Maminka.czPéče o dítě a jeho výchova

Stala jste se macechou? Tohle nikdy neříkejte dětem vašeho partnera!

Dita Mrázková 6.  7.  2021
Snažíte se být s partnerovým potomkem zadobře, ale pořád to tak nějak skřípe? Pokud nechcete dopadnout jako ta nenáviděná tátova ženská, rozhodně se vyvarujte těchto pěti vět!

1.  Co říká tvoje maminka, mě nezajímá…

Vžijte se do role dítěte, do jeho bezpodmínečné lásky ke své mamince, které pravděpodobně stojí vždycky na její straně a sdílí tak i její názory a pocity. Přestože biologickou vazbu s nevlastním dítětem mít logicky nemůžete a z jeho názory „přinesenými“ z domova třeba nesouhlasíte, nepodkopávejte dítěti nohy tím, že budete názory jeho mámy negovat, nebo nedej bože kázat, aby přijalo za vlastní výhradně jen ty vaše. Direktivními příkazy jako macecha nezabodujete. Raději se jej na všechno ptejte, zjišťujte, jaká je maminka jeho očima, a porovnejte pak s názory jeho otce – vašeho partnera. Dávejte své (po)city najevo, žijte s nimi společně tady a teď, oba velmi dobře vaši energii vycítí.

Klepněte pro větší obrázek
Témata: Děti, Rodina a vy, Rodina, Péče o dítě a jeho výchova, Rodičovství, Výchova, Dospívání, Rodiče, Psychika, Macecha, Máma, Láska, Partner, Maminka, Věta, Jáva, Táta, Snaha
Mohlo by vás zajímat
Dojemnější fotku jste neviděli! Náhradní matka doma porodila syna nové rodině
kog
Porod
Nejkrásnější fotky porodů? Vyhrála holčička koukající na novorozeného bratra
Wallerová Radka
Porod
Maminka roku: Čekala holčičku a věděla, že nepřežije!
Procházková Simona
Maminka roku 2020
Přiznání matek! Nejtrapnější zážitky z porodnice. Tohle jsme nečekaly!
redakce
Porod
Tohle musíte vidět! Intimní, syrové i dojemné fotografie z porodů
Zenklová Veronika
Porod