Maminka.czSoutěže

Soutěžíme s Bamboolik: Testováno na vlastních dětech

Komerční článek
15. 12. 2014
Soutěžíme s Bamboolik: Testováno na vlastních dětech
V záplavě levných dovozů z Číny se zákazníci zoufale rozhlížejí po kvalitních výrobcích. Když už se zdá, že českému textilu odzvonilo, objevují se nové firmy, odhodlané vybojovat si místo na slunci. Jednou z nich je Bamboolik.

V Bambooliku zaměstnávají desítky zdravotně hendikepovaných v chráněných dílnách, vyrábějí vlastní systém moderních plen, textilní potřeby i oblečení pro děti a dospělé… a také rodí a vychovávají 5 dětí. Za značkou Bamboolik totiž stojí dvě maminky na mateřské, Zuzka a Radka.

Mít zaměstnání přátelské k dětem bylo jedním z důvodů vzniku Bamboolika, ale ne hlavním: „Obě jsme už před narozením prvního dítěte chtěly používat látkové plenky – především kvůli zdraví dětí, podstatná pro nás byla ale i ekologie…,“ vysvětluje Zuzka. „…a ekonomika,“ dodává Radka. „Já jsem zpočátku plenky kombinovala a nestíhala jsem zírat, jak rychle peníze mizí, když dojde na nákup jednorázových plen.“

 „Chtěly jsme začít pomaloučku a rozjet to, až děti vyrostou … ale Bamboolik začal žít vlastním životem. K plenkám přibyly pytlíky, podložky a tašky, potom bryndáčky a žínky…  Vyrábíme z úžasných materiálů, které si často o další využití říkají samy. Řada produktů vznikla tak, že jsme si něco prostě „musely“ ušít pro sebe,“ popisuje vývoj sortimentu Radka. Tak vzniklo i oblečení z bambusové viskózy. Hedvábně měkké a nedráždivé, takže jej výborně snáší i atopici, navíc má termoregulační vlastnosti. „Chtěly jsme funkční a přitom krásné oblečení. Tak jsme si ho ušily,“ říká Zuzka.

Klepněte pro větší obrázek

Klíčovým produktem firmy jsou látkové plenky. „Nelíbila se mi myšlenka, že moje děti budou dva roky zabalené v neprodyšné směsi chemických látek,“ vysvětluje Zuzka. Vyzkoušela všechno, od čtvercových plen až po čínské dovozy. Některé kousky si nechala dovézt ze zahraničí, pořád ale nebyla spokojená. „Já bych na rozdíl od Zuzky do čtvercovek nikdy nešla,“ přiznává Radka. „Na to mám příliš ráda své rychlé životní tempo. Zuzčin nápad mě zaujal právě proto, že je velmi efektivní, zvládne ho opravdu každý a ani údržba není náročná.“ Světlo světa tak spatřil systém látkových plen pro moderní rodiče. Zdravý, ekonomicky výhodný, pohodlný pro dítě i rodiče… a krásný.

Proč SYSTÉM? „Naše plenky jsou jako lego. Dají se různě kombinovat, takže se krásně přizpůsobí nejen děťátku, ale i rodičům. Každá maminka má vlastní styl péče o dítě, a tak je to správně. Nevnucujeme jí ten náš, dáváme jí nástroje, které si může přizpůsobit. Hlavní výhodou „bambooliků“ je pak komplexní řešení. Rodiče, kteří si u nás zakoupí sadu plenek, mají na dva roky vystaráno. Plenky jim nikdy nedojdou, nemusí hlídat slevy v hypermarketech a vyrazit na „lov“, jestliže na slevu narazí. Prostě koupí, vyperou, používají, vyperou, používají… po celou dobu plenkování,“ vysvětluje Radka. „Moderní plenky přitom oproti těm, které používaly naše babičky, vyžadují jen zlomek práce. Většinu jí vykoná automatická pračka. Ruční předpírání, vyvařování nebo žehlení patří do propadliště dějin.“

Zuzka dodává: „Rodiče navíc nenutíme, aby se rozhodli pro jedno nebo druhé, nabízíme i sady určené pro kombinaci. Doma tak miminko nosí látkové plenky, na ven, nebo když zrovna není vypráno, jednorázové. I tak šetří rodina zdraví dítěte, životní prostředí i finance.“

„Za svými výrobky si plně stojíme,“ říkají hrdě. „Jak říká náš slogan: Vyrábíme v ČR, testujeme na vlastních dětech. S láskou.“

Klepněte pro větší obrázek

Pozor! Soutěž!

Výherci:

Michal V. (Most)

Marcela G. (Slavkov U Brna)

Veronika H. (Praha 4)

Eva V. (Rynoltice)

Milan J. (Brno)

Martin Z. (Třebíč)

Chcete vyzkoušet příjemné materiály Bamboolik na vlastní kůži? Soutěžte s Maminkou o dárkové poukazy v hodnotě 1000, 500 a 300 Kč na nákup v e-shopu www.bamboolik.cz (1x 1000 Kč, 2x 500 Kč, 3x 300 Kč). Jak na to? Stačí odpovědět správně na soutěžní otázku:

Výhru získají ti soutěžící, kteří správně odpovědí na soutěžní otázku a jejich odpověď do redakce dorazí v termínu od 15. do 21. 12. včetně a v pořadí: 3, 22, 101, 187, 250, 555.

Témata: Soutěže

Mohlo by vás zajímat
Chcete skončit s kojením? Buďte důsledná a obrňte se trpělivostí!
Dcera měla hrůzu ze psů. Vyléčil ji psí nalezenec!
Lejla Abbasová předčasně porodila dva krásné chlapečky! Jak se jmenují?
Když dítě truchlí... Jak mu pomoci vyrovnat se se smrtí?

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu