Maminka.czDěti

Skvělým pomocníkem pro trénování jemné motoriky je pro vaše děti pískohraní. Znáte ho?

Reklama
27. 8. 2020
Skvělým pomocníkem pro trénování jemné motoriky je pro vaše děti pískohraní. Znáte ho?
Možná už jste o něm slyšeli, možná ne, každopádně pískohraní se stalo v posledních letech velkým hitem. Je vhodné pro všechny věkové kategorie, pomáhá menším dětem rozvíjet jemnou motoriku a díky různým tvořivým sadám může být každý výtvor vašeho dítka originál. O tom, jak pískohraní funguje, jsme se zeptali zakladatelky firmy Pískohraní, Lenky Podzemné.

1) Čím se zabývá firma Pískohraní?

Vyrábíme různé tvořivé sady, spousty druhů a odstínů barevných písků. Velký výběr samolepicích šablon neboli pískovánek a mandal. Taky máme různé doplňky jako třeba vypichovátko, které vám nahradí špendlík nebo nožík. Taková pomůcka je potřeba pro odstranění krycí vrstvy samolepicí šablony, než s ní a pískem začnete pracovat.

2) V čem je váš produkt užitečný pro děti?

Protože v dnešní době děti nemají dostatek podnětů pro rozvoj jemné motoriky. Dětské poznání spočívá i v tom, že si věci potřebují prostě osahat a ani to jim virtuální svět také neumožní. To vše potom dětem ve škole komplikuje i tak přirozenou dovednost jako je správné držení tužky a pera. Psaní se potom může stát nepříjemným a vlastně zbytečným strašákem. Odklonili jsme se díky moderním technologiím od přirozenosti a tak se ji později musíme zase učit. Trénování jemné motoriky jde zároveň ruku v ruce s trpělivostí a soustředěním. Děti jsou zahlcené intenzivními možnostmi chytrých telefonů a jejich pozornost je v reálném světě pouze útržkovitá a velice nestabilní. 

3) Jak jste k myšlence přišla?

Sypání písku je známé už tisíce let, takže to taková novinka není. Nejsme přímořskou oblastí, takže se k nám tato technika dostala až později ze zahraničí. Tam, kde moře mají, je vytváření obrazů z barevného písku velice rozšířené. Prvotní myšlenka byla v originálním tvoření a zároveň, aby to mělo přínos pro společnost. Nebyl to přímo můj nápad, nechala jsem se inspirovat a chtěla jsem tohle poselství šířit dál - tvořivost a originalita.

Klepněte pro větší obrázek

4) Je možné vás potkat na nějaké akci?

Ano. Samozřejmě se běžně účastníme jarmarků, festivalů, dětských dnů a dalších kulturních akcí. Je skvělé setkávat se s lidmi a ukazovat jim, jak je zábavné hrát si s pískem.

5) Máte také e-shop, aby mohli maminky nakoupit z pohodlí domova?

Samozřejmě máme e-shop www.piskohrani.cz, kde máme velký výběr všech produktů, které si sami vyrábíme nebo zpracováváme z prvotních surovin.

6) Máte nějaké věrnostní slevy či nějaká odměna za doporučení? 

U objednávky nad 1000 Kč máme dopravu zdarma. Rádi děláme radost, takže i naši zákazníci najdou ve svých objednávkách malé drobnosti - dárečky.

7) Psala o vás média?

Ano, už o nás napsali časopisy Mateřídouška, Sluníčko a internetové servery mom4moms.cz a také budeme partneři letošního ročníku FOOD Pikniku v Praze na Ladronce.

Finále
Témata: Děti

Mohlo by vás zajímat
Poznáte moluska? Podívejte se, jak vypadají a jak se jich zbavit
Říkadla a říkanky: Proč je děti potřebují a jak jim škodí, když je neznají?
Představy vs. mateřská realita! Děkujeme za tu upřímnost
A co ty nohy? Pravda o protisměrných sedačkách pro starší děti
Marie Doležalová: Celé léto jsem tajila, že znovu čekáme zázrak
9krát o bolestech břicha v těhotenství. Víte, co která bolest znamená?
Proč ještě nechodí na nočník? 9 věcí ve výchově, které už neplatí, i když je naše mámy dělaly
Koronavirus u dětí? Nikoliv jen kašel, ale i průjem či zvracení, tvrdí vědci
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět

Horoskopy

Kozoroh I na vás dolehla vánoční horečka a potřebujete pořídit něco pod stromeček. Docházejí vám nápady a…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Jitka, Herwig, Nives

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné