Maminka.czSlavní rodiče

Starší žena, mladší muž

Šárka Schmidtová 21.  9.  2009
V posledních desetiletích se rozšířily řady žen, které se bez ohledu na společenské předsudky vrhnou do vztahu s mladším mužem. Láska kvete v každém věku, proč by v ní tedy měla platit úzkoprsá pravidla?

[Odebírejte NOVINKY Z MAMINKY! Chci newsletter!]

Stárnutí se tyhle dámy nebojí - mnohá čtyřicetiletá žena vypadá jako dívenka a ani padesátnice nemá v tomto směru problém; často je přitažlivější než zanedbaná třicítka při těle. A navíc ženám nahrává zdravý životní styl, kosmetika, plastické operace… takže dokážou zůstat dlouho mladé. Než se pak dávat dohromady s nějakým obtloustlým padesátníkem, který se přes břicho zadýchá, když jde do schodů, raději sáhnou po mladším. Zastávají teorii: když můžou mít muži dvacítku, proč bychom nemohly i my mít mladého chlapa? Ty mladší mu ještě stihnou porodit dítě, starší už ne, ale ke smůle celého lidského pokolení není dnes dítě první na programu zamilované dvojice. A některé ženy použijí zdravý selský rozum a řeknou si: „Kdybych měla být šťastná jen pár let, tak to stálo za to,“ stejně jako zpěvačka Hana Zagorová, která si vzala o deset let mladšího operního pěvce Štefana Margitu. A vida, už jsou spolu deset let! A děti? Jedna moudrá žena, která si v padesáti vzala muže o dvacet let mladšího, na tuto otázku odpovídá: „Na to bude mít ještě dost času!“

Vždyť jsme skoro stejně staří!

U některých párů je věkový rozdíl téměř zanedbatelný, jako třeba u Báry Kodetové a Pavla Šporcla - tady jsou to pouhé dva roky a kousek. Ale láska to bude jako trám, protože k Lily z Bářina minulého vztahu přibyla brzo Violetta, které jsou teď dva roky, a každou chvilku se jí narodí třetí dítě. Pravděpodobně to bude zase holčička, ale to vůbec nevadí. Oba si přejí velkou rodinu, a svatba? „S Pavlem se brát nechceme, nepokládáme to za důležité. Lidé se zavážou svatebním slibem na celý život a za pár měsíců se rozvádějí, podvádějí a mediálně napadají. Náš vztah je zatím pevný a krásný. Když nám to vydrží, bude to štěstí a v dnešní době velká vzácnost. Na to papír nepotřebujeme,“ prohlásila v rozhovoru pro Blesk Bára. Držme jim tedy palce!

Podobný rozdíl - kousek přes dva roky - je také mezi herečkou Julií Robertsovou a jejím manželem Dannym Moderem, kterého si prý kdysi koupila od jeho ženy za statisíce dolarů. Brali se před téměř devíti lety, ale několikrát přišla v jejich manželství krize. Prozatím ji pokaždé zažehnali -jejich tři děti si to jistě zaslouží. Kdo by do sexy Julie s překrásným úsměvem řekl, že bude trojnásobnou matkou! Porodila dvojčata: Hazel Patricii a Phinnaeuse Waltera a brzo na to ještě syna Henryho Daniela. Rodina bydlí střídavě v New Yorku, Los Angeles a Novém Mexiku.

Malý věkový rozdíl je i mezi Victorií Beckhamovou a jejím manželem fotbalistou Davidem Beckhamem, kteří spolu mají také tři děti, syny Brooklyna Josepha, Romea Jamese a Cruze Davida. Ale Victorii přece jenom ten pouhý rok dělá vrásky, a proto se snaží, aby vypadala co nejlépe. Na rozdíl od Julie, která má po dětech vytahané a potrhané bříško, je to její jako z alabastru. Žije jen cvičením a dietami, kterým ovšem zkouší říkat zdravá a vyvážená strava. Jedním z jejích excesů byla dieta, která jí měla vyhladit pleť a ubrat další kila; po ní vážila neuvěřitelných sedmačtyřicet kilo! Jen aby se nespletla a její manžel si nenašel nějakou jinou ne kvůli věku, ale kvůli bujným křivkám.

Dítě nadevše, ale jak?

Některé ženy si najdou kolem čtyřiceti let mladšího partnera, ale protože jsou v té době ještě schopny počít dítě, dělají vše pro to, aby ho měly, jako například naše Lucie Bílá.
Její manžel Václav Noid byl mladší o patnáct let, ale protože Lucie musela bojovat se zrádnou chorobou, miminko se nekonalo. Po rozvodu se spekulovalo o tom, že zlatá slavice opět pokukuje po mladších mužích.

Mladšího partnera měla i Světlana Nálepková… Když potkala před lety Břéťu Syrového, už to vypadalo, že bude konečně šťastná, ale mladý muž odjel do zahraničí, kde už zůstal. Světlana poté prožila pár smutných zkušeností, než zakotvila u umělce, akademického sochaře Vojtěcha Kokeše, který je stejně starý.
Pravděpodobně je jí líto, že nepovila druhé dítě, má pouze dnes už dospělou dceru Pepinu - ale na děti je už pozdě.

To si ovšem nemyslí popová zpěvačka Madonna, která děti začala ve věku Světlany když ne rodit, tak aspoň adoptovat. K jejím dvěma, Lourdes a Roccovi, přibyly dvě černé děti z Malawi, David a Mercy. Nakolik je to po chuti jejímu současnému příteli, kterému je teprve dvaadvacet let, kdoví! Jesus Luzje totiž ve věku, kdy by Madonna mohla být přinejmenším jeho matka -pohled na tuhle rodinku musí být opravdu zábavný.
Mimochodem, po rozchodu s manželem Guy Richiem spojila Madonna svůj život na nějaký čas s baseballistou Alexem Rodriguezem, který byl mladší o sedmnáct let!

Mladšího partnera si už před časem pořídila Demi Moore, matka tří téměř dospělých dcer, a pro jistotu si ho hned - v roce 2005 - vzala. Na svatebních fotografiích vypadá Ashton Kutcherjako její syn… jako chlapeček. Na dítě, která tahle dvojice bude mít, se zatím marně čeká; ale třeba ho ani nechtějí. Demi Moore je už sedmačtyřicet let… takže s dítětem je zřejmě konec.

Zato Báře Basikové, která se provdala za patnáct let mladšího Petra Poláka, se poštěstilo. Před čtyřmi měsíci porodila syna Theodora, takže k jejím dvěma slečnám z prvního manželství přibyl i kluk. Věkový rozdíl mezi manželi je značný, ale zatím to vypadá, že všechno je tak, jak má být. Bára právě začala zkoušet a nahrávat muzikál Johanka z Arcu, který bude od září v repertoáru divadla Kalich. O syna se stará a bude starat v době její nepřítomnosti jeho tatínek. Zajímavé je, že ženy, které jejich partneři neočekávaně opustili a šli někdy i za mladší, si většinou potom najdou mladší partnery. Ať je to už zmíněná Lucie Bílá či Bára Basiková; poštěstilo se i Daně Batulkové, kterou opustil její manžel David Prachař, či Yvettě Blanarovičové. Tak jim držme palce, ať jsou šťastné!

Ženy, které si mohou vybírat

Kromě Madonny, u které je to zřejmé, existuje x dalších žen z řad celebrit, které si, díky své slávě, muže mohou vlastně vybírat. Legendou v tomto směru je slavná americká herečka Liz Taylorová. V době své největší slávy lámala srdce mužů na celém světě, dnes se o sedmasedmdesátileté herečce říká, že je posedlá sexem a pořád si myslí, že je krásná jako Kleopatra, kterou nezapomenutelně ztvárnila. Kromě toho byla a snad i je celoživotně závislá na mužích. Byla osmkrát vdaná za sedm mužů - Richarda Burtona si vzala dvakrát, jako pátého a šestého v pořadí. „No a co, to čekáte, že budu spát sama?“ vzkázala všem, kteří nad počtem jejích sňatků povytahovali obočí. Jejím posledním manželem se stal stavební dělník Larry Fortensky, o dvacet let mladší než ona. Dnes Liz svádí svůj personál, který je rozhodně mladší než ona…

Vybírat si samozřejmě může i šedesátiletá milionářka Ivana Trumpová. Říká se o ní, že si snaží udržet mládí pomocí mladých milenců, její v pořadí čtvrtý manžel je o třiadvacet let mladší Rossano Rubicondi, kterého si vzala loni v dubnu. Do roka do dne bulvár tvrdil, že manželství se rozpadlo a Ivana si prý jako náhradu našla mladého muže z Francie - ale manželství podle všeho trvá spokojeně dál.

Mimochodem, vybírat si můžou i krásné mladé ženy, důkazem je naše modelka Simona Krainová, která vyměnila o sedm let mladšího Turka Alpa Ozscana za ještě mladšího zajíčka. Jejím současným přítelem je teprve třiadvacetiletý hokejista NHL Jiří Hudler. Nesluší se prozrazovat, kolik je Simoně let, ale přes třicet to už je… Ovšem podle posledních informací už spolu nejsou.

Doslova ukázkový je vztah amerického herce Kurta Russela a jeho partnerky Goldie Hawnové. Jsou spolu už víc než pětadvacet let, mají spolu syna Wyatta, a přestože se nikdy nevzali a přestože Goldie je o šest let starší než Kurt - je jí dnes už třiašedesát let, zatímco on je ještě stále padesátník - klape jim to náramně. Jak se zdá, když se chce, tak jde všechno. I soužití s mladším mužem.

Témata: Slavní rodiče, Časopis Maminka, Demi Moore, Goldie Hawn, padesátnice, žena, Ashton Kutcher, Ivana Trump, Malawi, Phinnaeus, Danny Moder, Noid, Třicítka, Dělník, Goldie, Zen, Rocco, Muž, Larry, Kokeš, Russel, Theodor, Taylor, Petr Polák, Star

Video