Maminka.czMateřství

Staňte se expertem na své dítě! Máme pro vás 6 zaručených rad

redakceLenka BrožováČasopis Maminka 10.  8.  2021
Z ženy mámou? To jsou velké změny. Věděla jste třeba, že se vám vytříbí čich, ale často si na něco nevzpomenete? Jsou to pro a proti, která přicházejí. Ale v čele toho všeho je mateřský instinkt. Poradíme, jak ho tříbit, abyste ho využila naplno a miminku co nejdřív porozuměla.

Poporodní dula z Moms and Babies a spoluautorka video kurzu Šestinedělí bez obav Jana Uher si připravila 6 zaručených rad, díky kterým podpoříte svůj mateřský instinkt a zbaví vás případných obav. 

Intuice, pojď dál

Objevte svoji intuici a otevřete se jí. Napomůže vám k hladkému průběhu těhotenství a porodu, zejména v prvních chvílích po narození miminka. "Už během těhotenství a potom později po porodu dochází kvůli plasticitě mozku k jeho strukturálním změnám, které přetrvávají až dva roky po narození miminka. Náš mozek, stejně jako celé naše tělo, se připravuje na příchod dítěte," vysvětluje Jana Uher, co že se to s námi v těhotenství a po porodu děje.

Klepněte pro větší obrázek

VIDEO: Poznáte poporodní depresi?

Témata: Těhotenství, Porod, Časopis Maminka, Miminko, Mateřství, Tipy a rady v těhotenství, Instinkt, Mateřský instinkt, Čich, Máma, Intuice, Narození
Mohlo by vás zajímat
Tahle máma zapsala 41 neuvěřitelných důvodů, proč tříletá dcera dostala záchvat vzteku. Pobavíte se
Procházková Simonakog
Mateřství
Na fotkách je vidí celý Londýn: Dost nerealistických očekávání, za své tělo po porodu se nestydíme!, říkají odvážné maminky
Mrázková Dita
Po porodu
Herečka Eva Josefíková je maminkou. A miminko má neobvyklé jméno
Víchová Tereza
Slavné maminky
Intimněji už to nejde: Dítě se poprvé podívalo na svět přímo přes plodové obaly!
Zenklová Veronika
Porod