Maminka.czKam s dětmi

V Brně roste obří šmoulí vesnice. Nadchne malé i velké fanoušky

Simona Procházková 21.  2.  2023
Šmoulové míří do Česka. Na brněnském výstavišti vyroste celá šmoulí vesnice a zábavně–vzdělávací park. Pokud patříte vy a vaše děti mezi obdivovatele modrých postaviček z nejpopulárnějšího evropského komiksu, které letos slaví 65 let od svého vzniku, neměli byste si návštěvu nechat ujít.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Na ploše přes 3000 metrů čtverečních vznikla na brněnském výstavišti kompletní šmoulí vesnice v nadživotní velikosti. Pořadatel, společnost JVS Group, ji doplní o stejně rozlehlý zábavně-vzdělávací park, který ponese příznačný název Magický svět. Brány šmoulí vesnice i zábavního parku se otevřou již 10. března 2023, navštívit je pak budete moct až do konce letních prázdnin, tedy do 31. srpna 2023.

VIDEO: Kam v Česku na nejhezčí velikonoční trhy?

Šmoulové, jejichž autorem je belgický kreslíř Pierre „Peyo“ Culliford, se poprvé objevili 23. října 1958. Vrchol komiksové slávy modří skřítkové zažívali v 60. a 70. letech. Od 80. let se pak vysílal americko-belgický seriál Šmoulové (celkem měl 429 dílů). V roce 2021 pak vznikl nový šmoulí seriál, který používá nejmodernější technologie 3D animace.

Šmoulové – Magický svět poprvé v Česku

Zábavně-vzdělávací park Šmoulové – Magický svět přináší poprvé do Česka šmoulí universum, a to v nadživotní velikosti. Šmoulové, jejichž běžná velikost odpovídá třem na sobě postaveným jablkům, zvou děti i dospělé přímo do svých houbových domečků.

„Šmoulové představují fenomén nejen ve své rodné Belgii, ale i u nás. Proto věříme, že si náš nejnovější projekt užijí děti i dospělí. Šmoulí vesnice zabere celé přízemí pavilonu C na brněnském výstavišti, kde donedávna bylo možné navštívit populární výstavu Tutanchamon,“ uvádí Květa Havelková ze společnosti JVS Group, pořadatele akce.

Nádherné domečky jsou v nadživotní velikosti, aby do nich pohodlně mohl vejít i dospělý člověk. „Díky interaktivním prvkům pak budou mít návštěvníci pocit, že se sami stali šmouly. A pravděpodobně se jim ani nebude chtít odejít,“ láká na šmoulí svět v Brně Květa Havelková.

Kouzelná šmoulí vesnice na ploše přes 3000 metrů čtverečních nabídne spoustu objevů a interaktivních her. Malí i velcí návštěvníci mohou zjistit, kterému ze slavných šmoulů se nejvíce podobají, a také se naučit jejich řeč.

Zábava, hry i poučení. Kdo zachrání les?

Šmoulové – Magický svět přináší nejen zábavu, ale také poznání. Posláním projektu je inspirovat děti i jejich doprovod k ochraně životního prostředí. Návštěvníci se zábavnou a hravou formou dozvědí, jak pečovat nejen o šmoulí, ale především o náš skutečný les. Spolu se šmouly prožijí napínavé dobrodružství, ve kterém zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho kocourem Azralem a zachrání přírodu.

Pro školy pořadatel připravil speciální vzdělávací program, který pomáhá učitelům probrat s dětmi složitá témata jednoduchým způsobem. Děti se díky tomu dozvědí o nutnosti ochrany přírody, klimatické změně či poznají podrobnosti života v českém lese. Prohlídku šmoulí vesnice završí let na čápovi prostřednictvím virtuální reality. Tím však šmoulí zábava zdaleka nekončí!

5 super tipů na zimní výpravu za dobrodružstvím. Vyberte si, kam se s dětmi vydáte

Jedna návštěva prostě nestačí

Šmoulí vesnici v přízemí pavilonu C doplní ještě jedno patro, kde návštěvníky čekají další různé aktivity. Obrovská Lego herna, dopravní hřiště, závody autíček či první a jediná dráha pro retro kolečkové brusle v Brně.

„Nudit se u nás nebude nikdo, malé či starší děti ani dospělí. Na brněnském výstavišti vznikne místo, kde se budou bavit celé rodiny. Připravili jsme tolik možností, že jedno odpoledne pro maximální vyžití zkrátka nebude stačit,“ dodává Květa Havelková.

Zábavně-vzdělávací park Šmoulové – Magický svět otevře své brány již 10. března 2023, navštívit ho bude možné až do 31. srpna 2023. Otevřeno bude každý všední den od 10 do 19 hodin, o víkendech pak od 9 do 19 hodin. Více se dozvíte na smoulovebrno.cz, vstupenky jsou již nyní v prodeji na ticketstream.cz.

Témata: Děti, Kam s dětmi, Tipy na výlet, Za zábavou, Cestujeme, zábava, Prázdniny, Výlety, Šmoulové, Magický svět, výstava, Atrakce, Belgie, Tutanchamon, Brno, Komiks, Šmoulová, Brněnské výstaviště, Letní prázdniny, Velikonoční trh, Gargamel, Ticketstream, Park, Výstaviště, Šmoula

Video