Maminka.czRodina

Staré časy se vrací

, Časopis Maminka
20. 8. 2010
Staré časy se vrací
Češi jsou národem chatařů a chalupářů. Jako maminka dozajista tuto vymoženost oceníte více než kdykoli předtím, protože vaše děti si přece čerstvý vzduch a trochu romantiky zaslouží, že...

Obzvlášť takzvané Husákovy děti jsou ve vztahu k chalupám poměrně benevolentní. I když se naši zahraniční přátelé dívají na tuto výraznou českou zálibu poněkud s nedůvěrou, my si ji vzít nedáme.

Na jaře se vyráží k babičkám, tetám či rodičům, zima se tráví ve městě. Pokud tedy není chalupa postavena v lokalitě pod horami, které slibují pořádnou lyžovačku.

Lákavá minulost

Pamatujete se ještě na léta strávená u babičky, kdy jste ujídali čerstvé buchty vytažené přímo z pece, s dědou chodili na borůvky velké jako tenisák a z lesa nosili houby velikosti slunečníku?

Vidíte, v dospělosti jste tento model trávení volného času nejspíš opustili a s partnerem se vydali hledat dobrodružství do exotičtějších destinací, než nabízí naše domovina.

Jenže statistikové nyní upozorňují na to, že právě současní třicátníci jsou nejčastějšími kupci nemovitostí splňujících všechny atributy dokonalé chalupy.
Venkovská sídla zkrátka mají něco do sebe a my je máme tak hluboko pod kůží, že chceme stejné zážitky dopřát i našim dětem.

Pokud se ke koupi rozhodujete právě teď, máte štěstí, ceny nemovitostí jdou prudce dolů. Realitní makléři sice přiznávají v jarních a letních měsících zvýšený zájem o prohlídku nemovitostí, v jednom ale mají jasno.

Ceny současných chalup jsou nadsazené až o jednu třetinu ceny a ten, kdo platí tzv. hotově, má ještě další výhodu. Nezřídka se dá cena nemovitosti usmlouvat dokonce až o polovinu. Což už se vyplatí. Zvlášť když počítáte s nezbytnou rekonstrukcí tak, aby chaloupka odpovídala přesně vašim požadavkům.

Rodinné sídlo

Věřte tomu, že vaše děti budou víkendové výpravy do přírody milovat. Přesuny z místa na místo už možná tolik ne, ale i ty se dají zpříjemnit. Vy se hlavně připravte na to, že vaši potomci najednou nebudou vypadat jako z přehlídkového mola, protože vyhloubení bahnitého potoka si žádá své.

Na druhou stranu budete vědět, že to, co jim ulpívá na nose, ve vlasech i oblečení, je „čistá špína“, která jim škodit nemůže. A chvíle, jež společně na venkově zažijete, jsou k nezaplacení. Psychologové dodávají, že podobně trávený čas může rodinným vztahům výrazně prospět, tedy pokud k tomuto nepřistupuje ani jeden ze členů rodiny s nechutí.

Vydejte se proto už teď na realitní servery a předplaťte svým dětem ty nejdokonalejší prázdniny, jaké jen lze za peníze pořídit. Takové, na které budou s láskou a nostalgií vzpomínat i v dospělosti. Podobně jako vy na ty svoje u prarodičů.

Další zajímavé články se dočtete v aktuálním vydání časopisu Maminka.

Témata: Časopis Maminka, Rodina, Čas

Mohlo by vás zajímat
Klasické fotky mimin jsou nuda. Tenhle táta proto fotí děti jinak
Má rozštěp, řekl lékař a navrhl potrat. Dítě si nechala. Jak vypadá teď?
Největší rodičovské chyby při psaní domácích úkolů. Čeho se vyvarovat?
Opustil mě den po porodu. Vracela jsem se do prázdného bytu
11 symptomů, které prozradí, že jste těhotná
Syndrom náhlého úmrtí kojenců má zřejmě i biologickou příčinu
Zavinovačka je skoro nutnost! Jak správně miminko zavinout?
Tři tipy, aby vás děti poslouchaly. Mluvte pozitivně a použijte humor
Mateřská dovolená 2019 – vše, co potřebujete vědět

Horoskopy

Lev Začátek února byl exkluzivní, ale teď se objeví pár mráčků. Především se jedná o pracovní vztahy, které…

Jména pro děti

Největší výběr jmen.

Dnes má svátek: Patrik, Ella, Lev

Registrace

Pojďte s námi diskutovat, posílat otázky do poradny, nabízet a kupovat dětské zboží v bazárku.

Díky jednoduché registraci máte ke všemu okamžitý přístup.

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv do vaší e-mailové schránky.

  

Předplatné

Aktuální číslo časopisu