Maminka.czPrezentace klienta

Sport přináší radost dětem, ale také zvýšené finanční náklady jejich rodičům

Reklama 19.  5.  2023
Děti se přirozeně rády hýbou a jakmile trochu odrostou, je běžné, že si zvolí nějaký sportovní kroužek. Některé sporty jsou méně finančně náročné, jako například volejbal nebo atletika, u jiných je jejich provozování dražší, to je třeba případ hokeje nebo tenisu. Všechny sportovní aktivity dětí však mohou představovat finanční náklad, který citelně zasáhne do rodinného rozpočtu.

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

A v některých případech by nedostatek peněz bohužel musel znamenat, že by potomek se sportem skončil, ačkoli mu přinášel radost a dosahoval v něm významných úspěchů. V některých případech by se vlastně dokonce mohlo stát, že bychom přišli o nejlepší světové sportovce! Aby k tomu nedocházelo, je tu pro děti a jejich rodiny Česká olympijská nadace, u které si mohou žádat o finanční příspěvek na členství, soustředění, vybavení nebo další náklady se sportem spojené.

Jednou z úspěšných sportovkyň, které jsme všichni nadšeně fandili a udělala nám radost svými výhrami prestižních závodů, ale která by se sportu možná nemohla věnovat na tak vysoké úrovni bez finanční podpory, je i tenistka Lucie Šafářová. Ke svému příběhu říká: “Kdybych sama nezískala v dětství podobnou podporu, určitě bych si nesplnila sen být na olympiádě. Proto jsem se stala ambasadorkou olympijské nadace a chci pomoci plnit další dětské sny. Budu ráda, pokud mi s tím pomůžete,” říká Lucie.

Klepněte pro větší obrázek

Česká olympijská nadace existuje už 10 let a za tu dobu podpořila téměř 4000 dětí. Jedním z jejich partnerům, díky kterým může takto pomáhat, je i společnost Procter & Gamble. ČON přispívá dětem bez ohledu na výkony, důležité je nadšení pro sport a to, že děti baví. Veronika Opršalová, ředitelka České olympijské nadace, upřesňuje: “Přispíváme dětem nejen na oddílové příspěvky, ale i na sportovní vybavení, soustředění a kempy či sportovní prohlídky. Sport může být pro děti zásadním formujícím faktorem. A to nejen z hlediska fyzického zdraví, ale i toho psychického. Děti se naučí, co je to fair play - ve sportu, ale i v životě. Najdou si kamarády, se kterými mají společné zájmy. Kromě toho jim sport dodá odhodlání, sebedůvěru a morální zodpovědnost. Velmi si vážíme toho, že společnost Procter & Gamble naši nadaci dlouhodobě podporuje.” 

Dobrá zpráva je, že na sportování dětí teď můžete jednoduše a bez velkého přemýšlení přispět i vy!

Klepněte pro větší obrázek

Stačí si v některé z drogerií Rossmann až do 23. května koupit některý z produktů Procter & Gamble a automaticky jedno procento z ceny poputuje na podporu sportování dětí. A které produkty to jsou? Doma je má 90 % českých domácností, kde pomáhají s každodenními pracemi a hygienou – ať už se jedná o praní se značkami Ariel nebo Lenor, mytí vlasů s Pantene nebo Head & Shoulders, mytí nádobí s Jar, holení s Gillette, čištění zubů s Oral-B nebo přebalování dětí s Pampers, u všech těchto denních aktivit produkty Procter & Gamble asistují a jejich nákupem teď automaticky pomůžete malým šampionům.

Témata: Děti, Prezentace klienta, Děti a sport, Reklama
Mohlo by vás zajímat