Maminka.czTěhotenství

Komunikujte s miminkem v bříšku! Tady je 7 metod, jak na to

Lenka Brožová 9.  1.  2022
Jak těžké nebo nepředstavitelné je pro vás přijmout, že se vám narodí nikoli fungl nový člověk, ale bytost, která má za sebou devět měsíců zkušeností? Už v bříšku totiž dítě vnímá svět na své intimní oběžné dráze, umí na něj reagovat, naštvat i přitulit. Dokonce se s ním můžete i "domlouvat". Třeba s pomocí následujících sedm metod, které vám pomohou se na miminko už v těhotenství napojit.

BRÁNIČNÍ DÝCHÁNÍ 

Masírujte zevnitř 

V těhotenství se více zadýcháváte nejen proto, že jste těžší a neohrabanější, ale taky vaše tělo vyžaduje více kyslíku. Zvětšující se děloha pak utlačuje další orgány včetně plic a bránice. Patrné to začíná být na konci druhého trimestru, kdy už převažuje horní hrudní dech, při němž přebírají hlavní práci svaly krku a šíje, takže pak bolí krční páteř nebo hlava. 

Video: Jaká vyšetření je potřeba v těhotenství absolvovat? 

Horní hrudní dech normálně probíhá krátkodobě v psychicky nebo fyzicky zátěžových situacích. Proto je i v těhotenství fajn potrénovat brániční dýchání. Popožene střevní peristaltiku, pomůže vám s relaxací i aktivací svalů pánevního dna a taky – vnitřně svým dechem namasírujete miminko. No vážně! Víc s vámi probere fyzioterapeutka, ale v zásadě jde o to, že si při nádechu představujete, že vzduch putuje až dolů do dělohy k dítěti. Břicho se při nádechu vyklene a při výdechu zase klesá. 

Abyste měla lepší kontrolu, přiložte si ruku pod pupík a jakoby se nadechujte do ní. Při maximálním nádechu jsou spodní žebra roztažená do stran, při výdechu sjíždějí směrem k břichu. Na konci maximálního výdechu ucítíte aktivitu hlubokých břišních svalů, což opět zkontrolujete tak, že jemně přitlačíte prsty nad pánevními výčnělky a ucítíte zatnutí svalu. Takže hodně štěstí při hledání pánevních výčnělků ve vysokém stupni těhotenství! 

Témata: Těhotenství, Časopis Maminka, Mateřství, Miminko, Od těhotenství k porodu, Tipy a rady v těhotenství, Komunikace s miminkem, YouTube, Bříško, Děloha, Francie, Kresba, Sval
Mohlo by vás zajímat
GALERIE: Přáli si pro dceru sourozence a dočkali se paterčat! Jak žije rodina, kterou milují celé Spojené státy?
Formánková Simona
Instagram
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Kristýna Hrušínská: Náš Vojta by chtěl být momentálně buď Hurvínek, nebo Belmondo
Mrázková Dita
Slavné maminky
Neuvěřitelné "skóre"! Krásná Michaela Salák se stala po páté maminkou!
Zenklová Veronika
Slavné maminky
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod
Nechce se vám v noci vstávat k miminku? Nechte se inspirovat trikem téhle maminky!
Novák Matějková Markéta
Miminko
Ewě Farne druhé těhotenství neuvěřitelně sekne! Začala jsem si svého těla opravdu vážit, přiznala zpěvačka
Mrázková Dita
Slavné maminky