Maminka.czZdraví

Šíření kapénkových infekcí v dětských kolektivech – je to nezbytné?

Prezentace klienta
30. 10. 2019
Šíření kapénkových infekcí v dětských kolektivech – je to nezbytné?
Scénář se opakuje každý rok. Děti se po prázdninách vrátí do škol a školek, dostaví se podzimní počasí a začnou se objevovat první projevy nachlazení. Proč se tomu děje s takovou pravidelností?

Imunita dvojího druhu

Imunita lidského organismu se sestává ze dvou základních složek – imunity vrozené a imunity získané. Imunitu získanou si organismus buduje v průběhu života – jak se postupně setkává s různými viry a bakteriemi, učí se na ně reagovat. Organismus malých dětí ještě nemá tuto složku imunity dostatečně silnou a děti jsou tak náchylnější k onemocnění. Když se proto v dětském kolektivu objeví viróza, rychle se šíří. Dětská imunita na hrozbu obvykle nedokáže zareagovat.

Dlouhodobé budování imunitního systému

Můžeme dětskému organismu v boji s viry nějak pomoci? Částečně ano! Již v raném věku byste měli myslet na dlouhodobé budování imunitního systému. Základem je dodržování pravidel zdravého životního stylu – dostatek spánku, patřičný příjem tekutin i vyvážená strava jsou nutným minimem. Před nástupem sychravého období, kdy je organismus náchylnější k onemocnění, je vhodné zvýšit příjem vitaminů v podobě ovoce, zeleniny a ideálně je podpořit ještě vhodně zvolenými potravinovými doplňky. Samotné vitaminy jsou důležité, ale samy k posílení imunity nestačí.

Klepněte pro větší obrázek

Co je sekreční imunoglobulin A?

Jednou ze základních protilátek působících při setkání organismu s bakteriální či virovou infekcí je sekreční imunoglobulin A. Je nejvýznamnější protilátkou slizničních povrchů, vyskytuje se například na sliznici dutiny ústní, která je často prvním místem kontaktu s patogenem, zejména při onemocnění horních cest dýchacích. Při setkání s virem je proto zásadní rychlý nástup dostatečného množství imunoglobulinu, který ovlivní délku a průběh onemocnění.

Co způsobuje oslabenou imunitu?

Imunitní systém je záležitostí složitou a jeho fungování ovlivňuje celá řada faktorů. Oslabená imunita je do značné míry problémem civilizačním. Výrazný vliv na její fungování má totiž nevyvážená strava, nedostatek pohybu, únava a stres. Potíže může způsobit překvapivě i přehnaná čistota. V dnešním světě máme s bakteriemi, které se běžně vyskytují kolem nás, omezený kontakt. Někteří rodiče ostražitě chrání své děti před nečistotou všeho druhu, nedostatečný kontakt s bakteriemi však může vést k oslabení imunity a následně vyšší náchylnosti k onemocnění při kontaktu s virem. Základní zákonitosti fungování imunity rodiče malých dětí často ignorují a snaží se situaci napravit přísunem vitaminů.

Klepněte pro větší obrázek
Preventan® - medvědí síla na podporu imunity

Co studie říkají na Preventan?

Doplňky stravy Preventan® obsahují originální látku ProteQuine®, směs biologicky aktivních látek, které aktivují právě slizniční imunitu. ProteQuine® je českou patentovanou látkou s empiricky ověřenou účinností. Provedené studie dokazují, že při pravidelném užívání Preventanu® dochází ke zvýšenému výskytu imunoglobulinu A na sliznicích a poklesu četnosti onemocnění horních cest dýchacích. Právě svým působením přímo na slizniční imunitu, která je lokálně aktivována pomalým rozpouštěním tablet v ústech, se Preventan® zásadně odlišuje od řady jiných přípravků na trhu. ProteQuine® je navíc doplněn o vitamin C, který je důležitý pro celkovou podporu imunity.

Témata: Zdraví

Mohlo by vás zajímat
Malý Alexandr se narodil bez očí a nyní čeká na adopci. Jeho máma se ho zřekla
Máte přecitlivělé dítě? Zdánlivá slabost může být výhrou
Nejčastější mateřské hříchy: Tímhle brzdíte vývoj dítěte a možná to nevíte
Přiznání: Nenávidím mateřství. Dceru miluji, ale být matkou mě štve!
Záhada jménem syndrom ruka-noha-ústa. Pozor na záměnu
Babička upřednostňuje jedno vnouče. Podle vědců za to mohou i geny
Dcery Karla Gotta: Která zdědila tátův talent? A která se mu nejvíc podobá?
Doma beránci, ve školce vlci. A mohla jsem za to já, perfektní matka!
Dvojčata s křehkými kostmi. Narodila se se zlomeninami, ublíží jim i mazlení

Horoskopy

Kozoroh Odpojte se od negativní energie a budete mnohem spokojenější, veselejší a přístupnějším novým názorům.…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Sáva, Sába

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu