Maminka.czPorod

Šok v Polsku: Teprve třináctiletá školačka porodila během školního výletu

Vanda Stöckbauerová 24.  5.  2024
K nečekanému dramatu došlo během školního výletu polských studentů do města Zátor. Teprve třináctiletá dívka tam porodila v umývárnách ubytovacího zařízení. Nikdo z učitelů ani spolužáků údajně netušil, že je těhotná. 

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Skupina školáků pobývala minulý týden v Zátoru u Krakova. Třináctileté dívce se ve středu 15. května udělalo špatně a následně porodila v umývárnách. Učitelé poté zavolali záchranku a policii. Mladá matka byla i s novorozencem převezena do nemocnice, sdělila agentuře PAP mluvčí osvětimské policie. Novorozenec vážící 3200 g musel být kvůli zdravotním komplikacím převezen do fakultní nemocnice v Krakově.

Podle polského trestního zákoníku každému dospělému, který má pohlavní styk s nezletilým mladším 15 let, hrozí trest odnětí svobody na 2 až 12 let. Otec dítěte je mladší 17 let, proto bude čelit soudu pro mladistvé. Incident vyvolal v Polsku velkou pozornost a otevřel debatu o sexuální výchově a ochraně nezletilých.

"Případ je to jistě neobvyklý, zabýváme se tím. Nekomentujeme detaily v zájmu dotčených dětí. Prověřujeme rodinnou i právní situaci nezletilých a objasňujeme, zda se o ně dříve staraly nějaké instituce," řekla mluvčí soudu Paulina Nowosielská v rozhovoru pro Onet.

Nejmladší matka ve Velké Británii otěhotněla už v 11 letech! Dceru jí odebraly úřady, dodnes se s tím nevyrovnala

VIDEO: Žena porodila do latríny. Nikdo v jejím okolí netušil, že je těhotná

Témata: Porod, Kuriozita, Zajímavosti, učitel, šok, Školačka, Krakov, Výlet, Zátor, Polsko, Ubytovací zařízení

Video