Maminka.czBatole, 22.–24. měsíc

Slavíte první narozeniny? 5 tipů na skvělou párty

A vy chcete jemu, ale i sobě připravit nezapomenutelnou oslavu. Prima. Mrkněte na pár tipů, jak udělat tuhle párty opravdu mimořádnou.
30. 8. 2013
Slavíte první narozeniny? 5 tipů na skvělou párty

Fotky a zase fotky

V rámci slavnostní výzdoby můžete na zdi přidělat dlouhé provázky a na ty rozvěsit fotografie vašeho miminka měsíc po měsíci jako takovou časovou příčku dokumentující uplynulý rok. Pokud máte ke každému měsíci také nějaké poznámky ve stylu: můj první zub, moje první dovolená s rodiči, první láska… přidejte je k nim. I v průběhu oslavy nezapomeňte hodně fotit, protože narozeninovou párty by měla končit každá správná fotoknížka z prvního roku života vašeho broučka.

Nejjednodušší je porozhlédnout se na netu. Zadejte si do vyhledávače 'fotoalba' nebo 'fotoknížky', vyberte si z nabídky a pak už si podle instrukcí stáhněte do počítače daný program a fotoknížku si v teple a pohodlí domova sestavte. Nastavte si počet stránek, vyberte fotky (včetně jejich počtu na stránku i velikosti), zadejte barvu či design pozadí, zkrátka všechno. Většině firem netrvá finální vytištění, slepení a doručení vaší hotové fotoknihy déle než dva týdny.

Výzdoba

Pamatujte, že se kolem budou batolit mrňata, která si nejsou jistá ani na vlastních nohách, takže jim do cesty zbytečně nestavte žádné překážky (třeba takové párty dekorace). Konfety ještě jdou - tedy pokud vám nevadí, že na konci dne je budete mít všude a váš oslavenec a jeho kamarádi jich pravděpodobně několik sní. Ale třeba takové serpentýny (dlouhé srolované papírové proužky) jsou jak dělané k tomu, aby se motaly mezi malé dětské nožičky a způsobovaly jejich nevyhnutelná škobrtnutí.

Otisky rukou

S dětmi jsem byla na několika narozeninových oslavách jejich kamarádů a jedna z nejlepších aktivit vůbec bylo dělání obtisků. Ano, je zde sice potenciální nebezpečí vzniku barevných dětských otisků všude možně po nábytku, zdech či oblečení, ale pokud se udrží pod dospělým dohledem, není se čeho bát. Pokud se to rozhodnete zkusit, nakupte netoxické barvy (vodovky), štětce a delegujte dva tři dospělé, kteří si to vezmou na starost. Dětem se barevně pomalují dlaně, obtisknou se na čtvrtky či barevné papíry a pak, šup, honem umýt.

Bubliny

Ukažte mi dítě, které nemiluje bubliny. Na obhlídku bublifuků se vydejte do hračkářství (ať už kamenného či na internetu), kde najdete spoustu různých druhů. Existují také bublinové pistole, ze kterých se řinou celé potoky bublin jen stisknutím spouště, ale ty jsou možná až pro trochu větší děti.

Začněte narozeninovou tradici

Způsob, jak udělat z oslavy narozenin něco opravdu mimořádného, je začít nějakou vlastní narozeninovou tradici. Třeba: pokaždé si celá rodina vyjedete na nějaké super místo (do ZOO, do cirkusu, do aquaparku nebo na pouť) a oslavenec tam dostane velkou porci zmrzliny. Nebo: pokaždé se všichni společně vyfotíte na nějakém určitém místě. Nebo: uděláte si výlet vlakem… Popřemýšlejte o možnostech a vymyslete něco, co bude jen a jen vaše, a na co se vaše zlatíčko bude každý rok těšit víc, než na dort a všechny dárečky.

Témata: Děti, Váš domov, Narození, Narozeniny, Tip, Party, První narozeniny, První láska
Mohlo by vás zajímat
5 čajů, které mohou pít i ti nejmenší
Podzimní tvoření: Vytvořte si s dětmi tato roztomilá zvířátka z kaštanů
Halloweenské dobroty, které ocení nejen děti
Špatné počasí? Nevadí! Vezměte do ruky knihu a užívejte si domácí pohodu

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

 

Předplatné

Aktuální číslo časopisu