Maminka.czSlavné maminky

Slavné mámy, které podporují své transgender a nebinární děti

Lenka Knápková 18.  9.  2023
Dívky, které se cítí být chlapci, a chlapci, kteří touží nosit dámské šaty. Odhodlat se jít s pravdou ven, nebo dokonce podstoupit změnu pohlaví vyžaduje velikou sílu a odvahu. A bez podpory rodičů je to velmi těžké. Tyhle slavné mámy ale své děti milují za všech okolností.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Charlize Theron

Klepněte pro větší obrázek

V roce 2019 se Charlize přiznala, že svého adoptivního syna od tří let vychovává jako dívku. Když mu byly tři roky, přišel prý za ní a řekl jí, že není chlapeček, ale holčička a že se chce oblékat jako dívka. Tak Charlize vyslyšela jeho přání. "Moje děti se narodily takové, jaké jsou, není mým úkolem rozhodovat o tom, čím mé dcery chtějí být," odpověděla otevřeně všem, kteří ji kritizovali.

VIDEO: Už budu! Na co se trans lidí nikdy neptat?

Jamie Lee Curtis

Klepněte pro větší obrázek

Herečka Jamie Lee Curtis je dvojnásobnou matkou, obě děti adoptovala. I když původně byla matkou dcery a syna, od roku 2020 má dvě dcery. Ruby, která je známou youtuberkou především v komunitě hráčů videoher, se v roce 2020 přiznala, že je transgender. "Jako matka stojím za svými dětmi, které se pohybují vpřed vesmírem stejně jako jejich autentické já s jejich vlastní myslí, tělem a myšlenkami,“ napsala čtyřiašedesátiletá držitelka Oscara na Instagram k fotce s dcerou Ruby.

Cynthia Nixon

Klepněte pro větší obrázek
 

Herečka ze seriálu Sex ve městě hrdě oslavila přiznání syna, že je trans. Když v roce 2018 úspěšně ukončil studium na vysoké škole, napsala na Instagram: "Jsem tak pyšná na svého syna Samuela Josepha Mozese!" Díky vlastním zkušenostem a aktivitám v LGBT komunitě přijala synův coming-out s klidem a pochopením a byla mu velkou oporou. V roce 2004 se Cynthia veřejně přiznala k tomu, že je lesba.

Busy Philipps

Klepněte pro větší obrázek

Hvězda seriálu Dawsonův svět Busy Philipps během jednoho rozhovoru ve svém podcastu zmínila, že její dvanáctiletá ratolest Birdie dává přednost oslovování "oni". "Birdie naprosto podporuji v hledání její identity, stále je a bude mým milovaným dítětem," dodala.

Cher 

Klepněte pro větší obrázek

Popová superstar má transsexuálního syna Chaze Bona, ten se narodil jako děvče Chastity. Sama Cher se netajila tím, že vyrovnat se s tranzicí syna jí chvíli trvalo. „Bylo to zpočátku velmi těžké. Když za mnou Chaz přišel s tím, jakou změnu chce podstoupit, byla jsem s tím v pohodě, ale když se ten proces začal... Víte, byla to pro mě jako matku těžká změna,“ svěřila se zpěvačka.

Podívejte se do fotogalerie na další slavné matky, které podporují své děti v jejich genderové identitě. 

Témata: Slavné maminky, Dospívání, Instagram, Celebrity, Syn, Dcera, mateřská láska, Matka, Děti slavných, Odvaha, Šaty, Sex ve městě, změna pohlaví, transgender, homosexualita, Lee, Cynthia Nixonová, Cynthia, Cher, Máma, Charlize, Jamie Lee Curtis, Charlize Theronová
Mohlo by vás zajímat