Maminka.czSlavní rodiče

Gábina Partyšová: „Z jídel má Kristiánek nejradši trojobal“

, Časopis Dieta
12. 11. 2012
Gábina Partyšová: „Z jídel má Kristiánek nejradši trojobal“
Jak sama přiznává, nikdy nechtěla být moderátorkou, ale zpěvačkou. Ačkoli vydala celkem pět hudebních alb, lidé ji znají hlavně coby reportérku z večírků slavných. S manželem a podnikatelem Josefem Koktou má čtyřletého Kristiána. (Pokračování rozhovoru...)

<<< První díl článku

* A co vy? V jaké restauraci se cítíte dobře?

Ačkoli mám neustále možnost pohybovat se ve velmi luxusních restauracích, necítím se v nich dobře. Pro mě je nepříjemná jen představa večeře u kulatého stolu s bílým ubrusem a vybraným menu, které servírovali Julii Roberts ve filmu Pretty Woman. Nejlépe se najím doma. Dám si jídlo do své oblíbené dózičky a sednu si s ním třeba k televizi. A když chci, aby mi bylo opravdu dobře, zalezu si s nějakou dobrotou do postele. Jídlo mám prostě spojené s pohodlím. Když už vyrazím ven, zajdu do hospody, kde mě znají a na nic si nehrají. V Praze jsem si oblíbila restauraci Les Moules, ve které dělají ty nejlepší mušle. Miluji pálivá jídla, takže si vždycky objednávám mušle na thajský způsob. I ve Velkých Popovicích, kde máme dům, jsem si našla svoji oblíbenou hospůdku. Nejradši ale jezdím na jídlo k mamince, která výborně vaří. Vždycky si užívám její vepřo knedlo zelo.

* Jaká jste kuchařka?

Když jsme byly se sestrou malé a chtěly pomáhat v kuchyni, maminka vždycky řekla: „Gábi, pomůže mi Monička a ty nám k tomu budeš hrát na klavír.“ Výsledkem toho je, že skvěle hraji na klavír a umím uvařit tak maximálně šest jídel. Takže doma funguji hlavně jako hlavní dochucovačka. Když mám ale čas a chuť, pustím se do přípravy jídla. Protože jsem typický Blíženec, pořád se ve mně pere praktičnost s nepraktičností. Lidé, kterým servíruji hotový pokrm, ho většinou ohodnotí na jedničku. Konečnou prezentaci totiž zvládnu skvěle, a co se předtím děje v kuchyni, to nikdo vědět nemusí.

* Co manžel a jeho umění s vařečkou?

Můj muž umí luxusní míchaná vajíčka. Přesně odhadne dobu, kdy jsou ještě trošku syrová, a přitom už nejlepší k jídlu. Je to opravdová slast, a to už jsem jedla vajíčka v mnoha vícehvězdičkových hotelech, takže můžu srovnávat. Prý také umí chlupaté knedlíky, ale zatím mi je neudělal.

* Pořádáte doma večírky?

Ne, protože na ně chodím. Udělala jsem to párkrát a zjistila jsem, že jsem obětí svého mejdanu. Když jsem doma, chci mít klid. Pohraji si se synem, večer si zapálím cigaretu a přečtu si knížku. Někdy si ani nepouštím televizi a užívám si ticho.

* Jak se noční život podepisuje na kráse?

Hodně, zvlášť když pijete a kouříte, čemuž jsem se svého času nevyhýbala. Noční život je spojený s těmito hříchy a já jim tam podléhám. Doma moc nekouřím a vůbec mě nenapadne, že bych si nalila skleničku alkoholu. Když ale přijdu na večírek, hned si zapálím a objednám si pivo. Na večírcích, které jsem točila ještě pro Novu, jsem sice pracovala do půlnoci, ale sama z nich odcházela až někdy kolem třetí ráno. Spánkový deficit jsem pak doháněla polovinu dalšího dne. Hodně se to zlomilo po narození Kristiánka, který pravidelně vstával kolem páté ráno, a tak musely večírky postupně ustoupit do pozadí.

* Musela jste někdy hubnout kvůli práci?

Když jsem přišla do Prahy, bydlela jsem u Lenky Hornové a za rok jsem se u ní vyjedla z padesáti na šedesát kilo. V té době jsem byla častěji na obrazovce a na vlastní kůži jsem pochopila, co to znamená, že televize přidává kila navíc. Ačkoli jsem se necítila špatně a neměla nouzi o pohledy mužů, coby reportérka jsem vypadala jako naducaná holka s velkým moravským zadkem. V tu chvíli jsem si umanula, že to musí dolů. Hodně mi tenkrát pomohlo přestat jíst pět hodin předtím, než jdu spát.

* Dosáhla jste ideální váhy?

Dala jsem to. Nejvtipnější na tom je, že když se mě tenkrát novináři ptali, jak se mi to povedlo, udělala jsem si z nich legraci a řekla jim, že jsem celý rok jedla jenom jeden banán denně. To jsem ještě netušila, že se mě banánová dieta bude držet dodnes. Neustále se mě na ni novináři ptají, přitom je jasné, že bych tímhle způsobem spíš umřela.

* Přes všechny úspěchy s hubnutím za sebou máte liposukci stehen...

Ačkoli pravidelně cvičíte, jsou partie, které pohybem nevytvarujete. Řadu let jsem řešila technický problém – v porovnání s boky jsem měla útlý pas a nevešla se do kalhot, které by mi jinak seděly. Jednou jsem se díky natáčení dozvěděla víc o metodách liposukce a na základě toho jsem se rozhodla do toho jít. Vůbec toho nelituji, protože mi to vyřešilo velký problém s oblékáním.

* Jiný estetický zákrok vás neláká?

Často mě podezírají z toho, že jsem si nechala pomocí botoxu vyhladit vrásky. To ale není pravda a i do budoucna se toho chci vyvarovat. Zatím se mi to daří i díky kosmetice českého doktora Michaela Entnera, který vyvinul sérum obsahující kyselinu hyaluronovou. Právě ta zabraňuje vzniku vrásek. Je sice potřeba ošetřovat pleť pravidelně, ale je to lepší než vypadat jako kačer Donald. Nemám ráda nepřirozenost. Líbí se mi lidé, na kterých je vidět, že už si něco odžili. Navíc se mi stále potvrzuje, že krása vychází zevnitř. Často potkám ženu, která je luxusně oblečená, má dokonalý make-up i účes, ale v davu bych si jí nevšimla. A pak jdu po ulici, někdo se na mě podívá a já nevidím jeho vrásky, ale krásu, která z něj přímo čiší.

* Kolik krásných lidí potkáváte na večírcích?

Večírkový svět je hodně podceňovaný, přitom právě tam poznáte, jací lidé opravdu jsou. Většina z nich totiž nezůstane u jedné sklenky alkoholu a vzápětí začne platit rčení, že ve víně je pravda. Osobně mě práce s lidmi i po tolika letech pořád baví. Zároveň si vždycky říkám, jaké si to uděláš, takové to máš. Proto nechodím na večírek naštvaná, ale s dobrou náladou, která ke mně přitáhne i lidi s pozitivní energií. I přesto už delší dobu zjišťuji, že pro mnohé z nás je tento rok zlomový.

* Jak moc to pociťujete sama na sobě?

Dost, navíc to už řadu dní zintenzivňují titulky bulvárních novin, které rozebírají kauzu, ve které figuruji já, můj muž a jeho nevěra se slečnou Ornellou, která je nyní údajně těhotná. Přes všechno zlé má ale i tato věc svoji pozitivní stránku. Za dvanáct let, co jsem v showbyznysu, můžu poprvé mluvit o tom, co cítím a jaká opravdu jsem. Celou dobu to nikoho nezajímalo. Možná i proto, že jsem dělala večírky, které jsou brány hodně povrchně. Každý psal jen o tom, jak drahé mám šaty nebo že jsem zlatokopka, která si vzala o jednadvacet let staršího chlapa.

* Hodně drsná daň za změnu v očích veřejnosti...

Je hrozné, že musela přijít Ornella, aby se o mě začali lidé zajímat. Chápu, že paní z malého města, která si deset let čte o holce, která působí povrchně, nemá důvod si o ní myslet něco jiného. Jenže když zjistí, že se jí najednou stalo něco lidského, bude jí díky tomu bližší. Ale věřte mi, že to bolí jako čert. Jediné, o co jsem se od narození Kristiána snažila, bylo skloubit roli mámy s prací moderátorky, a najednou přišlo tohle.

* Neměla jste chuť před problémy utéct třeba do vašeho domu na Floridě?

Ne. Já jsem člověk, který potřebuje o problémech mluvit otevřeně. Celé manželství funguji tak, že když se mi něco nelíbí, na rovinu to svému muži řeknu. Teď se ale ve mně něco zlomilo. Když jsme si s mužem sedli, abychom vše probrali, řekla jsem mu, jak moc se mi ulevilo. Až teď jsem si totiž uvědomila skutečnou podstatu toho, co mi tak dlouho říkali lidé kolem mě – ze všeho nejdůležitější je umět odpustit. Vždycky jsem tvrdila, že touhle cestou nepůjdu, protože by mě ostatní jen zneužívali. V poslední době ale docházím k tomu, že právě to je to správné. Podstata všeho je dostat se do svého srdce, uklidit si tam a pak už vám nic a nikdo neublíží.

* Už máte s manželem v srdcích uklizeno?

Uklízíme a musím říct, že to stojí hodně sil. Je to velký nápor hlavně na psychiku, protože uklízet si s půlkou národa v zádech je doslova šílenství. Za dobu, co jsem v showbyznysu, jsem se stala cvičenou opicí a zvykla si, že o mně novináři napsali už spoustu hloupostí. Jenže když se to dotkne vaší rodiny a zasahuje to do těch největších intimností… Na to se prostě nedá připravit. Moje kamarádky mi přezdívají Terminátor, když vidí, co všechno vydržím. Vybudovala jsem si už ochranný štít, a navíc mám lidi, kteří mi pomáhají. I díky nim se mi daří zůstat v klidu. Nemám ani v úmyslu někomu ubližovat tak, jak se to děje teď mně. Mým cílem je slečně, která si na mně a mém muži řeší nějaký svůj problém, ve svém srdci odpustit.

* Jak vaše tělo reaguje na problémy?

Jakmile jsem ve stresu, nedostanu do sebe jídlo. Zachraňují mě moje oblíbené polévky, ať už zeleninové, nebo vydatné masové vývary. Naopak když jsem v pohodě, klidně si dám v deset hodin večer nějakou svoji prasárničku a je mi dobře.

* Mění vás životní peripetie?

Už jsem si prošla různými obdobími. Můj muž mi dal okusit, jaké to je, nemuset dělat nic, a přitom mít hodně peněz. Mně to ale stejně nedalo a pořád jsem pracovala. Můj muž mě v tom vždycky podporoval. Ve svých sedmadvaceti letech jsem navíc pochopila, že peníze vůbec nedělají člověka šťastným. Možná to zní jako hloupá fráze, ale v Americe jsem poznala lidi, kteří mají domy na pláži za miliony dolarů, a přesto jsou nešťastní jako želvy a berou antidepresiva. Dneska už vím, že není nic lepšího než mít rodinu.

Témata: Slavní rodiče, Časopis Dieta, Ochranný štít, NEJ, Gábina Partyšová, Pár, Gabi, Pretty Woman, Ornella, Estetický zákrok, Party, Par, Kristián, Blíženec, Životní peripetie, Kristiánka, Gábi, Spánkový deficit

Mohlo by vás zajímat
Nejvyšší čas vytřídit hračky. Proč vadí, když jich mají děti moc?
Mateřská dovolená 2021: Vše, co potřebujete vědět
Dětství před rokem 1989. Pamatujete tyhle stavebnice, panenky a autíčka na ovládání?
Kdysi a teď: Po letech se znovu nafotili, veselé i dojemné snímky vás dostanou
Rodičovská dovolená 2021: Vše, co o ní potřebujete vědět
Kojící matky jako bohyně! Kontroverzní fotky nafotila jako reakci na kritiku
Brutálně upřímné momentky? Ano, protože přesně takové mateřství je
Co všechno musí zvládnout lékařka v porodnici za jedinou směnu? Podívejte se!
8 divných věcí, které nám dělaly naše matky nebo babičky, když jsme byli malí

Horoskopy

Kozoroh Své štěstí máte plně pod kontrolou. Nepatříte mezi snílky a nevěříte na zázraky. Jste zvyklí si vše…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Zora, Danica, Zoran

Aktuální vydání

Aktuální číslo časopisu

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Výhodné předplatné

Objednat předplatné